ILETS Eşdeğerlik & Yürütmeyi Durdurma

hattat

Öğrenci
Merhabalar,

IELTS e YDS eşdeğerliğinin tekrar geri verilmesi ile ilgili veya açılan yürütmeyi durdurma davalarının durumu ile ilgili herhangi bir bilgi sahibi olan varmı? Eşdeğerlik tekrar geri verilir mi sizce? Yürütmeyi durdurma kararı verirmi danıştay? Son zamanlarda bu konu ile ilgili bir haber dolaşmıyor ortalarda.

Merak ettiğim başka bir konu ise ÖSYM'nin yayınladığı güncellemeden sonra 15 Marta kadar yapılan sınavlara girip puanını herhangi bir yerde kullanabilen varmı?

Teşekkürler, İyi çalışmalar...

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhabalar,

IELTS e YDS eşdeğerliğinin tekrar geri verilmesi ile ilgili veya açılan yürütmeyi durdurma davalarının durumu ile ilgili herhangi bir bilgi sahibi olan varmı? Eşdeğerlik tekrar geri verilir mi sizce? Yürütmeyi durdurma kararı verirmi danıştay? Son zamanlarda bu konu ile ilgili bir haber dolaşmıyor ortalarda.

Merak ettiğim başka bir konu ise ÖSYM'nin yayınladığı güncellemeden sonra 15 Marta kadar yapılan sınavlara girip puanını herhangi bir yerde kullanabilen varmı?

Teşekkürler, İyi çalışmalar...
Merhaba, kesin olmayan ama sağlam yerden aldığımız bilgilere göre temmuz ayında eşdeğerlik geri gelecek.

hattat

Öğrenci
Merhaba, kesin olmayan ama sağlam yerden aldığımız bilgilere göre temmuz ayında eşdeğerlik geri gelecek.

Teşekkürler iyi bir haber fakat temmuz doktora başvuruları için geç olabilir :) bir de merak ettiğim konu 14 şubat güncelleme tarihi itibari ile 15 marta kadar yapılan ielts sınavlarına girip aldığı puanı bi yerde kullanabilen veya kullanan tanıdığı olan var mı? Nasıl kontrol ediyorlar sınava başvuru tarihini?

kaolin

Öğrenci
ben de şunu merak ediyorum. diyelim ki temmuzda eş değerlik geri geldi. mayıs haziran da girdiğimiz sınavları saydırabilir miyiz?
yoksa geldiği tarihten itibaren girilen sınavlar mı kabul edilir?
bir de istanbulda ielts nerelerde yapılıyor bilgi verebilecek olan var mı?

hattat

Öğrenci
ben de şunu merak ediyorum. diyelim ki temmuzda eş değerlik geri geldi. mayıs haziran da girdiğimiz sınavları saydırabilir miyiz?
yoksa geldiği tarihten itibaren girilen sınavlar mı kabul edilir?
bir de istanbulda ielts nerelerde yapılıyor bilgi verebilecek olan var mı?

net bilgim yok ama eş değerlik geri gelirse mayıs haziran aylarında girilen sınavları da kabul etmeleri gerekir.
ielts sınavını idp ve british council yapıyor. bu iki kurum vasıtasıyla sınav günü alınabilir. genelde taksimde bi otelde yapıyorlardı test sınavlarını , bir değişiklik olmadıysa eğer...

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar IELTS'in eşdeğerliği geri verilecek mi? Bilgisi olan var mı gelişmelerden acaba? Lisansüstü başvurular yaklaşırken eşdeğerlik kalkmadan önce sınavlara giren bir sürü insan mağdur edilecek yine :(( Cevap için teşekkür ederim şimdiden.