Diploma, Transkript Onayı

TCB

Öğrenci
Merhabalar! Onaylı diploma veya transkript isteyen her üniversite için belgelerimi notere veya mezun olduğum üniversiteye yeniden mi onaylatmam gerekir yoksa bir defa onaylattıktan sonra fotokopileri de kabul edilir mi?

Ayrıca mezunu olmadığım bir üniversitede belgelerimi onaylatabilir miyim?

Teşekkürler.

Sercan

Profesör
Merhabalar! Onaylı diploma veya transkript isteyen her üniversite için belgelerimi notere veya mezun olduğum üniversiteye yeniden mi onaylatmam gerekir yoksa bir defa onaylattıktan sonra fotokopileri de kabul edilir mi?

Ayrıca mezunu olmadığım bir üniversitede belgelerimi onaylatabilir miyim?

Teşekkürler.

Hocam forumda arama yaparsanız bu sorunun cevabına ulaşacaksınız. Notere gerek yoktur. Herhangi bir kamu kurumunun yapacağı aslı gibidir damgası işinizi görecektir. Örneğin ben PTT'den yaptırdım başvurduğum hiçbir okulda sorun çıkmadı. Diğer sorunuzun cevabı kurumda çalışanlara ve isteme şeklinize göre değişir. Ben zamanında tanıdığım vasıtası ile mezun olmadığım üniversiteye yaptırmıştım. Kolay gelsin.

kiterunner90

Öğrenci
Hocam sadece üniversite onayi istiyor bazıları. Ben de meb de onaylatmak istemistim kabul etmeyiz demislerdi. Bulunduğun yerde üniversite yapiyor onayi. Hic riske atma.

TCB

Öğrenci
Peki her istenildiği takdirde her seferinde yeniden mi onay için üniversite yolunu tutacağım yoksa fotokopisi oluyor mu? Asıl bu sorumun cevabını bulamadığım için açmıştım bu konuyu.

Sercan

Profesör
Peki her istenildiği takdirde her seferinde yeniden mi onay için üniversite yolunu tutacağım yoksa fotokopisi oluyor mu? Asıl bu sorumun cevabını bulamadığım için açmıştım bu konuyu.

Belgenin fotokopisinde damga ıslak gözükmeyeceği için sorun teşkil edebilir. Bunun yerine belgenin damgasız fotokopisini çektirin ve bütün fotokopilere damga vurdurun. Böylece işiniz garanti olacaktır.

Sercan

Profesör
Hocam sadece üniversite onayi istiyor bazıları. Ben de meb de onaylatmak istemistim kabul etmeyiz demislerdi. Bulunduğun yerde üniversite yapiyor onayi. Hic riske atma.

Her şeyden önce tatlı dille istemek gerekiyor hocam. Bunun için "isteme şeklinize göre" diye belirttim zaten :encouragement: Tanıdık varsa sıkıntı çıkarmazlar ama direkt giderseniz onaylamama ihtimalleri yüksek belirttiğiniz gibi. Aslında yapabilirler ama riske atmıyorlar kendilerini.

lympia

Öğrenci
Her şeyden önce tatlı dille istemek gerekiyor hocam. Bunun için "isteme şeklinize göre" diye belirttim zaten :encouragement: Tanıdık varsa sıkıntı çıkarmazlar ama direkt giderseniz onaylamama ihtimalleri yüksek belirttiğiniz gibi. Aslında yapabilirler ama riske atmıyorlar kendilerini.
Hayir ben mebe onaylatabilir miyim dedim üniversite biz mebinkini kabul etmeyiz dedi. Meb onayliyor zaten orda sıkıntı yok

Sercan

Profesör
Hayir ben mebe onaylatabilir miyim dedim üniversite biz mebinkini kabul etmeyiz dedi. Meb onayliyor zaten orda sıkıntı yok

Size denk gelmiş demekki hocam :crushed:. Acaba noter onaylı olması gerek gibi bir ibare var mıydı ilanda? Not olarak resmi kurumlarca aslı gibidir yapılmış belgeler kabul edilir diye belirtiyorlar genelde.

berçélan

Öğrenci
hocam merhaba bu diploma onayını nerelere yaptırabilirim acaba bi bilginiz varsa söyleseniz acil bi konuda.

evet bende bu konudan muzdaribim mallesef , ve şuan diploma ve transkribi nasıl onaylatabilirim diye kara kara düşünüyorum , yardımcı olursanız sevinirim , teşekkürler

- - - Güncellendi - - -

Resmi kurumlar (Devlet kurumları, üniversiteler vb.) veya noterden yaptırabilirsiniz. Noter ücretlidir diğer kurumlar ücret almaz ancak kabul edilebilirliği sıkıntı olabilir.

cevabı aynı anda yazmışız herhalde :) teşekkürler , inşallah yaparlar

Sercan

Profesör
evet bende bu konudan muzdaribim mallesef , ve şuan diploma ve transkribi nasıl onaylatabilirim diye kara kara düşünüyorum , yardımcı olursanız sevinirim , teşekkürler

- - - Güncellendi - - -

Memur tanıdığınız varsa müdüründen rica edebilir. Yada siz tatlı bir dille isteyebilirsiniz. Kolay gelsin.

haykopath

Öğrenci
ya muhtar falan olmaz mı acaba :D

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

ilanda resmi kurumlarca onaylı diyor üniversite ya da noter belirtilmemiş sıkıntı olcağını düşünmüyorum

haykopath

Öğrenci
Hocam forumda arama yaparsanız bu sorunun cevabına ulaşacaksınız. Notere gerek yoktur. Herhangi bir kamu kurumunun yapacağı aslı gibidir damgası işinizi görecektir. Örneğin ben PTT'den yaptırdım başvurduğum hiçbir okulda sorun çıkmadı. Diğer sorunuzun cevabı kurumda çalışanlara ve isteme şeklinize göre değişir. Ben zamanında tanıdığım vasıtası ile mezun olmadığım üniversiteye yaptırmıştım. Kolay gelsin.

hocam PTT den nasıl onaylattınız acaba? gidip gişeden mi onaylattınız.

A

Akademik Forum

Guest
Herkese merhaba,
İlanlara başvuru aşamasında evrakların fotokopileri kabul görür. Atama yapılacağı zaman onaylı isteyeceklerdir. O zaman da zaten aslı ile bir fotokopisini götürdüğünüzde atama birimindeki memur "aslı gibidir" mührünü vurarak paraflayacaktır. Yani ilanlara başvuru yaparken onaylı belge göndermenize gerek yok. Ben bugüne kadar belki 20 ilana başvurdum hepsinde bu şekilde kabul ettiler. Hatta bir keresinde başvuru sırasında elden teslim yapmıştım; "onaylı belgen sende kalsın fotokopisi iş görür" diyerek onaylı belgelerimi teslim etmişlerdir.

Herkese iyi şanslar. Esen kalın.

haykopath

Öğrenci
çok teşekkürler bu bilginiz için. ben de öyle yapayım o vakit.

- - - Güncellendi - - -

Hayır tanıdık vasıtası ile şube müdüründen onaylattım. Siz de tanıdık vasıtası ile bir kurumun üst düzey yetkilisine rica ederseniz sonuç alacağınızı düşünüyorum.

bende ilçe milli eğitimde ki tanıdık müdüre yaptırayım madem :D resmi kurumsa resmi kurum işte :D

Histone

Öğrenci
Merhabalar

Yüksek lisans mezunuyum. Elimde bir tane transkriptimin aslı var ve onu ilana başvuruda kullanmak istiyorum. Enstitüden tekrar transkript alabiliyor muyuz? Bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun kalacağım :)