Devlet Üniversitesinde Öğretim Görevlisi Olarak Çalışırken YLSY Kazanmak

MetaLchesH

Öğrenci
Herkese merhaba.
Halihazırda bir devlet üniversitesinde 33-A kadrolu öğretim görevlisi olarak çalışmaktayım.
Önümüzdeki günlerde yapılacak YLSY mülakatlarına çağrılmaya hak kazandım.

Eğer kazanırsam süreç nasıl işleyecek?
Yani öğretim görevlisi kadromdan istifa etmeme gerek var mı? İstifa edeceksem ne zaman istifa etmem gerekecek?
YDS puanım var. Fakat bu puan sanırım YLSY için geçerli değil. IELTS veya PTE'den geçerli bir puan aldıktan ve yurtdışındaki üniversiteden kabul aldıktan sonra mı istifa ediliyor?

Bana bu konuda yardımcı olursanız çok makbule geçer.
Herkese çok teşekkürler.

vanilin

Öğrenci
Ben de şuan ÖYPli olarak yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Tezi bitirmek için önümde 2 dönemim var. 2017 YLSY için mülakata hak kazandım ancak şuan YDS ve YÖKDİL dışında bir yabancı dil puanı yok. Bir kuruma yerleşmem durumunda, TOEFL'a kendim hazırlanmak istersem istifa etmeli miyim? Yurt içinde eğitimi tercih edersem muhtemelen istifa kaçınılmaz olacak ders programı dolayısıyla. Biri yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

K

Kkll

Guest
Merzer arkadasim istifa edilmiyor kadro sakli kaliyor demis. Siz zaten baska bir universite adina yurt disina gonderiliyorsunuz. Yani dondugunuzde adina gittiginiz universitede gorev yapacaksiniz. Dolayisiyla kadroyu sakli tutamazsiniz istifa etmeniz gerekir.

finduilas

Profesör
Merzer arkadasim istifa edilmiyor kadro sakli kaliyor demis. Siz zaten baska bir universite adina yurt disina gonderiliyorsunuz. Yani dondugunuzde adina gittiginiz universitede gorev yapacaksiniz. Dolayisiyla kadroyu sakli tutamazsiniz istifa etmeniz gerekir.

İstifa etme zorunluluğu yok. Ücretsiz izne ayrılınabilir.

Tapatalk kullanarak iPod touch aracılığıyla gönderildi