ESCI endeksi hk.

Mermaid92

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,

ESCI Emerging Sources Citation Index bir yayını Yöksis sistemine nasıl girebilirim? Direkt olarak bu endeksin ismini bulamadım. Derginin adını da bulamadım, evet ISSN numarası ile de arattım bir türlü bulamadım. Bilinmedik bi dergi de değil yani nasıl ekleyeceğim ben bu endeksi fikir verebilirseni sevinirim.

lexicon

Öğrenci
Biraz konu ile ilgili olmamakla birlikte esci nedir sorusunun detaylı bir cevabı olarak incelenebilir.

Lansmanı 2015 yılında yapılan Esci – Emerging Sources Citation Index bugün 8000’e yakın dergiyi geriye doğru taramakta ve indekslemektedir. Esci için ana amaç olarak bölgesinde önemli olan yayınları ve gelişmekte olan disiplinlerdeki araştırmaları daha görünür kılmaktır. Esci bugün 100’den fazla ülkeden dergiyi taramakta, akademik yayıncılığın gelişmesine katkıda bulunmakta ve bilimsel yayıncılığı desteklemektedir. Emerging Sources Citation Index kapsamındaki dergiler, yayın politikalarını sürekli korudukları için ilerleyen yıllarda bir üst indeks olan Science Citation Index Expanded’de kendilerine yer bulabilmektedirler.

incelemenin tamamı için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://lexicontr.com/esci-dergiler-esci-emerging-science-citation-index-nedir-2/