Akademik Metinleri kolaylıkla Okumak icin Kitap önerisi

modemis

Öğrenci
merhaba arkadaşlar.universite ogrencisiyim.erasmus sinavina hazirlandigim icin bana yardim edecek ingilizce kitaplar ariyorum.ben akademik metinleri kolaylıkla okuyup anlayıp metindeki tüm gramer bilgilerini kavrayabilecegim bir kitap ariyorum.biliyorum piyasada bununla ilgili bir sürü kitap var lakin ben bu konularda uzmanlaşmis kisilerden yardim istiyorum.direk bana falanca kisinin yazdigi falanca kitabi okumalisin seklinde bir yardim talep ediyorum.arastirmalarima gore cesur ozturk un yazmis oldugu fundemental of academic english ve irem yayinciligin piyasaya surdugu 2 ciltlik yds stratejileri adli kitabin cok onerildigini duydum.oncelikle bu konuda bilgili kisilerin fikrini almak istiyorum.bu arada gramer bilgim intermediate ile advanced arasi diyebilirim.kelime haznemde pek kuvvetli sayilmaz.bunun icinde onerebileceginiz bir sozluk ya da bu konuda bana yardim edecek bir kitap onerirseniz sevinirim.ayrica bu yazdiklarimin disinda baska neye ihtiyac duyabilecegim konusunda fikirlerinizi soylerseniz sevinirim.

galanthus

Öğrenci
akademik metinleri daha iyi anlamanın yolu gene akademik metinlerden geçiyor bana kalırsa. metinlerin üzerine gidin, anlamadığınız kelimeleri, cümle yapılarını not edin. hatta makale okurken bilmediğiniz kelimeleri ya bir deftere ya da makalenin üzerine yazarsanız aklınızda daha kalıcı oluyor. bir de akademik metinleri anlamamak, orta seviye üzeri grammerden kaynaklanabiliyor bazen, örnek vermem gerekirse; conjunctions ve passive voice.
fundamental of academic, bu konuda iyi bir kitap diye bahsediliyor hep ama kelimeyi metin bağlamında oturtmazsan kafana geçici bir hafıza sağlar. kolaylıklar dilerim

L

LimonterY

Guest
uds formatı tus ingilizce sınavından farklı oldugu icin gramerde bakmak gerekiyor eger cok guzel bir temelin yoksa bence uds kitapları pek guzel degil . soru degil konuda bakılmalı cesur ozturk building skill for proficiency tavsiye ediliyor