Geliştirme Ödeneği Kesintisi?

senay1

Öğrenci
okutmanlıkta yaz aylarında üniversitede olmayınca (başka bir ilde, tatilde) geliştirme ödeneği alınıyor mu? kesiliyor mu ? teşekkürler

senay1

Öğrenci
yaz ayında tatile çıkınca. eğitim öğretim sonrası yani. mesela haziran sonu dersler bitti tatile çıktım 2 ay yokum ünv ya da 1 ay neyse artık. o sırada maaş + geliştirme ödeneği alınıyor mu? yoksa sadece maaş mı?

senay1

Öğrenci
forumlardan birinde yazıldığı kadarıyla, haziran ayının son haftası, temmuz, ağustos ve eylül ilk hafta geliştirme ödeneği kesilir

senay1

Öğrenci
anladım. demekki net olmayan bir bilgi. ben ales dil puanım iyi bu yıl kesin bir yere giderim diye düşünüyorum. ales - 89, üds - 95. geliştirme ödenekleri ile ilgili net bir bilgiye ulaşamadım. bazı ünv. okutman ve arş. görevlilerine farklı yar. doç ve üzerine farklı veriyor dediler. mesela en yüksek ödenek veren ünv. okutmanların aldığı ödenek 500 tl dediler. ondan yukarı olmuyormuş. bu konuda bilginiz var mı?

chekirdek41

Öğrenci
hocam illere göre geliştirme ödeneği farklılık gösterir. birde her öğretim elemanı farklı alır geliştirme ödeneğini. http://www.bumko.gov.tr/TR/Genel/dg.ashx?DIL=1&BELGEANAH=14652&DOSYAISIM=gelistirme_odenegi.doc adresinde geliştirme ödeneğinin ödenmesi hükümleri yer almakta. örneğin 4. madde Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent ve Araştırma Görevlisi dışındaki kadrolara atanmış öğretim elemanlarına, bu Karar hükümlerine göre hesaplanacak geliştirme ödeneği miktarının yarısı ödenir. hükmünce öğretim görev, uzman vb. gibi kadrolarda bulunan akademik personel geliştirme ödeneğinin yarısını alır. sorunuza cevaben 15 günü aşmayan il dışı veya yurt dışı görevlendirme süresince o ayda geliştirme ödeneğini alabilirsiniz. eğer 15 günü aşarsa maalesef geliştirme ödeneğinden faydalanamazsınız. istifa eden bir öypli olarak (yeni öğretim görevlisi) eski çalıştığım fakültenin hiç bir bölümünde öğrenci olmadığı için biz geliştirme ödeneği bile alamıyorduk ( batmanda olmama rağmen) neyse sözü fazla uzatmamak gerek. zaten yazıda herşey yazıyor.. Kolay gelsin... Vesselam...

mmtyil

Öğrenci
nazmi hocam bende bozoktayım. iletişim. sanırım sende ordasın. ben anadolu üniye girdim ama henüz kadrom bozokta. derslere devam için yozgatta bulunmuyorum fakat dediğim gibi kadrom da henüz geçmedi. bu durumda benim geliştirme ödeneğimi kesmeleri normal mi?

tullab

Öğrenci
yaz ayında tatile çıkınca. eğitim öğretim sonrası yani. mesela haziran sonu dersler bitti tatile çıktım 2 ay yokum ünv ya da 1 ay neyse artık. o sırada maaş + geliştirme ödeneği alınıyor mu? yoksa sadece maaş mı?

hocam , normal şartlar altında üniversite personelinin izni yıllık 20 gündür. 2 ay tatil diye birşey zaten yok. ama bazı üni.ler mantıkla hareket edip çalışnalarının dinlenmesini sağlamak amacıyla gayri-resmi izin verebiliyo ( bizde yok mesela . yaz boyu odamızda nette takılıyoruz ) bu durumda da zaten siz üni.de bulunduğunuz için kesinti olmuyo.

- - - Güncellendi - - -

anladım. demekki net olmayan bir bilgi. ben ales dil puanım iyi bu yıl kesin bir yere giderim diye düşünüyorum. ales - 89, üds - 95. geliştirme ödenekleri ile ilgili net bir bilgiye ulaşamadım. bazı ünv. okutman ve arş. görevlilerine farklı yar. doç ve üzerine farklı veriyor dediler. mesela en yüksek ödenek veren ünv. okutmanların aldığı ödenek 500 tl dediler. ondan yukarı olmuyormuş. bu konuda bilginiz var mı?

bu puanlarla okutmanlık falan düşünüp kendinizi harap etmeyin. mis gibi araş.gör. olun. odanızda oturup kendinizi geliştirin.

