Iki lisans mezuniyeti olup, bir alanda yüksek lisans yaptıktan sonra doktora için diğer alana başvuru yapılabilir mi

Oyku_16

Öğrenci
Merhabalar, ben 2004 yılında iletişim fakültesinden mezun oldum. Daha sonra türk dili ve edebiyatı bölümünde okudum, 2019 yılında edebiyat alaninda yüksek lisansımı tamamladim. Doktora yapmak için yeniden iletişim fakültesine başvuru yapabilir miyim, böyle bir şansım varsa koşulları nedir, bilgi verebilirseniz çok sevinirim, teşekkürler...

xxxaaa

Öğrenci
Merhabalar, ben 2004 yılında iletişim fakültesinden mezun oldum. Daha sonra türk dili ve edebiyatı bölümünde okudum, 2019 yılında edebiyat alaninda yüksek lisansımı tamamladim. Doktora yapmak için yeniden iletişim fakültesine başvuru yapabilir miyim, böyle bir şansım varsa koşulları nedir, bilgi verebilirseniz çok sevinirim, teşekkürler...

Hocam İletişim Fakültesi doktora ilanı açar. İlandaki şartlara uygun olacağını sanmıyorum. Çünkü bölümler ve fakülteler farklı. En fazla iletişimde yüksek lisans yapıp sonra doktora yapabilirsiniz. Ama iletişimde açılan doktora ilanında edebiyat vs gibi şartlar olursa neden olmasın ama zor gibi.