Açıköğretim Sınavları Neden Çıkmıyor?

argor1

Öğrenci
Merhaba,

Ankarada bir üniversitede araştırma görevlisiyim. Bu ikinci dönemim.
İlk dönem vize sınavlarında 4 tane görev çıkmıştı. Sonrasında yapılan hem final hemde bu dönem vize sınavlarında hiç görev gelmedi. Etrafımdaki bazı arkadaşlara sürekli görev çıkabiliyor. Acaba bu işlerde bir müdahale veya kasıtlı bir durum olabiliyor mu? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

aktan

Doçent
Merhaba,

Ankarada bir üniversitede araştırma görevlisiyim. Bu ikinci dönemim.
İlk dönem vize sınavlarında 4 tane görev çıkmıştı. Sonrasında yapılan hem final hemde bu dönem vize sınavlarında hiç görev gelmedi. Etrafımdaki bazı arkadaşlara sürekli görev çıkabiliyor. Acaba bu işlerde bir müdahale veya kasıtlı bir durum olabiliyor mu? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Açıköğretim sınavında gözetmen olarak çalışacağınız okul ikamet adresinize göre belirlenir.
Sınav görevi alacağınız okullarda sizden daha kıdemli akademisyen, öğretmen olması durumunda da sınav görevi alamayabilirsiniz.

Yani bir kasıt yoktur, tamamen ikamet ettiğiniz yerdeki kıdemli memur ve okul sayısıyla alakalı..

dutxuri

Araştırma Görevlisi
Hocalarım ben AÖF dersinin ucretini soracaktım bilen varsa saati ne kadar acaba (hocalar icin :) )
Konu acmak istemedigim icin buraya yazdım.

- - - Güncellendi - - -

Ve universiteden universiteye degisiyor mu ucret

argor1

Öğrenci
evet hocam başvuru yapıyorum ancak nedense okulda belli belli başlı kişilere sürekli çıkıyor bana çıkmıyor

shecansayyes

Öğrenci
memurlara veriyorlar sınav görevlerini de ondan.

memurlar da gözetmenlik yapmayıp sınav esnasında arkadaşlarıyla çay kahve içip muhabbet ediyorlar.

- - - Güncellendi - - -

ayrıca aöf görevleri ösym gibi rastgele dağıtılmıyor. belirli bir kasıt olduğu aşikar. araştırma görevlilerine gelmeden memurlar kendi aralarında 3er 4er tane paylaşıp görevleri bitiriyorlar.

A

Akademik Forum

Guest
aöf sınavlarında görev talep ettiğim halde hiç çıkmıyor.(15 yıllık öğretmenim.) acaba bunda bir kasıtmı var. neye göre görev veriliyor ve buna nasıl itiraz edebiliriz.

delifadime

Öğrenci
merhaba, bu seneye kadar dort senedir her donem aof gorevlendirilmesi gelirken, bu sene bir tane bile gelmedi. dort arastirma gorevlisiyiz ve bir tek bana gelmiyor. sistem kaydini kontrol ettiler, online basvuruda herhangi bir sikintim yok, boyle birden kesilmesi ve herkese gelirken bana gelmemesi oldukca sinir bozucu, ne yapmami onerirsiniz?

Tgbaakguller

Öğrenci
Merhabalar bırsey sorabılır mıyım ben ilk defa atatürk ün sınavlarında görev alacahım acaba öğrenciler sınav evraklarını teslım ederken yoklama listesine imza alıyormuyuz onlardan ?