En Son Girilen Sınav Puanı mı Geçerli?

arresta

Öğrenci
herkese merhaba, ben üds ye girdim ve 60 aldım. puanımı yükseltmek maksadıyla kpds ye de girmek istiyorum. Fakat kpds de 60 dan düşük almaktan korkuyorum. deniliyor ki, öyp de en son alınan sınavın sonucu geçerli. yani ben 60 dan düşük bir puan alırsam böylelikle daha önce girmiş olduğum üds puanımı yakmış mı oluyorum?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
ÖYP'de en son alınan sınav geçerlidir diye bir şey söz konusu değildir. Sınavların geçerlilik süresi içerisinde alınan en yüksek puanınızı kullanabilirsiniz.

dilara

Öğrenci
bir sınava başvurup girmediğimiz zaman sıfır olarak mı kabul ediliyor yoksa hiç değerlendirmeye alınmıyor mu?

hly

Öğrenci
merhaba arkadaşlar, bnm ales puanı ile ilgili bir sorum olacak. Öyp tercih sayfasında öyp için ilk defa tercih yapılıyorsa güncel puanın otomatik olarak ösym'den çekileceği yazıyor ancak bnm 2011 ilkbahar ales puanım 2009 sonbahar döneminden baya düşük ve bu sebeple 2009 sonbahar ales puanımı kullanmayı düşünüyordum. ales puanını tercih sırasında değiştirme şansım varmı, bu konuda bilgilendirebilirmisiniz.Teşekkürler.

azraeltr

Doçent
merhaba arkadaşlar, bnm ales puanı ile ilgili bir sorum olacak. Öyp tercih sayfasında öyp için ilk defa tercih yapılıyorsa güncel puanın otomatik olarak ösym'den çekileceği yazıyor ancak bnm 2011 ilkbahar ales puanım 2009 sonbahar döneminden baya düşük ve bu sebeple 2009 sonbahar ales puanımı kullanmayı düşünüyordum. ales puanını tercih sırasında değiştirme şansım varmı, bu konuda bilgilendirebilirmisiniz.Teşekkürler.

Bilgi giriş ekranında ales puanı gir / güncelle var, ordan eskisini girebilirsiniz.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Yukarıdaki "ALES PUANINIZI SORGULAMAK YA DA GÜNCELLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ." yazıya tıklayıp eski puanınızı girebilirsiniz. O sadece kolaylık olsun diye yenisini çekiyor sistemden siz istediğinizi kullanın.

merhaba, ben siyaset bilimi ve kamu yonetımı mezunuyum, oypde sadece siyaset bılımı ve kamu yonetımı denen yerlere mı basvurabılıyorum? sadece kamu yonetımı denen yerlere de basvurabılıyorum degıl mı ?

mynet

Doçent
merhaba, ben siyaset bilimi ve kamu yonetımı mezunuyum, oypde sadece siyaset bılımı ve kamu yonetımı denen yerlere mı basvurabılıyorum? sadece kamu yonetımı denen yerlere de basvurabılıyorum degıl mı ?

Böyle bir bölüm adı olduğunu hiç bilmiyordum. :)

Sorduğunuz soru hakkında hiç bir bilgim yok, ÖYP personeli saçma sapan nedenlerle yanlış beyan diyebiliyor ama mantıklı olan her insan, her ikisine de ayrı ayrı başvurabilmeniz gerektiğini söyler. Mutlaka yetkili biri ile görüşün tercih öncesi, bu forumdan cevap çııkmazsa.

erdemkan

Öğrenci
Yök belirlemiyor bunu siz kamu yönetimi bölümüne başvurduğunuzda ilgili fakülte ve üniversite bunu yalnış beyan kabul edebilir. O yüzden yapacagınız tercihlerin üniversite dekanlıkları yada bölüm başkanları ile görüşmenizi tavsiye ederim. Eğer bölüm kabul ederse YÖK ses cıkarmıyor. Yani bu durumu YÖK üniversitelere bırakmıştır. Yaşanarak görülmüş bir örnektir.

mynet

Doçent
Yök belirlemiyor bunu siz kamu yönetimi bölümüne başvurduğunuzda ilgili fakülte ve üniversite bunu yalnış beyan kabul edebilir. O yüzden yapacagınız tercihlerin üniversite dekanlıkları yada bölüm başkanları ile görüşmenizi tavsiye ederim. Eğer bölüm kabul ederse YÖK ses cıkarmıyor. Yani bu durumu YÖK üniversitelere bırakmıştır. Yaşanarak görülmüş bir örnektir.

Güya merkezi sistemle atanıyoruz. :)

gazelle

Öğrenci
ÖYP'de en son alınan sınav geçerlidir diye bir şey söz konusu değildir. Sınavların geçerlilik süresi içerisinde alınan en yüksek puanınızı kullanabilirsiniz.

hocam bu söylediğiniz şu durum için de geçerli mi diye sormak istiyorum: kpds puanım mayısta 62.5 fakat kasımda girdiğim sınav bir hayli düştü. ben mayıstaki puanımı kullanabilir miyim?

Gamze

Administrator
Hala geçerli mi bu durum acaba?
2012 sonbahar kpds puanım 60
2012 ilkbahar üds puanımsa 37
2013 ydsye de girdim fakat 37 üstü 60 altı bir şeyler alırım diye düşünüyorum. Şu durumda öyp puanım için 60 olan kpds puanımı kullanabilir miyim?

Evet hala geçerli. 60 aldığınız dönemi yani 2012 sonbaharı kullanabilirsiniz.

M

Merve

Guest
Hala geçerli mi bu durum acaba?
2012 sonbahar kpds puanım 60
2012 ilkbahar üds puanımsa 35
2013 ydsye de girdim fakat 35 üstü 60 altı bir şeyler alırım diye düşünüyorum. Şu durumda öyp puanım için 60 olan kpds puanımı kullanabilir miyim?
Tabii ki geçerli, kullanabilirsiniz.

dennis77

Öğrenci
Merhaba,benimde bir sorum olacaktı;

ben dilde en yüksek puanımı 2010da aldım.Bi daha onun üstüne çıkamadım.Öyp ve cari alımlarda o puanı hala kullanabilir miyim? bi zaman sınırlaması yoktu galiba?