2020-2021 YÖK güz dönemi uzaktan eğitim

xxxaaa

Öğrenci
Arkadaşlar haberi görmüşsünüzdür güz döneminde özellikle teorik derslere ağırlık verilerek YÖK uzaktan eğitimi öneriyor. Bitmeyen vakaları ve üniversitelerde her şehirden/ ülkeden öğrencinin bulunmasıyla oluşacak toplu ortamları göz önüne alırsak yerinde bir karar gibi. Uzaktan eğitim süreci de şahsi fikrim hem ders alan hem de ders veren birisi olarak verimli geçti. Üniversiteler kendi bünyelerinde buna karar vereceklermiş. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

alperboz

Öğrenci
Yök başkanı ve ihtiyar heyeti elini eteğini şu işlerden çekip bir gitseler çok daha iyi olur diye düşünüyorum Sn. Hocam.

Uzaktan eğitimin kalitesini uzun yıllardır açıköğretim fakülteleri altındaki bölümlerde yürütülen eğitimlerden görüyoruz. AÖF diplomasının devlete torpille girebilmek dışında işe yaradığı kayda değer bir yer var mıdır.. Özel sektörde kim AÖF diplomasını diploma diye sayıyor?

Mevcut örgün eğitimi de AÖF tarzına çevirip, kötü olan kaliteyi tamamen sıfırlayacaklar bu gidişle.

Şu dinozorların bir yararları yok ama zararları çok! Görmezden geldikleri dağ gibi sorunlar dururken bunlar oyun oynuyor...