Araştırma Görevlisi ve İkinci İş

A

Akademik Forum

Guest
ortak olduğunuzda kar payı dağılımında kesinti olmuyor mu yani ?? Kar üzerinden kesinti oluyor diye biliyorm % 15 ..

gulem

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,Akademik teşvik ödeneğinde dekanın görevlendirme vermediği ama belediye başkanının ricası üzerine ücret almadan kamu kuruluşuna yaptığımız bir tasarımı tasarım bölümüne ekledik. Dekanımız da bu tasarımı kendisinin görevlendirmesi olmadan ekleyemeceğimizi ve çıkartmamızı söyledi.Elimizde bu yapılan tasarımla ilgili belediye başkanının imzası olan belgenin olmasına rağmen kurulda bu tasarımın kabul edilmeyeceğini söylediler. Böyle bir şey mümkün mü?

A

Akademik Forum

Guest
çalışır

(Ek fıkra: 8/8/2011-KHK-650/40 md.)Yükseköğretim kurumlarının kadrolarında bulunan öğretim elemanları,
kanunlarda belirtilen hâller dışında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 28 inci maddesi hükmüne tâbidir. Ancak öğretim
üyeleri, yükseköğretim kurumlarında yalnızca eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunmak ve döner sermaye faaliyetleri
kapsamında gelir elde edilen hizmetlerde çalışmamak kaydıyla mesai saatleri dışında yükseköğretim kurumlarından başka
yerlerde meslekî faaliyette bulunabilir ve meslek veya sanatlarını serbest olarak icra edebilir. Yükseköğretim kurumlarından
başka yerlerde çalışan öğretim üyelerine 58 inci madde ile 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin
ek 3 üncü maddesi uyarınca ek ödeme yapılmaz; bunlar rektör, dekan, enstitü, yüksekokul ve konservatuar müdürü, bölüm
başkanı, anabilim ve bilim dalı başkanı, başhekim ve bunların yardımcısı olamaz burada yazılana göre başka iş yapabilirler

A

Akademik Forum

Guest
Öğretim görevlisi

Arkadaşlar öğretim görevlilerinde durum nasıl iki üniversitede çalışan duydum ne kadar doğru??hem proje ofisimi işletip hem de öğretim görevlisi olabilir miyim

A

AkademikMisafir

Guest
Merhaba hocalarım araştırma görevlisi bilgisayar mühendisi websitesi açıp reklam geliri elde etmesinde yada google play gibi platformlara uygulama yükleyip gelir elde etmesinde yasal bir sorun var mıdır ?