İELTS Sınavı ve ÖYP Durumu İle İlgili Bir Katkı

braveheart34

Öğrenci
Değerli Hocalarım,

Yaklaşık 3-4 ay önce öyp ile atamam yapıldı IELTS'in genel modülünü kullanmıştım ve bunun sorun olup olmayacağı konusunda başta Nazmi hocamız olmak üzere herkesi defalarca yormuştum bu sebeple kendilerine teşekkür ediyorum.

IELTS genel modülünden 5.5 almıştım hazırlanmadan academic modülüne girdim (İngilterede tez araştırması için academic modüle başvuru yaptım yani genel modüle ile atanmada bi sıkıntı yaşamadım bildiğim kadarıyla kimsede yaşamadı sadece cari alımlarda bu durumu sorun yapan ünv.ler olduğunu duydum.) yine 5.5 aldım şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, academic olan sınavım çok daha kötü geçmişti ancak araştırdığım gibi bi sonuçla karşılaştım academic olan sınavdan daha az soruda çözseniz daha düşük cümlelerle kurulu bi writing de verseniz puanınız yüksek olabiliyo.

Daha önemli olan husus benim gördüğüm kadarıyla zorluk derecesi olarak sınavlar arasında gözle görülür bi farklılık yok sadece writing sınavının az puan veren kısmında grafik veya tablo verilebiliyo bunun dışında iki sınav arasında hiç bi farklılık yok desem yeridir. Konuya ilişkin sorularınız olursa burdan seve seve yardımcı olmaya çalışırım bütün hocalarımıza teşekkür ediyorum

mathally

Öğrenci
hocam merhabalar ben 15 hazirandaki ielts sınavına başvurdum ama henüz bana bir e mail gelmedi basvurumun onaylanıp onaylanmadığı hakkında yani bir yerde yanlış mı yaptım en azından onu bileydim

translator

Öğrenci
ben de ielts'e girdim. hem onay mailini hem de sınava nerede gireceğinize dair bilgileri biraz geç gönderiyorlar mail adresinize. bana kalırsa şu an için endişelenecek bir durum yok. kolay gelsin şimdiden.
hocam merhabalar ben 15 hazirandaki ielts sınavına başvurdum ama henüz bana bir e mail gelmedi basvurumun onaylanıp onaylanmadığı hakkında yani bir yerde yanlış mı yaptım en azından onu bileydim

braveheart34

Öğrenci
Bir hafta kadar önce bilgilendirme yapıyolar hocam sınavdan 13 gün sonra sonuçlar açıklanıyo ve bi kaç gün içerisinde sonuç belgesi elinize ulaşıyo