Enstitünün doktora tez savunmamasına almaması

llllllllll

Öğrenci
İyi günler. Doktoraya 2016 yılında başladım. 3 TİK uygulamasını gerçekleştirdim ve danışmanım tezimi savunabileceğimi söyledi. Enstitü yönetimi ise yeterli AKTS'ye sahip olmadığımdan savunmaya giremeyeceğimi, mezun olamayacağımı belirtmektedir. Kayıt olduğum yıl olan 2016 da geçerli olan yönetmeliğe göre savunmam için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Enstitü ise 2017 yılında resmi gazetede yayımladıkları yönetmeliğin eski yönetmeliği ortadan kaldırdığını söylemektedir. Değişen yönetmelik aleyhimde bir durum oluşturmakta ve kazanılmış hakların korunması ilkesini ihlal etmektedir. Benim durumum ile ilgili herhangi bir emsal teşkil edecek belgesi veya bilgisi olanlar benle paylaşabilirse çok minnettar kalacağım. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleme:

AhmetCevahir

Öğrenci
2016'da ne zaman başladınız?

20 Nisan 2016 tarihli 29690 sayılı resmi gazetede yayınlanan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği yayınlanmadan önce başladıysanız bu yönetmeliğe tabi değilsiniz ama güz döneminde başladıysanız 240 AKTS ve 8 yarı yıl gereklidir.

Var mı başka bir gelişme?

llllllllll

Öğrenci
2016 ağustos kayıtlıyım hocam. Gelişme yok hocam. Kabul etmiyorlar. Bende şöyle bir durum var. Bizim okulun yönetmeliği 2017'de değişmiş. Kayıt olduktan 1 yıl sonra. Kayıt olduğumuz okulun yönetmeliğine tabi olmuyor muyuz?

AhmetCevahir

Öğrenci
2016 ağustos kayıtlıyım hocam. Gelişme yok hocam. Kabul etmiyorlar. Bende şöyle bir durum var. Bizim okulun yönetmeliği 2017'de değişmiş. Kayıt olduktan 1 yıl sonra. Kayıt olduğumuz okulun yönetmeliğine tabi olmuyor muyuz?

YÖK üst olduğundan üst yönetmelik alt yönetmeliği kapsar :) Aynı zamanda başlamışız, 8.yarı yıl kaydını yaptırana kadar beklemeye devam.