görevlendirildiğim ünivde mobbing!

ag1952

Öğrenci
33 a ile atanmış bir araştırma görevlisiyim. fakat enstitü olmadığı için başka bir univde 35. madde ile görevlendirildim. geldiğim yerde bir hoca tarafından açık bir şekilde tehdit ediliyorum. sene sonunda burada kalamsına gerek yoktur yazısı veririm dedi. (bilim dalı başkanı)

Sorum şu : bu yazıyı verirse bağlı bulundugum unive geri mi dönecegim?

ikinci olarak mahkemeye verirsem sonuç çıkmadan beni buradan gönderebilir mi?

yardımcı olursanız cok sevinirim. selamlar.

dpd06

Öğrenci
Yürütmeyi durdurma isteğiyle dava açarsanız, davanız daha hızlı görülür ve mahkemeden yürütme durdurma kararı çıkarsa dava devam ederken görevinizde kalırsınız.

33 a ile atanmış bir araştırma görevlisiyim. fakat enstitü olmadığı için başka bir univde 35. madde ile görevlendirildim. geldiğim yerde bir hoca tarafından açık bir şekilde tehdit ediliyorum. sene sonunda burada kalamsına gerek yoktur yazısı veririm dedi. (bilim dalı başkanı)

Sorum şu : bu yazıyı verirse bağlı bulundugum unive geri mi dönecegim?

ikinci olarak mahkemeye verirsem sonuç çıkmadan beni buradan gönderebilir mi?

yardımcı olursanız cok sevinirim. selamlar.

ag1952

Öğrenci
teşekkür ederim hocam. bu "gerek yoktur yazısı" asıl bağlı bulundugum univ için bir atılma sebebi midir? öyp li degilim fakat senet imzaladım görevlendirme oldugu icin. yani başarısızlık durumu gibi değerlendirilebilir mi?

tekrar teşekkürler iyi çalışmalar.

dpd06

Öğrenci
O sorunun cevabını bilemiyorum hocam ancak bağlı olduğunuz üni.deki bölüm başkanı ile vs aranız iyiyse atılma durumunuz olacağını sanmıyorum ama bu kişisel bir yorum.

teşekkür ederim hocam. bu "gerek yoktur yazısı" asıl bağlı bulundugum univ için bir atılma sebebi midir? öyp li degilim fakat senet imzaladım görevlendirme oldugu icin. yani başarısızlık durumu gibi değerlendirilebilir mi?

tekrar teşekkürler iyi çalışmalar.

ag1952

Öğrenci
farklı dünya görüşü diye düşünüyorum. fakat kanıtlanabilir bir durum olmadığı için mahkeme için tereddütteyim.cevap için teşekkür ettim.

dpd06

Öğrenci
farklı dünya görüşü diye düşünüyorum. fakat kanıtlanabilir bir durum olmadığı için mahkeme için tereddütteyim.cevap için teşekkür ettim.

Sizi istemeyen hoca, mahkemeye verirseniz GEREKÇE göstermek zorundadır, resmi gerekçeler bellidir, görevini yapmıyor der, derslerinde başarısız der, amirine itaat etmiyor der vs. Ama bir gerekçe göstermek zorundadır, gerekçe göstermezse mahkeme zaten direk sizi haklı bulur, bunu benim arkadaşım bizzat yaşadı, okul onu işten attı 50 d'liydi, gerekçe yazmayı unutmuş rektörlük, mahkeme ilk görüşmede yürütmeyi durdurma verdi, sonra da arkadaşımı haklı bularak onu görevine iade etti. Siz ve avukatınız bu resmi gerekçeye göre davanızı oluşturacaksınız. Size derslerinde başarısız derse aksini kanıtlayacaksınız, tembel iş yapmıyor derse yaptığınız görevleri belgeleyeceksiniz vs. Geri adım atmayın, idare mahkemeleri her zaman hukuk neyse onu uygular ve ilginç şekilde bugün bile idare mahkemesi mükemmel bir şekilde çalışıyor.

ag1952

Öğrenci
deneyeceğim hocam teşekkürler. ders dönemini tamamladım zaten tezdeyim.tez izlemelerde de sorunum yok. muhtemelen idari görevlerini yapmıyor ve burada kalmasına gerek yok diyecek. anabilim dalı başkanı burada kalmasına gerek yok dedikten sonra sanırım idari mahkeme de işe yaramayacak. en kötü ihtimalle üniversiteme dönecegim.

ran

Doçent
Verirse versin, başka üniversite mi yok ? Bağlı bulunduğunuz üniversiteye geri dönersiniz. Sonra başka bir yer bakarsınız. Yakın bir yerde varsa git gel yaparsınız. Sizin üniversiteniz bu tarz bir yazı verip ilişiğinizi keserse ve haklı olduğunuzu düşünüyorsanız dava açarsanız. Ortada mantıklı bir neden yoksa, ki büyük ihtimalle yoktur, lehinize sonuçlanır diye düşünüyorum.

pepsiadam

Öğrenci
muhtemelen idari görevlerini yapmıyor ve burada kalmasına gerek yok diyecek. anabilim dalı başkanı burada kalmasına gerek yok dedikten sonra sanırım idari mahkeme de işe yaramayacak.

Öyle bir durumda da idari görevlerinizi yaptığınızı kanıtlarsınız ve yine idare mahkemesinden yürütmeyi durdurma kararı alırsınız... "Bana ne, bu burdan gitsin" diye personel mi gönderilir yahu?

merzer

Doçent
Zaten tez döneminde iseniz bırakın göndersin.
Sizi geri göndermesi başarıızlık olarak değerlendirilemez ki. Eski üniversitenize döner orada çalışırsınız.
Konuyu anlamadım açıkçası ben sizi geri göndermesini istemiyor bu üniversite de biraz daha mı kalmak istiyorsunuz ?

O yazı vermeden siz tez dönemime geçtim kendi üniversiteme dönmek istiyorum diye kendi üniversitenizle de konusarak dilekçe verin olsun bitsin.