2012 ÖYP Puanlarındaki Artış Devam mı Edecek?

Optimis

Öğrenci
2010 dan bu yana her geçen sene puanlarda yükseliş olması beni şaşırtıyor. Bu artış sadece kendi bölümümde mi oldu yoksa hepsinde mi bir artış var merak ediyorum.
Ayrıca her sınav sonrası insanlar sınavın zor olduğunu söylüyorlar ama müthiş puanlar oynuyor buna da anlam veremiyorum, bu yükseliş böyle devam edecek mi öyp den umudumuzu keselim mi artık...

merzer

Doçent
Ben kesmek üzereyim ortalamamdan dolayı...
Sözde bizim bölümde meezun sayısı az, diğer yerlerde iş bulmak sıkıntı değil ama ne hikmetse 82 -81 den aşağı not yok ÖYP de:) Millet bu ortalamaları nerde yaptı şaşırıyorum. Ortalaması iyi olmayan kişiler ÖYP den umudu kesmeli zira sınavdan herkes belirli oranlarda net yapıyor zaten özellikle ALES zaten dert değil. Dilinde etkisi malum ortalamaya göre çok daha az.
Ortalaması yüksek olanlar için halen ideal ÖYP

VeK

Ordinaryüs Profesör Doktor
Forumda hep böyle söyleniyor ama benim bölümümde, son öyp puanlama değişimi yüzünden olabilir, puanlar düştü.Hatta bazı kadro puanlarına şaşırdım.

VeK

Ordinaryüs Profesör Doktor
Ben kesmek üzereyim ortalamamdan dolayı...
Sözde bizim bölümde meezun sayısı az, diğer yerlerde iş bulmak sıkıntı değil ama ne hikmetse 82 -81 den aşağı not yok ÖYP de:) Millet bu ortalamaları nerde yaptı şaşırıyorum. Ortalaması iyi olmayan kişiler ÖYP den umudu kesmeli zira sınavdan herkes belirli oranlarda net yapıyor zaten özellikle ALES zaten dert değil. Dilinde etkisi malum ortalamaya göre çok daha az.
Ortalaması yüksek olanlar için halen ideal ÖYP
Bence ümidini kesme alesi arttırabildiğin kadar arttır derim.Hangi alımda ne olacağı belli olmaz.

Optimis

Öğrenci
Forumda hep böyle söyleniyor ama benim bölümümde, son öyp puanlama değişimi yüzünden olabilir, puanlar düştü.Hatta bazı kadro puanlarına şaşırdım.

O zaman bazı bölümler için işe yaradı bu yüzdelikler, benim bölümüm gsf resim geçen sene 82 en yüksekken 87-79 arası alım olmuş... Ortalaman 90 Alesinde bi o kadar olursa girilebilir...

Mr December

Baş Editör
ÖYP'yi herkes öğrenmeye başlıyor ve puanlar bu yüzden artıyor. Ayrıca işşiz kalmamak için başvuranlar da var. Her yıl daha da artar bence.

turabe

Doçent
2010 dan bu yana her geçen sene puanlarda yükseliş olması beni şaşırtıyor. Bu artış sadece kendi bölümümde mi oldu yoksa hepsinde mi bir artış var merak ediyorum.
Ayrıca her sınav sonrası insanlar sınavın zor olduğunu söylüyorlar ama müthiş puanlar oynuyor buna da anlam veremiyorum, bu yükseliş böyle devam edecek mi öyp den umudumuzu keselim mi artık...

genel olarak puanlarda artış var bana göre. bundan sonra da düşmesini beklemiyorum. tabii bu biraz da bölümüne göre değişir.
insanların hepsi aldığı puanları yazmıyor, ayrıca burayı hiç takip etmeyenler de var. yüksek puan alıp halihazırda memur olduğu için puanlarını bekletenler de var.