35.madde ile ilgili

mekatronikçi

Öğrenci
Merhaba hocam benim 2 sorum olacaktı;

1- 35.madde ile ÖYP kapsamında yüksek lisans için görevlendirilmiştim ve 60.000 tllik senet yapmıştım. Görevlendirmem yapıldıktan bir hafta sonra yüksek lisansı bitirdim. Herhangi bir atılma durumunda bu senedin hepsini mi öderim yoksa sadece bir haftalık mecburi hizmeti yapmam yeterli olur mu ? (zaten şu an kadromun olduğu üniversitedeyim bir haftayı çoktan geçti)

1- 2012 ağustos ayında yüksek lisansı bitirdim ve hemen askere gittim dolayısıyla 2012 güz lisansüstü alımlarına başvuru yapmadım. bu dönem de yapmayacağım. 2013 güz son hakkım oluyor değil mi? oldu da bu yaz yurtdışı dile gittim diyelim bir dönem daha hak verirler mi?

Şimdiden teşekkürler...

gizem_86

Öğrenci
35. madde ne olacak

Merhaba arkadaşlar ben evlilik dolayısıyla yeniden öyp tercihi yaptım, önceki üniverisitem ailesel nedenlerden dolayı ve yeni kazandığım yerin daha gelişmemiş bir bölgede olması nedeniyle muvafakat verecek ve senet yükü yeni kazandığım yere aktarılacak. Yaklaşık bir yıldır hacettpe üniversitesinde 35. madde ile görevliyim yüksek lisans tez aşamasındayım. Muvafakat verildikten sonra 35. madde ne olacak doğrudan devam mı edecek yoksa yeni kazandığım ün,versiyete atanıp baştan 35. madde sürecini bekleyecekmiyim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Kadronuz aktarılacağı için yeni atandığınız yerden aynı şekilde 35. madde teklifi yapılması lazım çünkü şimdi hepsi bozulacak.

sidneh

Profesör
Hocam tebrik ederim bu arada, öypde yer değiştirip de muvafakat alabilen gördüğüm ilk örneksiniz, sevindim gerçekten sizin adınıza. =)

kaamos

Araştırma Görevlisi
ben de kultluyorum. senetli sepetli 35teyden hiç sorun yaşamamanız bence harika.
senetleri de mi gönderiyorlar ki, çok ilginç bi durummuş. şansınızın devamını dilerim.

Gamze

Administrator
ben de kultluyorum. senetli sepetli 35teyden hiç sorun yaşamamanız bence harika.
senetleri de mi gönderiyorlar ki, çok ilginç bi durummuş. şansınızın devamını dilerim.

Senetler de gönderiliyor. Bu şekilde sadece zorunlu hizmetinizin olduğu okul değişmiş oluyor. Çok nadir oluyor ancak.

gizem_86

Öğrenci
Ankara İstanbul gibi gelişmiş yerler için olsa zaten vermeyeceklerini dile getirdiler. Ben batıdan doğuya gidiyorum bu biraz durumu kolaylaştırdı. Senet yüküde yeni kazandığım yere aynen aktarılacak

Gamze

Administrator
Merhaba hocam benim 2 sorum olacaktı;

1- 35.madde ile ÖYP kapsamında yüksek lisans için görevlendirilmiştim ve 60.000 tllik senet yapmıştım. Görevlendirmem yapıldıktan bir hafta sonra yüksek lisansı bitirdim. Herhangi bir atılma durumunda bu senedin hepsini mi öderim yoksa sadece bir haftalık mecburi hizmeti yapmam yeterli olur mu ? (zaten şu an kadromun olduğu üniversitedeyim bir haftayı çoktan geçti)

1- 2012 ağustos ayında yüksek lisansı bitirdim ve hemen askere gittim dolayısıyla 2012 güz lisansüstü alımlarına başvuru yapmadım. bu dönem de yapmayacağım. 2013 güz son hakkım oluyor değil mi? oldu da bu yaz yurtdışı dile gittim diyelim bir dönem daha hak verirler mi?

Şimdiden teşekkürler...

1)Senet miktarı zorunlu hizmetinizi yapmadığınız takdirde devreye girer. Dışarıda ne kadar kaldıysanız o kadar süre okulda görev yapmanız yeterli. Yani bu durumda zorunlu hizmetiniz bittiği için senedi ödemezsiniz. Ancak aklıma takılan 1 haftada bitecek lisansüstü eğitimine neden senet yapıldığı.

2) Yurtdışı dil eğitimi ÖYP kapsamında son dönemlerde yaptırılmıyor. Yaptığınız durumda hakkınızdan düşer mi çok emin değilim.

Son düzenleme:

rastigac

Öğrenci
Merhabalar. Ben ÖYP araştırma görevlisiyim. X üniversitesinden Y üniversitesi'ne 35. madde ile görevlendirildim. X üniversitesi kadro yetersizliği ve kefaret senedindeki 2. maddeye dayanarak, benim Y Üniversite'sine 35. madde ile işe başlamış olmama rağmen bana çeşitli görevler verebilir mi? Merak ettiğim konu bu. ÖYP ile atandığım X üniversitesi gerçekten zor durumda elemana ihtiyacı var ve bende verdikleri görevi yapmak istiyorum. Kaldı ki Y üniversitesi'ne gitmek için imzaladığım 35. madde senedinin 2. maddesi açıkça şöyle diyor;

2-Yukarıda yazılı maksatla …………………….. Üniversitesi Rektörlüğü’ne gönderildiğim takdirde, halen bulunduğum vazifemden devamlı olmak kaydıyla her ne suretle olursa olsun fiilen alakamın kesildiği tarih ile görevime resmen döndüğüm tarih arasında geçen müddet kadar müddetle …. Üniversitesi Rektörlüğü’nün herhangi bir yerde gösterdiği veya göstereceği herhangi bir görevi kayıtsız şartsız kabul ve ifa etmeyi şimdiden taahhüt ederim.

Bu durumda ilk atandığım üniversite olan X üniversitesi rektörlüğü bana görevlendirme verebilir değil mi? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekürler.

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar merhaba
Ben doktora tez dönemimdeyim ve tez ile ilgili büyük sıkıntılar yaşıyorum çevremden dolayı. Bu durumda tezi yapamamak veya bitirememek gibi bir durumda atılır mıyım veya yaptırım ne olur? Senet konusunda ne olur?