Çalıştığım üniversitede öğrencisi olmayan bölümlere geliştirme ödeneği yapılmıyor. Sonuç olarak doğuda ve geliştirme ödeneği verilen bir üniversitede çalışmaktayım. Ama bölümde öğrenci olmadığı için ödeme yapılmıyor. Bu fırsat eşitliğine aykırı bir durum değilmidir. Hukuki yönden bir çözümü olamazmı? Hukukçu bir arkadaşımız bu konu ile ilgili bilgi verirse, bu konu hakkında hukuki mücadele başlatmak istiyorum.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Çalıştığım üniversitede öğrencisi olmayan bölümlere geliştirme ödeneği yapılmıyor. Sonuç olarak doğuda ve geliştirme ödeneği verilen bir üniversitede çalışmaktayım. Ama bölümde öğrenci olmadığı için ödeme yapılmıyor. Bu fırsat eşitliğine aykırı bir durum değilmidir. Hukuki yönden bir çözümü olamazmı? Hukukçu bir arkadaşımız bu konu ile ilgili bilgi verirse, bu konu hakkında hukuki mücadele başlatmak istiyorum.
Merhaba, öğrencisi olmayan bir bölüme yalnızca eğitim öğretim ödeneği verilmez o da 70 tl gibi bir şey. Yoksa geliştirme ödeneği veriliyor en azından bizler aldık filli hizmet yapmanız yeterlidir. BURAYI bir inceler misiniz?

gandalf_90

Öğrenci
Saygıdeğer hocalar aynı dertten biz de ve bizim kurumdaki diğer uzmanlar da muzdarip gerçi diğer bir konuda bu konuyu çok dile getirdim. Derdime derman olamadım en son toplu olarak bütün uzman arkadaşlar ile dilekçe yazacağız. 1 kişi hariç hepimiz Rektörlük kadrosunda uzmanız (7 kişi) . Diğer arkadaşta yabancı diller yüksek okulunda uzman o da almıyormuş. Neyse bir kısmımız uzaktan eğitim merkezinde uzman diğer bir kısmımız ise dış ilişkiler koordinatörlüğünde hiç birimiz almıyoruz. Sebep olarak ta "eğitim öğretim ile fiili irtibatınız yok" diye yani illaki fiili olarak ders vereceğiz manasını çıkartıyorlar heralde.

A

Akademik Forum

Guest
Nazmi hocam, 1 eylülde doğuda bir üniversitede araştırma görevlisi olarak fiilen işe başladım. 15 eylülde alacağım maaşta geliştirme ödeneği dahil olacak mı?

- - - Güncellendi - - -

Nazmi hocam, 1 eylülde doğuda bir üniversitede araştırma görevlisi olarak fiilen işe başladım. 15 eylülde alacağım maaşta geliştirme ödeneği dahil olacak mı?

- - - Güncellendi - - -

Hocam 35ile gorevlendirilenler gelistirme odenegi alamiyormu biz yardoc olarak dondugumuzdemi alcaz kadrom batida ama daha 15 yili doldurmayan universite ve bir ogretim uyesi var

A

Akademik Forum

Guest
Yasal dogum iznine cikan akademisyenin gelistirme guclugu odenegi kesilir mi yoksa yatmaya devam eder mi acaba....

gokhan071

Öğrenci
Geliştirme ödeneğinin verilmedği bölümlerde bulunanlardan hukuki anlamda bir girişimi olan var mı? bulunduğumuz fakültede lisans dersi henüz verilmiyor ama yuksek lisans düzeyinde ders verilmesine rağmen geliştirme ödeneği alamıyoruz.

my way

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar,
İlgili yönetmelikteki Geliştirme Ödeneği cetvelinde çalışacağım il, ilçe ve geliştirme oranı mevcut. Üniversite de 18 yılını doldurmadı ve bahsettiğim bölüm aktif olarak eğitim-öğretim faaliyeti yürütmekte. Bu şartlar geliştirme ödeneği almak için yeterli midir? Yeterli ise ve mevcut çalışanlar bu ödeneği almıyorsa karar maddelerini de ekleyerek üniversite personel dairesine ayrı ayrı dilekçe mi vermelidir?
Teşekkürler:)