Doktora-YLSY başvuru

A

Akademik Forum

Guest
bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Doktoraya başlayınca ylsy için başvuruda bulunup, kazandığımda sadece doktora yapıp geri ülkeme dönsem olur mu acaba?

sunnyboy

Öğrenci
Halihazırda doktora yada yüksek lisans yapıyor olmanız YLSY başvurunuzu ve seçilme sürecinizi engellemez. Ancak size seçilme sürecinde ekstra avantaj getireceğini de pek sanmıyorum.Şahsen alanımda birçok yayını olan adayları değilde bendeniz yeni mezun birini seçmeleri bunun bir örneği olduğunu düşünüyorum.

İkinci soru için, kurum kontenjanlarından yerleşmişseniz zaten doktora hakkınız yok sadece master yapıp geri gelirsiniz. Eğer üniversiteler ve Meb adına gidip doktora hakkınız varsa, Ylsy dende tam olarak doktora yaptığınız alan ile ilgili bir kontenjana yerleştiyseniz ve daha da önemlisi yurt dışındaki üniversiteler (daha doğrusu hocalar ) master çalışmalarınızı kabul edip doktora kabulü verirlerse :) sadece doktora yapıp geri gelebilirsiniz.

fr86

Öğrenci
merhaba arkadaşlar, 2015 bursiyeriyim, dil mezunu olduğum için dil eğitimi almadan lisansüstü eğitime başlamam gerekiyor, yüksek lisans mezuniyetim yakın olduğu için kefalet senedimi doktora olarak düzenledim fakat henüz doktora kabul belgesi alamadım. sorum şu 2 yarıyıl olan bekleme süresi tam olarak hangi tarihten itibaren başlıyor? en geç hangi tarihte kabul belgemi almalıyım? kesin bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba, kefaletnameni imzaladığın tarihten itibaren 2 dönem (eylül ve ocak) içinde kabul almalısın.

finduilas

Profesör
merhaba arkadaşlar, 2015 bursiyeriyim, dil mezunu olduğum için dil eğitimi almadan lisansüstü eğitime başlamam gerekiyor, yüksek lisans mezuniyetim yakın olduğu için kefalet senedimi doktora olarak düzenledim fakat henüz doktora kabul belgesi alamadım. sorum şu 2 yarıyıl olan bekleme süresi tam olarak hangi tarihten itibaren başlıyor? en geç hangi tarihte kabul belgemi almalıyım? kesin bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Kilavuzunuzda kabul almaniz gereken son tarih yaziyor.