Halkla İlişkiler ve Tanıtım DOKTORA SINAV SORULARI

Hasanimo

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar merhaba, gazi üni sbe halkla ilişkiler ve tanıtım abd'de y. Lisansım bitti, doktoraya başvurdum sınava gireceğim. Daha önce yapılan doktora sınavlarında ne sormuşlar acaba? Bi bilgisi olan var mı? Ya da başka üniversitelerde neler sorulmuş. Ya da hiç olmadı akıl verecek olan var mı? :) hocam sen de yardımcı olur musun? [MENTION=38248]ahmedoff[/MENTION]

fecri_ati

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, gazi üni sbe halkla ilişkiler ve tanıtım abd'de y. Lisansım bitti, doktoraya başvurdum sınava gireceğim. Daha önce yapılan doktora sınavlarında ne sormuşlar acaba? Bi bilgisi olan var mı? Ya da başka üniversitelerde neler sorulmuş. Ya da hiç olmadı akıl verecek olan var mı? :) hocam sen de yardımcı olur musun? [MENTION=38248]ahmedoff[/MENTION]

Soruları kendi hocalarınız sormayacak mı, hocalara neden sormuyorsunuz ?

fecri_ati

Öğrenci
Hocaya ne soracaksınız diye sorulur mu şampiyon? Yardım istesem pek etik olmaz bence

Doktora sınavları formalitedir hocam, kendini kasmaya gerek yok. Yüksek lisansını orada yaptıysan ve danışmanınla devam etmek istiyorsan ve danışmanın da seni istiyorsa sıkıntı çıkmaz. Ama işi sen sadece yazılı sınava bırakırsan işin şansa kalmış demektir. Yazılı sorularını sor derken latife yapıyorum. Ama danışmanınla bütün bunları konuşabiliyor olman gerektiğini düşünüyorum.

Hasanimo

Araştırma Görevlisi
Doktora sınavları formalitedir hocam, kendini kasmaya gerek yok. Yüksek lisansını orada yaptıysan ve danışmanınla devam etmek istiyorsan ve danışmanın da seni istiyorsa sıkıntı çıkmaz. Ama işi sen sadece yazılı sınava bırakırsan işin şansa kalmış demektir. Yazılı sorularını sor derken latife yapıyorum. Ama danışmanınla bütün bunları konuşabiliyor olman gerektiğini düşünüyorum.

Danışmanım zaman kaybetmeden doktoraya başla, seni akademiye yakıştırıyorum diyor sürekli. 3 tane hakemli dergide makalem yayınlandı ama bu kadar donanımlıyken kendi hakkımla girmek isterim. Beleşten insanların önüne geçmek pek bana yakışmaz hocam ondan başlık açtım. İletişim kuramlarım iyi sosyoloji kuramlarım da iyi lakin alanda eksiğim biraz o yüzden yardım istemekteyim.

- - - Güncellendi - - -

doktora öğrencisi olacaksınız, kaygılanmana gerek yok. gir sınavına

İnşallah hocam ben yine de çalışayım yani yardımcı olursanız sevinirim :)

ahmedoff

Profesör

Gazi'de doktora sınavına hiç girmedim, ama sorular Gazi yüksek lisans sınavındaki gibi yine genel olur diye düşünüyorum. Kendi hocaların olduğu için pek zorlanacağını düşünmüyorum. Ayrıca, danışmanına danışmanda fayda var derim) Danışmanından jürideki hocaların kimler olduğunu öğrenebilirsen çalışma alanlarına biraz göz gezdirip sınava girmen daha iyi olur. Bu arada sınava girecek 15 kişiden sadece ikisinin Gazi'den olması da senin için önemli bir avantaj. Şimdiden başarılar.

merhabalar hocam. ben selçuk üni HİT lisans bitirdim . yüksek lisans bilim sınavına hazırlanıyorum. tabi üstünden 5 yıl geçmiş fakat hatırladığınız kadarıyla size neler sorulmuştu söyler misiniz ?benim aklımda da bulunsun ?