2015 YDS'ye Göre Dil Kursu Başlangıç Zamanı

Yusufsan21

Araştırma Görevlisi
Dil kursunun ne zaman başlayacağı bizim için önemli. Muvafakata müdahaleyi ona göre yapacağız. Geçenlerde bir arkadaş "YDS sınavının zamanına bakın, 125 gün geri alın, başlangıç tarihini bulursunuz" demişti. Ben sözelciyim, 5 Nisan 2015'ten 125 gün geri almayı bilseydim, bilgisayar mühendisliği okurdum.

Kendimce bir hesap yaptım: Dil kursu 6 aysa ve YDS 5 Nisan'da yapılıyorsa; bizim Ekimin başında kursa başlamamız gerekmiyor mu? Halbuki geçen yıllara göre baktığımda sanki hep Kasımda başlamışlar.

Bileydik iyiydi, iki kere ev tutmak çok zor olacak.

ideolog

Öğrenci
hocam geçen yıl eylülün son haftası tercihler alınmış ekim de açıklanmış ve ekimde başlamışlar kasımda başlayanlar 2012 yada öncesi bu yıl lisansüstü tercihler erken olduğu için dil tercihleri de erken olabilir ama önce atamaları beklerler heralde dil puanı 65 altında olanların sayısını tespit edip ona göre kontenjan açmak için yani takvim geçen yılki gibi olabilir eylül sonları tercih alınıp ekimde eğitime başlamak...

Yusufsan21

Araştırma Görevlisi
hocam geçen yıl eylülün son haftası tercihler alınmış ekim de açıklanmış ve ekimde başlamışlar kasımda başlayanlar 2012 yada öncesi bu yıl lisansüstü tercihler erken olduğu için dil tercihleri de erken olabilir ama önce atamaları beklerler heralde dil puanı 65 altında olanların sayısını tespit edip ona göre kontenjan açmak için yani takvim geçen yılki gibi olabilir eylül sonları tercih alınıp ekimde eğitime başlamak...

Teşekkür ederim hocam. Çok sağ olasın.

i.a.

Öğrenci
Ben 2012 Aralık'ta başladığımda, sanırım Nisan gibi başlamıştık dil kursuna, sınav da 1 Eylül'de idi. Sınavdan sonra da 1 ay boş yere kursa gitmek zorunda kalmıştık. O kadar planlı bakmayın meseleye. Bu işleri ayarlayanların kafası o kadar derine basmaz.

Yusufsan21

Araştırma Görevlisi
Ben 2012 Aralık'ta başladığımda, sanırım Nisan gibi başlamıştık dil kursuna, sınav da 1 Eylül'de idi. Sınavdan sonra da 1 ay boş yere kursa gitmek zorunda kalmıştık. O kadar planlı bakmayın meseleye. Bu işleri ayarlayanların kafası o kadar derine basmaz.

Hmm, demek sınavla bir ilgisi olmayabilir de. Eyvallah hocam. :)

esraakça

Öğrenci

dil kursundan snraki ilk lisansustu terchlere yetişebildnz mi