Doktora yaparken lisans okumak ve AKTS

elsiane

Öğrenci
Merhabalar

Doktora yaptığım okulda lisans kazandım. daha önce lisans okuduğum için Türk Dili ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi derslerinden muaf olmak istiyorum. ilk lisansım başka bir üniversiteden ve her iki okulun not sistemleri birbirinden farklı. derslerin kredleri tutuyor ancak okul dersleri saydırmam için 1. lisans transkriptimde akts olması gerektiğini belirtti. şimdi ben akts'yi nasıl şu anki okula sunabilirim? nr yapmam, nereye başvurmam lazım?

Teşekkürler.

Boquye

Öğrenci
Merhabalar

Doktora yaptığım okulda lisans kazandım. daha önce lisans okuduğum için Türk Dili ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi derslerinden muaf olmak istiyorum. ilk lisansım başka bir üniversiteden ve her iki okulun not sistemleri birbirinden farklı. derslerin kredleri tutuyor ancak okul dersleri saydırmam için 1. lisans transkriptimde akts olması gerektiğini belirtti. şimdi ben akts'yi nasıl şu anki okula sunabilirim? nr yapmam, nereye başvurmam lazım?

Teşekkürler.

Mezun olduğunuz okulun öğrenci işlerinden transkriptiniz ile birlikte "ders içeriği" belgesi isteyiniz. Aldığınız bu belgeleri lisans programına kayıt yaptırdığınız üniversiteye sununuz. Kurul kararıyla muafiyetiniz onaylanacaktır, süreç uzarsa anılan derslere kayıt yaptırır derslere ve sınavlara girmezsiniz dönem içerisinde muafiyetiniz zaten çıkar. Bu arada daha önceki programda aldığınız seçmeli dersler içerisinden saydırabilecekleriniz de olabilir. Başarılar dilerim.

Doktora yaparken Lisans okumak mümkün mü? Ingilizce hazırlık okumak gibi bir düşünce oluştu

Doktora yaparken Lisans okumak mümkün mü? Ingilizce hazırlık okumak gibi bir düşünce oluştu

Merhabalar

Teşekkürler.