+85 Ales ve +90 KPDS-ÜDS'si olan İngilizce Okutman Adayları

laconicia

Öğrenci
Arkadaslar, sinav puanlari yuksek olan ve ingilizce okutmanliklara basvuranlar puanlarini ve basvurmayi dusundukleri universiteleri paylasabilirler mi? boylelikle benim gibi daha dusuk puanlilar da bosa belge israf etmemis ve heveslenmemis olur.

Ben 82 ales ve 90 kpds ile basvuruyorum. on degerlendirme sonuclarina gore onumde 60-70 kisi oldugunu gordum bir sonraki sinav donemine kadar ben bir yerlere yerlesebilir miyim sizce? kadrolar acildikca onumdeki insanlar azalir mi?

cumide

Öğrenci
açıkçası puanınız iyi ama maalesef pek çok başvuruda yetersiz kalacaktır, ales i en az 85 in üzerine çıkarmak için çabalayın dil puanınızı da aynı şekilde, ikisinin ortalaması 89, 90 civarı olunca daha rahat, stressiz olacaktır, puanınızla maalesef öndeğerlendirme geçmeniz zor gibi

laconicia

Öğrenci
cevap icin tesekkur ederim. ben de su anki puanlarimin on degerlendirme icin yeterli olmayacagini biliyorum ama bir dahaki sinav donemine kadar basvurmaya devam etsem bana sira gelmez mi acaba? cunku her hafta yaklasik en az 30-40 kisilik kadro aciliyor. sinav da degistigi icin 7 nisan'a kadar yuksek puanlilar yerlesir gibi geliyor... umidi kesip bir dahaki yds'ye ve ales'e mi calismaliyim sizce?

doblex

Öğrenci
benim ales puanım 95, dil puanım da 84 fakat yds de onu da 95 yapıp başvurmayı düşünüyorum. şimdiki puanlarımla istediğim hiç bir yerde ön değerlendirmeyi henüz geçemedim.

benim de bir kaç sorum olacaktı:
arkadaşlar, son düzenlemeyle tezsiz yüksek lisansın artık doktora başvurusunda kabul edilmediğini biliyoruz.
benim sorum şu olacaktı, okutmanlık ilanlarında istenen yüksek lisans yapıyor olmak veya yüksek lisans yapmış olmak için tezli veya tezsiz ayrımı var mı?
bulunduğum şehirde sadece tezsiz var da. eğer işe yaramayacaksa yapmayacağım.
bir de bu yüksek lisans illlaki ingilizce öüretmenliğinden mi olmak zorunda? (ingilizce öğretmenliği mezunuyum.) yoksa eğitim bilimlerinden yapsak da olur mu?

yoolcuu

Öğrenci
kuzenimin ales 85 dil 95 ancak sıralamada malesef ilk 4 içerisine giremiyor. ales'in biraz daha fazla olması en ideal olanıdır

serk.an

Öğrenci
Arkadaslar, sinav puanlari yuksek olan ve ingilizce okutmanliklara basvuranlar puanlarini ve basvurmayi dusundukleri universiteleri paylasabilirler mi? boylelikle benim gibi daha dusuk puanlilar da bosa belge israf etmemis ve heveslenmemis olur.

Ben 82 ales ve 90 kpds ile basvuruyorum. on degerlendirme sonuclarina gore onumde 60-70 kisi oldugunu gordum bir sonraki sinav donemine kadar ben bir yerlere yerlesebilir miyim sizce? kadrolar acildikca onumdeki insanlar azalir mi?

puanlarınız batı üni.leri için yeterli olmaz. çünkü benim sizden dilde 1 puan farkım verdı. eskişehir için ilk 40 a girememiştim. doğuda ilk 2 veya 3 oluyordum. şimdi bingöl deyim. batıda çalışmak istiyorsanız bu taraflarda biraz çalışıp batıda tecrübe isteyen üni.lere geçebilirsiniz.

- - - Güncellendi - - -

kuzenimin ales 85 dil 95 ancak sıralamada malesef ilk 4 içerisine giremiyor. ales'in biraz daha fazla olması en ideal olanıdır

ama nereye başvuruyo . ??