Bütünleşik doktoradan kaydı sildirip, yüksek lisansa başlamak askerlik tecili açısından sorun olur mu?

• Konbuyu başlatan aydın
  • Başlangıç tarihi
A

aydın

Guest
Askerlik tecili üst kademe eğitim alındığı durumda tecil ediliyor, peki lisans mezunu olup yüksek lisans yapmamış bir öğrenci bütünleşik doktorayı bırakıp, sonra yüksek lisansa başlaması durumunda askerlik tecili sorunsuz yapılır mı?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Bütünleşik doktora yaparken enstitü tecilinizi yaptı mı? askerlik durum belgeniz yanınızdaysa altta ne yazıyor lisansüstü erteleme mi?

A

aydın

Guest
Hocam şu anki durum lisans mezunu olarak 2 yıllık tecil. Bütünleşik doktoraya kaydım pazartesi yapılacak. öyp kapsamında atamam henüz tamamlanmadığı için pazartesi günü bütünleşik doktoraya kaydı yapıp, öğrenci belgemi alıp, atamam yapılınca doktorayı öyp kapsamına aldırma düşüncesindeyim. Eğer bir şekilde öyp kapsamına alınmazsa bütünleşik doktorayı bırakıp, bahar döneminde yüksek lisans başlamayı düşünüyorum o nedenle sordum.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Şu andaki teciliniz devam edeceği için zaten doktora karıştırılmaz. 2 yıl içinde bırakabilir yenisine başlayabilrsiniz.

A

aydın

Guest
Şu andaki teciliniz devam edeceği için zaten doktora karıştırılmaz. 2 yıl içinde bırakabilir yenisine başlayabilrsiniz.

o halde 2 yıl içinde enstitü askerlik şubesine öğrencileri olduğumu bildirmeyecek sanırım. Teşekkürler yardımcı olduğunuz için.

lasteresitas

Öğrenci

Nazmi hocam benim de soyle bi sorum var;
Ben de tezli yuksek lisans ile 2014 marta kadar tecil ettirmistim; bu eylulde butunlesik doktoraya basladim, doktoraya kayitli oldugum enstitu askerlik tecilimi istemis kayittan sonra; askerlik de halihazirda tecilli zaten diye geri donus yapmis, 2014 e kadarki tecilim gozukmus; simdi ne olur acaba? Askerlik durumumu sorgulattigimda hala 2014 e kadar olan tecil gozukuyo, otomatik olarak uzatmamislar anladigim kadariyla, simdi ben ne yapsam daha mantikli olur? Yuksek lisans yaptigim yerdeki tecili kaldirip doktoradan tekrar tecil mi isteyeyim? ( buna hakkim va degil mi? ) yoksa 2014te tecilin dolmasini bekleyip, o tarihten sonra mi tecil talebinde bulunayim?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Evet ona hakkınız var ordan kaldırıp doktoradan isteyebilirsiniz. 2014'de dolarsa zaten doktora yaptığınız için yine isteyebilirsiniz tamamen size kalmış.

lasteresitas

Öğrenci
Tezli yuksek lisans bitmemisti ama, sorun Olmaz degil mi?

- - - Güncellendi - - -

Ben ugrasmamak icin biraz da zaman kazanmak icin 2014 e kadar ilk tecilin bimesini bekleyip tekrar doktora araciligiyla tecil ettirmekten yanayim ama burasi Turkiye, enstitu biz daha once sizin icin tecil talep etmistik geri dondu bi daha yapamayiz demez degil mi?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Aynı eğitim bitince ikincisinden tecil olmaz sadece o yüzden bitmemiş olması hiç bir şey değiştirmez. Doktora için de tekrar tecil verebilirler aynı işlemler yapılır tabiki sorun olmaz.

ryanjoseph

Öğrenci
Aynı eğitim bitince ikincisinden tecil olmaz sadece o yüzden bitmemiş olması hiç bir şey değiştirmez. Doktora için de tekrar tecil verebilirler aynı işlemler yapılır tabiki sorun olmaz.

Sayın hocam merhaba.

Haziran 2016 itibariyle tezsiz YL mezunu olacağım. Tecilim de mezuniyetimle bitmiş olacak. Tezsiz YL olduğu için doktoraya devam edemiyorum. Acaba Eylül ayında birleştirilmiş doktora kazanabilirsem doktora üzerinde tecilim yapılabilir mi?

Saygılar.