657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu (Son değişikliklere göre)

hocam 657nin 4/B maddesine göre aile ve sosyal politakalar bakanlığında 5 aydır çalışmakta olan birisi, ars gor kadrosu kazanırsa. istifa edip geçebirilir mi? yoksa herhangi bir sıkıntı olur mu? sorunun yeri burası mı bılmıyorum ama uygun yerleden bırısıdır dıye burda sordum :)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hayır hiç bir sıkıntı olmaz, sözleşmeli de olsanız kadrolu da olsanız istifa edip geçebilirsiniz. Akademik kadrolara başvurmak için süre veya sayı sınırı yoktur.

edora

Öğrenci
hocam galiba benim sorumun yeri de burası değil ama cevaplarsanız çok mutlu olacağım.benim lisans ortalamam 64,69 matematik öğretmeniyim.ÖYP ye başvuruda bulunamaz mıyım?

asu33

Öğrenci
merhaba ben öyp yi yeni duydum ve şuanda öğrenme aşamasındayım pek bilgim yok ama öğrendiğim kadarıyla kafama yattı ben hemşirelikten mezun oluyorum bu yıl alesten 82 aldım ve lisans ortalamam 68 ve daha önce hiç üds vs girmedim ne çekerim bilmiyorum en kötü şartlarda şansım ne kadar acaba?

aDNA

Profesör
merhaba ben öyp yi yeni duydum ve şuanda öğrenme aşamasındayım pek bilgim yok ama öğrendiğim kadarıyla kafama yattı ben hemşirelikten mezun oluyorum bu yıl alesten 82 aldım ve lisans ortalamam 68 ve daha önce hiç üds vs girmedim ne çekerim bilmiyorum en kötü şartlarda şansım ne kadar acaba?

Tabii ki şansınız var fakat geçen sene ki yerleşmelere bakarak puanınız hakkında bir sonuca varabilirsiniz. Şu an için puanlarda 2-3 birimlik artışla devam edeceği öngörümüz ama açılacak kadro sayısına da bağlı bu durum. Forumumuzda gezinerek daha fazla bilgiye sahip olabilirisniz...

asu33

Öğrenci
çok teşekkürler...

- - - Güncellendi - - -

ben bir daha duydum doğru mu acaba...
mesela ÖYP programıyla kazandığım üniversiteden başka bir üniversiteye atanma durumum oldu ve gittiğim ünide öğretim üyesi kadrosu dolu diyelim.gittiğim üniversitede hemşire olarak mı çalışabilecem?

F

financier

Guest
çok teşekkürler...

- - - Güncellendi - - -

ben bir daha duydum doğru mu acaba...
mesela ÖYP programıyla kazandığım üniversiteden başka bir üniversiteye atanma durumum oldu ve gittiğim ünide öğretim üyesi kadrosu dolu diyelim.gittiğim üniversitede hemşire olarak mı çalışabilecem?

Öğretim üyesi kadrosu dolu ise 1 yıl içerinse arş.gör.dr. olarak çalışırsınız ,öğretim üyesi olmak için beklersiniz , kadro gelmezse başka bir üniversiteye geçersiniz. yani 1 yıldan fazla olarak arş.gör kalamazsınız. . eğer sormak istediğiniz soru buysa.(yeni YÖK tasarısına göre daha kanunlaşmadı)

Son düzenleme:

aspirin

Öğrenci
İyi akşamlar, Aralık 2012 de Öyp ile atandım, atanmam mart ayını buldu. Mart ayının sonunda göreve başlamadan, rektörlüğün 15 günlük yol izni sonrası istifa ettim. Şu anda aynı üniversitede başka bölümde yüksek lisans öğrencisiyim ve cari usulle kadro geldi. Kadroya alınmamda her hangi bir sıkıntı olmaz değil mi ?

emiliano

Öğrenci
Herkese merhaba bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Benim sorum askerlik ile ilgili olacak. Normalde 31.12.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncam yok. Ama olurda bu dönemde bir kadro açılır ve atanmam ocak ayına sarkarsa bu bir sorun yaratır mı ? Yoksa sınır celp dönemine kadar mı ? (Celp dönemim: şubat)