Doktora esnasında ÖYP kadrosu bulunan üniversiteye dönmek

asaasa

Öğrenci
Merhabalar, tez yeterlik ve ardından tez önerimi verdim 2 ay sonra ilk jüriye gireceğim. Bu jüriden sonra tez hocam ile konuşup ÖYP kadromun bulunduğu kente gitmek istediğimi söylemeyi düşünüyorum ama YÖK'ün aldığı bir karar vardı. Yanılmıyorsam bu karara göre zorunlu hizmetin başlaması için doktoranın bitmesi gerekiyor deniyordu(Bence aşırı saçma bir karar, sürekli olarak aleyhimize kararlar çıkıyor YÖK'ten). Yaklaşık 3 yoldan bu yana ÖYP'liyim ve 3 yıllık bir zorunlu hizmetim var şimdiden. Ben o okula dönüp 3 yıl orada kalırsam ve bu esnada 2. yılın sonu gibi planlıyorum, doktorayı bitirirsem. Okula kaç yıllık daha sorunlu olarak hizmet etmem gerekecek?

Girdiğime gireceğime bin pişmanım. Lanet olsun

Mr December

Baş Editör
Merhabalar, tez yeterlik ve ardından tez önerimi verdim 2 ay sonra ilk jüriye gireceğim. Bu jüriden sonra tez hocam ile konuşup ÖYP kadromun bulunduğu kente gitmek istediğimi söylemeyi düşünüyorum ama YÖK'ün aldığı bir karar vardı. Yanılmıyorsam bu karara göre zorunlu hizmetin başlaması için doktoranın bitmesi gerekiyor deniyordu(Bence aşırı saçma bir karar, sürekli olarak aleyhimize kararlar çıkıyor YÖK'ten). Yaklaşık 3 yoldan bu yana ÖYP'liyim ve 3 yıllık bir zorunlu hizmetim var şimdiden. Ben o okula dönüp 3 yıl orada kalırsam ve bu esnada 2. yılın sonu gibi planlıyorum, doktorayı bitirirsem. Okula kaç yıllık daha sorunlu olarak hizmet etmem gerekecek?

Girdiğime gireceğime bin pişmanım. Lanet olsun

Zorunlu hizmetiniz doktora bittikten sonra başlar. Şu an giderseniz eğer sadece zorunlu hizmet süreniz artmaz.
Karar çok mantıksız. Açılan dava vardı ama son durum ne bilmiyorum.

asaasa

Öğrenci
Dava hakkında kimden bilgi alabiliriz acaba? Bu gibi bilerek yapılan (örgütlü kötülük) zorlukları düşündükçe göğsüme fil çöküyor. Ben de dava açayım bari

A

Akademik Forum

Guest
Dönebilmek için nasıl bir yol izliyoruz biz nereye dilekçe yazıp veriyoruz? Ayrıyeten danışmanımız ve bölüm başkanlığı da mı bir dilekçe yazıyor enstitüye? Süreci anlatırsanız çok sevinirim

A

Akademik Forum

Guest
Derslerimiz bittikten sonra neden yeterliliği beklememiz gerekiyor? Zaten yeterlilik süreci de tez gibi bireysel devam eden bir süreç. sinirlerim oldukça yıprandığından ve yeterliliğe de girmeye korktuğumdan bunun başka bir yolu yok mudur zaten seneti inzaladım geldim benim tek sorunum burda yaşadığım psikolojik bunalım ben bu kadr yıprandıktan sonra nasıl geri döneceğim üniye yararım olacak?

A

Akademik Forum

Guest
merhabalar, bir sorum olacaktı. Doktora eğitimi için verilen 6 yıllık süre tam olarak neyi ifade ediyor acaba?
eğer 6 yıl içinde doktora bitmezse yalnızca kadro, ilgili ünv.ye iade mi ediliyor, kişi kadrosunun olduğu yerden yine doktorasına devam edebilir mi? yoksa 6 yıl içinde doktor bitmezse aldığı doktora eğitimi de yanıyor mu?
teşekkür ederim

mmhhzz

Öğrenci
arkadaşlar merhaba, doğru başlık altında mı yazıyorum emin değilim ama sizlerden bir ricam olacak.
35 madde ile doktora için Marmara üniversitesine görevlendirildim derslerimi tamamladım ve yeterliliğe hazırlanıyorum, ancak bugün asıl kurumum derslerimi tamamlayan araştırma görevlimizin tez çalışmalarını kurumumuzda devam etmesini istiyoruz diye bir yazı gönderdiğini öğrendim. bu süreci uzatmam mümkün müdür? henüz yeterliliğe girmediğim için gitmek zorunda mıyım? konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilirse çok mutlu olurum

asaasa

Öğrenci
arkadaşlar merhaba, doğru başlık altında mı yazıyorum emin değilim ama sizlerden bir ricam olacak.
35 madde ile doktora için Marmara üniversitesine görevlendirildim derslerimi tamamladım ve yeterliliğe hazırlanıyorum, ancak bugün asıl kurumum derslerimi tamamlayan araştırma görevlimizin tez çalışmalarını kurumumuzda devam etmesini istiyoruz diye bir yazı gönderdiğini öğrendim. bu süreci uzatmam mümkün müdür? henüz yeterliliğe girmediğim için gitmek zorunda mıyım? konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilirse çok mutlu olurum

evvela başlık yanlış. doğru başlık http://www.akademikpersonel.org/oyp...-asamasindaki-oyp-liler-geri-cagiriliyor.html olmalı ama yine de bildiğim kadarıyla cevap vereyim. ders aşamanız bittiği için gitmek zorundasınız.

koseus

Öğrenci
Konuyu hortlattığımın farkındayım ama açılan davanın sonucunu kimse yazmamış. Son durum hakkında [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] veya [MENTION=35980]basciemre[/MENTION] bilgi verebilir mi?