Aynı kadroya atanma

haykopath

Öğrenci
Hoca arkadaşlarım bir sorum olacak yardımcı olursanız, acil.
Arkadaşım bir akademik kadroya başvurdu mülakatlarına girdi. İki kişi alınacak, arkadaşım birinci yedek. Ancak şöyle bir durum var. Asil listedeki ilk kişi bölümün öğretim görevlisi kadrosunda gözüken biri. Aynı kişi mülakata girmiş ve kadroyu kazanmış. Bu nasıl olabiliyor? Hem bölümde öğretim görevlisi hem de tekrar aynı kadro mülakatına girip kazanması normal mi böyle bişey nasıl oluyor? Teşekkürler.

kalamarr123

Öğrenci
Daha önce benzer bir olaya Bolu AİBÜ'de rastlamıştım. Zaten ona açılmıştır kadro hocam.

- - - Güncellendi - - -

Genelde doktora yapmak isteyen öğretim görevlilerini asistan kadrosuna geçirip daha rahat öğrenim görmesi için yapıyorlar bence.

haykopath

Öğrenci
Ama şöyle anlatayım hocam. Bu kişi x bölümünde öğretim görevlisi kadrosunda. Aynı bölüme kadro açıldı bu kişi mülakata girdi ve kazanan iki kişiden biri bu. Zaten aynı bölümde aynı kadroda. Yani öyle araştırma görevliliğinden öğretim görevliliğine bi geöiş falan da değil. Tekrar neden mülakata sınava girilirki hiç anlamadım.

somebodyelse

Öğrenci
Ama şöyle anlatayım hocam. Bu kişi x bölümünde öğretim görevlisi kadrosunda. Aynı bölüme kadro açıldı bu kişi mülakata girdi ve kazanan iki kişiden biri bu. Zaten aynı bölümde aynı kadroda. Yani öyle araştırma görevliliğinden öğretim görevliliğine bi geöiş falan da değil. Tekrar neden mülakata sınava girilirki hiç anlamadım.

önceki kadrosu uzmandır, açılan kadro ders verecek öğretim görevlisidir. uzmanların ders verme hakkı yok laboratuvardan veya idari görevlerden sorumlu oluyorlar. olay odur ;)

haykopath

Öğrenci
Yok hocam uzman falan değil bi anlatamadım derdimi😅 bildiğin derslere giren öğretim görevlisi, kadrolu. 😃 O yüzden anlam veremiyorum aynı kişiyi niye tekrar mülakata alırlar😅 ama teşekkür ederim ilgilenip cevap verdiğiniz için