"Adayın Nüfus Cüzdanı Örneği" nerden nasıl alınır?

refycoz

Öğrenci
Merhaba. pimpirikli birisi olarak soruyorum bu "nüfus cüzdanı örneği" nerden alınıyor? İnternette araştırdım ama kimisi muhtarlıktan, kimisi nüfus müdürlüklerinden kimisi de notere onaylatarak aldıklarını ifade etmiş. Baya bi kafam karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim. Nerden alınıyor bu belge? Bilen ya da alan var mıdır?

bedelce

Öğrenci
Ben muhtarlıktan aldım, nüfus müdürlüğü muhtarlıklara yönlendiriyor

ST25i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam ben üniversitelere cari usulle başvuru yaparken de aynı belgeyi istiyorlardı. Şöyleki nüfus cüzdanınızın fotokopisini çetirip muhtara gidin muhtar aslı gibidir yapıyor arkadaşın vermiş olduğu fotoğraf da zaten kimliğin aynısı bir farkı yok fotokopi çektirip muhtara onaylatabiliriz. Yoksa noter 38 tl gibi bir ücret istiyor gerek yok.

Hocam şimdi aklıma benim de kurt düştü fotokopi çektirip muhtara aslı gibidir yaptırdım ama yanlış mı yaptım acaba evrakları da gönderdim ben bugün ama sıkıntı olur mu acaba?

ironman

Öğrenci
Hocam şimdi aklıma benim de kurt düştü fotokopi çektirip muhtara aslı gibidir yaptırdım ama yanlış mı yaptım acaba evrakları da gönderdim ben bugün ama sıkıntı olur mu acaba?

Hocam kimliğinizde fotoğraf yok ise problem olabilir belki.Ben muhtarlıktan direkt nüfus kayıt örneği istiyorum diyerek aldım herhangi bir ödemede yapmadım.İki yerde mühür var ,yukarıda Demirgio hocamın paylaştığı belgenin aynısı.İsterseniz arayın meb e danışın problem yaratacaksa tekrar gönderin derim.Ama facebook grubunda bir arkadaş meb e bu konuyu sorduğunu ve yanlızca nüfus cüzdanı verilebileceğini söylemişti.Onaylı suretler kefiller için şart;fakat bursiyer için kimlik belgesi yeterli denmiş.İçinizdeki kurtu çıkarmak için arayın mebi isterseniz:)

Son düzenleme:
Hocam fotografim var onlu arkali aynı kağıda cektidim migrates onayladı sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama sormak istedim hocam notere de sordum mesela onlar da o şekilde yapıyorlarmis ama bilemedim.hocam peki hangi numarayi arayacağız

DemirGio

Öğrenci
[SUB][/SUB]

Ben muhtardan aldım. Ancak tıpkı sizinki gibi benim de fotoğrafım yoktu. Sırf bu iş için gidip fotoğraf çekildim. Muhtar dayı "yok olmaz fotoğraf olmadan olmaz" dediği için. Bence fotoğrafsız sıkıntı çıkabilir. Riske atmayın derim.

tamam hocam, ben yarın yine bir uğrayayaım muhtara :)

ben almadım hocam ama genel evrak işlrinde mühürün fotoyu tamamlaması istenir

teşekkür ettim hocam.

Hocam kimliğinizde fotoğraf yok ise problem olabilir belki.Ben muhtarlıktan direkt nüfus kayıt örneği istiyorum diyerek aldım herhangi bir ödemede yapmadım.İki yerde mühür var ,yukarıda Demirgio hocamın paylaştığı belgenin aynısı.İsterseniz arayın meb e danışın problem yaratacaksa tekrar gönderin derim.Ama facebook grubunda bir arkadaş meb e bu konuyu sorduğunu ve yanlızca nüfus cüzdanı verilebileceğini söylemişti.Onaylı suretler kefiller için şart;fakat bursiyer için kimlik belgesi yeterli denmiş.İçinizdeki kurtu çıkarmak için arayın mebi isterseniz:)

hocam, sizin belgede de sadece muhtar mühürü ve imzası var? yani belgenin herhangi bir yerinde aslı gibidir damgası yok, değil mi?

ironman

Öğrenci
tamam hocam, ben yarın yine bir uğrayayaım muhtara :)

teşekkür ettim hocam.

hocam, sizin belgede de sadece muhtar mühürü ve imzası var? yani belgenin herhangi bir yerinde aslı gibidir damgası yok, değil mi?

hayır hocam yok aslı gibidir yazmayan tek belgem o sanırım :)

- - - Güncellendi - - -

Hocam fotografim var onlu arkali aynı kağıda cektidim migrates onayladı sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama sormak istedim hocam notere de sordum mesela onlar da o şekilde yapıyorlarmis ama bilemedim.hocam peki hangi numarayi arayacağız

Hocam fotoğraf varsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.Sizin gibi yaptıranlar çok olmuş zaten.ben "içime kurt düştü"dediniz ya o yüzden ayın 17sine kadar soru işareti kalmasın diye ararsanız iyi olur dedim.Şu numara : 0312 418 07 39

mstf272

Öğrenci
Arkadaşlar nufus cuzdani onayli orneginde adam alt tarafi onayladi ama fotograf onaylamadan verdi bana bende baska sehirdeyim herhangi bi muhtarliktan alinabilirmi yada fotografsiz bi skınti cikarmi

A

Akademik Forum

Guest
Almyardım

Ben yarın üstüme motor alıcam ruhsat yani ama kimliğim yazlıkta kaldı onu alsam sorun çıkartırlarmı acaba

A

Akademik Forum

Guest
Kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ve nüfus aile kütüklerine kayıtlı bulunduğunu kanıtlayan resmi belgedir.

- - - Güncellendi - - -

Kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ve nüfus aile kütüklerine kayıtlı bulunduğunu kanıtlayan resmi belgedir.

- - - Güncellendi - - -

nüfus cüzdanı nerden alınır