Araştırma Görevlisinin Başka Bir Üniversitedeki Erasmus Programından Faydalanması

lalati

Öğrenci
Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var.Bir üniversiteye yüksek lisans yapıyor olmak şartıyla araştırma görevlisi olarak atanan kişi,atandığı üniversite dışında başka bir üniversitede devam eden yüksek lisans programı dahilinde kazandığı Erasmus programından faydalanabilir mi? Faydalanabilirse görevlendirme ile mi faydalanılır ve zorunlu hizmet uygulanır mı? Yoksa hakkettiği Erasmus programı yanar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

Bilgisi olan var mi arkadaşlar ?

- - - Güncellendi - - -

Kimsenin fikri yok mu arkadaşlar ?

Son düzenleme:

user_user

Öğrenci
33A kadrosunda ise görevlendirmeyle maaş alarak gider (geliştirme ödeneği kesilir). Döndüğünde yurt dışında kaldığı sürenin iki katı görev yapar. Erasmus programı da eğitim amaçlı görevlendirmeye girdiği için bu haktan yararlanılabilir.

A

Akademik Forum

Guest
33A kadrosunda ise görevlendirmeyle maaş alarak gider (geliştirme ödeneği kesilir). Döndüğünde yurt dışında kaldığı sürenin iki katı görev yapar. Erasmus programı da eğitim amaçlı görevlendirmeye girdiği için bu haktan yararlanılabilir.
peki bu görevlendirmeyi yapmak atandığın kurumun isteğine mi bağlıdır isterlerse göndermeyebilirler mi?

user_user

Öğrenci
kanunda sanırım bu hak var o yüzden biraz bastırırsanız olur. Ama bölümünüz ihtiyaç var gidemez derse o zaman göndermeyebilirler. 50d kadrosunu hiç göndermiyorlar. maaş almadan sadece gidebilir. Bir de son çare ücretsiz bir yıl izin alınabilir çünkü erasmus hibesi yurt dışında yetiyor. dönünce işe devam edilir.

zyyp

Öğrenci
Nazmi Hocam,

Araştırma görevlisinin maaş alıp almamasına ilişkin başka bir başlıkta mecburi hizmet yüklenmeyeceğini söylemişsiniz. Neye dayanarak söylemiştiniz?

Konuya açıklık getirebilir misiniz? 33/a lıyım. Çalıştığım üniversiteden başka bir üniversitede yüksek lisans yapıyorum. Herhangi bir görevlendirmem yok. Tez araştırması için gideceğim.

Ayrıca erasmus AT 11 belgesini sigortalı kendimiz olduğumuz için alamayacağımıza dair metinler okudum, işin aslı astarı nedir?

Daha önce giden almanya ya giden arkadaşlar varsa hizmet damgalı pasaport ile mi umumi pasaport ile mi gittiler?