Araştırma Görevlisi Kesin Kayıt

Res.Asst

Öğrenci
Merhabalar hocalarım ve müstakbel meslektaşlarım,
Ben yüksek lisans eğitimine başlayalı 1 ay olmuş ve ilk denediği ilanda başarılı bulunmuş bir araştırma görevlisi adayıyım. Başvurduğum ilk ilandan birkaç gün sonra başka bir üniversitede bir ilan daha yayınlandı istediğim alanla ilgili ve ona da başvurdum. Şimdi hocalarım, meslektaşlarım; süreci bilmediğim için şöyle bir sorum olacak, Ben eğer ikinci ilandan da başarılı olursam ve ilk ilandaki üniversite benden kesin kayıt ile ilgili belgeleri teslim etmemi ikinci ilanın sonuç tarihinden önce isterse ben bu belgeleri teslim edip ikinci üniversitenin sonuçlarını bekleyip başarılı bulunmam halinde tercihimi 2. üniversiteden yana kullanırsam, süreçte herhangi bir sıkıntı olur mu? Yani, ilk üniversiteye belgelerimi teslim etmem, 2. üniversiteye eğer ki başarılı bulunursam atanmamda engel teşkil eder mi? Belki cevabı barizdir ancak fikrim olmadığından sizlere danışmak istedim. Teşekkürler, iyi günler.

battal58

Öğrenci
Ben de aynı sorundan muzdaribim :( Ancak ben sağlık raporu vs belgeleri verdim tebligat bekliyorum. BU bekleme sürecinde yahut tebligattan sonraki 15 günde başka bir üniversitedeki kadroyu kazanırsam ne olacak? İstifa etmem mi gerekecek? Gitmediğim üniversitedeki kadroya yedek adaylar girebilecek mi?

Res.Asst

Öğrenci
Merhaba battal58,
Nihai sonuçlar açıklandıktan kaç gün sonra ve içinde sizden belgelerinizi getirmenizi istediler acaba?
Bence tebligattan sonra sizin yine ayrıca bir iradeniz gerekeceğinden işe girmek için, istifa etmenizin gerekeceğini düşünmüyorum ama tabii bu sadece fikir olarak. Bilgim ya da gerekçem bulunmamakta maalesef benim de.

battal58

Öğrenci
Merhaba battal58,
Nihai sonuçlar açıklandıktan kaç gün sonra ve içinde sizden belgelerinizi getirmenizi istediler acaba?
Bence tebligattan sonra sizin yine ayrıca bir iradeniz gerekeceğinden işe girmek için, istifa etmenizin gerekeceğini düşünmüyorum ama tabii bu sadece fikir olarak. Bilgim ya da gerekçem bulunmamakta maalesef benim de.

Nihai sonuçların açıklandığı metinde en geç 8 gün sonra gerekli belgelerin getirilmesi gerektiği yazılıydı.