50d li araştırma görevlisi doktora yaptığı üniversiteyi değiştirebilir mi?

sezgisel

Öğrenci
Bir üniversitede 2019 güz döneminde doktoraya başladım. 2020 güz döneminde başka bir üniversitede doktoraya başvurup kazanırsam ve o üniversiteye geçiş yaparsam kadromda sıkıntı olur mu?

Perkinson

Öğrenci
Bende kadrosunda olduğum okulda doktora öğrencisiyim ve yatay geçişle başka bir okula gitmek 35. maddeyle kadromu taşımak istiyorum yardımcı olabilcek biri varmı

Son düzenleme:

homekonomikus

Öğrenci
50d araştırma görevlisi 35.madde ile görevlendirme

Bir üniversitede 2019 güz döneminde doktoraya başladım. 2020 güz döneminde başka bir üniversitede doktoraya başvurup kazanırsam ve o üniversiteye geçiş yaparsam kadromda sıkıntı olur mu?

bende aynı durumdayım, bulunduğum kurumda doktora programı var ancak alanda sadece bir hoca olduğundan tüm bölümleri birleştirip sırf program açmak için açmışlar. önce yl için mobing ile kuruma geçişim istendi, kabul etmeyince şimdi doktora için istifa et veya burada başla diye yine mobing yapıyorlar. yök ile görüştüm, mevzuata uygunluk açısından doktoraya başladığınız kurumda doğrudan enstitüye dilekçe ile başvuru yapın, onlar personel dairesine- rektörlüğe gidiyor sonrasında rektörlük de geçiş için yöke bildiride bulunuyor dediler. Yök de bu durumda onaylıyormuş. ancak yök'ün "akademi dostu yök" reklamındaki karar maddesinde "üniversitenin çağırdığı ve yökün onay verdiği durumlar hariç" ibaresi de mevcut. bu durumda üniversite ders döneminde olmasa da tez döneminde geri çağırabilir mi? "akademi dostu yök" yalan oluyor, bu mümkünse. siz talep ettiniz mi?