Bu mesele nasıl çözülür? Kadro ilanı başvurusunda yaşanılabilecek problem !!!

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi 22 mayıs tarihinde 2015 ales geçerlilik süresi bitiyor. Şöyle bir durumda nasıl olur :

16 mayıs tarihinde bir kadro ilan edilse ve son başvuru tarihi 30 mayıs, ön eleme tarihi 5 haziran olsa bu ilana müracaat edilebilir mi?

Kadronun ilan edildiği tarih mi? Adayın müracaat ettiği tarih mi? Ön elemenin yapılacağı tarih mi önemli alesin geçerliliği için?

Ben mevzuatı inceledim ama konu hakkında kesin bir hüküm bulamadım. Sizin bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

kaansydmr

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi 22 mayıs tarihinde 2015 ales geçerlilik süresi bitiyor. Şöyle bir durumda nasıl olur :

16 mayıs tarihinde bir kadro ilan edilse ve son başvuru tarihi 30 mayıs, ön eleme tarihi 5 haziran olsa bu ilana müracaat edilebilir mi?

Kadronun ilan edildiği tarih mi? Adayın müracaat ettiği tarih mi? Ön elemenin yapılacağı tarih mi önemli alesin geçerliliği için?

Ben mevzuatı inceledim ama konu hakkında kesin bir hüküm bulamadım. Sizin bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Başvuru için kabul edilmeyebilir. Kabul edilse bile kazanmanız durumunda kesin kayıtta sıkıntı çıkacağı yüksek ihtimal. Kesin bilgi için ilgili enstitüyü arayın derim.

orta123

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Sizin başvurduğunuz tarih önemli. İlanda son 5 yıl içerisinde ales' ten puan alma şartı var. siz de 5 yıl içinde puanın güncelliği bitmeden başvurdunuz. Şöyle düşünün, bu sınavın güncelliği sizin girdiğiniz tarihten itibaren 5 yıl süreyle hesaplanıyor. Üniversitenin ilan tarihine göre değil. Zira aksi takdirde güncel tarih sınava göre değil üniversitelre göre hesaplanır.
Ön eleme veya diğer aşamalarda sıkıntı çıkarsalar bile ilan şartında "başvuru süresi bitene kadar son 5 yıl içerisinde ales' ten puan alma" gibi bir ibare olmadığı için haklı olmayacaklar. benim kanaatim 22 mayısa kadar başvurabileceğiniz yönünde