Becayiş- aynı kurum içi

quemmaa

Öğrenci
merhaba arkadaşlar Trakya üniversitesi keşan yusuf çapraz uygulamalı bilimler yüksekokulunda okutman iken 120 km uzağa edirne merkeze 'görev'lendirildim :)) acilen hoca ihtiyaçları varmışmış beni o yüzden çekmişmişler filan. Sorum şu: Keşan'daki okutman arkadaşım da edirne merkezde ikamet ettiği için her gün keşan'a gidiş geliş yapıyordu kendi tercihi doğrultusunda. Şimdi bu arkadaşla görev yerimiz değişmesi için dilekçe vereceğiz. Yasal olarak kabul etmeme hakları var mı?

aDNA

Profesör
merhaba arkadaşlar Trakya üniversitesi keşan yusuf çapraz uygulamalı bilimler yüksekokulunda okutman iken 120 km uzağa edirne merkeze 'görev'lendirildim :)) acilen hoca ihtiyaçları varmışmış beni o yüzden çekmişmişler filan. Sorum şu: Keşan'daki okutman arkadaşım da edirne merkezde ikamet ettiği için her gün keşan'a gidiş geliş yapıyordu kendi tercihi doğrultusunda. Şimdi bu arkadaşla görev yerimiz değişmesi için dilekçe vereceğiz. Yasal olarak kabul etmeme hakları var mı?

Evet var ama mahkeme yolu ile bu durum düzeltilebilir. Sizin durumunuz zaten farklı hocam. Maalesef farklı pencereden bakılarak sizin bu HAKLI isteğiniz geri çevirilebilir. Ama mahkeme yolu da açılır.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Yasal olarak kabul etme gibi bir durumları yok da denilebilir aslında. Yasada böyle bir madde yok.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
iki tarafında aile bütünlüğünü koruması için yasal olarak bir yol yok mu hocam? İkimizde evliyiz ve iki tarafta da gidiş geliş yapmak zorunda kalıyor 120 km.
Hocam aynı il olduğu için aile bütünlüğünden bahsetseniz de yasal olarak bir şey yapamazsınız, tek yapmanız gereken rektörden toplu randevu almak sadece rektçr 13/b-4 maddesi ile dediğinizi yapabilir.

quemmaa

Öğrenci
Hocam aynı il olduğu için aile bütünlüğünden bahsetseniz de yasal olarak bir şey yapamazsınız, tek yapmanız gereken rektörden toplu randevu almak sadece rektçr 13/b-4 maddesi ile dediğinizi yapabilir.

rektör memurlara, öğretim elemanlarına, okutmanlara randevu vermiyor. En az yar.doç olmak gerekiyor :)

quemmaa

Öğrenci
Yani oy vermek lazım.. Siz yine de yazın dilekçelerinizi zor bir ihtimal ama umarım sizin lehinize karar verilir.

idari dava açtım zaten amacın ihtiyaç gidermek değil mağduriyet yaratmak olduğu için. Umarım becayiş yöntemini kabul ederler etmezlerse zaten olayın art niyetli olduğu tamamen ortaya çıkmış olur o cevabı da devam eden dava dosyasına eklerim :)