2 kez doktora diploması verilen üniversite istinaf mahkemesinden sonra hala ve bir de danıştay a itiraz eder mi?

Mesut Şener

Öğrenci
Sözlü olarak danışmanım doktora savunmam sonrası çoğunlukla kabul edildiğini bildirmişti. 3 kabul eden jüri sınav tutanağımda onay sayfasını imzalamıştı.2 jüriden biri diğer jüri imzalamadığından bende imzalamıyorum demiş ve onay evraklarını kasıtlı olarak imzalamamıştı.sonra enstitüye verdiğim olay ile ilgili tutanak ve dilekçelerim sümenaltı edilip, bana dekanlık tarafından imzalatılacak denmesine rağmen dekanlığa bıraktığım tez tutanakları imzaları tamamlanmamıştı. hatta bana düzeltme verilmiş gibi işleme tabi tutup, enstitü tarafından zorla düzeltme sonrası ( düzeltmede istenen sadece tez metni içindeki eklemeler)tekrar dilekçe ver sınava alacağız şeklinde enstitü müdüresi tarafından zorlayıcı bir uygulamaya tabi tutulmuştum.Bu dilekçeyi zorla vermem dışında düzeltme sonrası anay sayfalarına imza vermeyen 2 jüri yönetmeliğe aykırı olarak değiştirilmişti ve kabul tezime düzeltme sonrası 5 jüri tarafından kasıtlı ve alaylı olarak ret verilmiş ve 1 gün sonra 25 nisan 2018 e okuldan tez kabul edilmediğinden kaydım silinmişti.9 mayıs 2018 tarihli istanbul idare mahkemesi başvurumu delillerimle ( 3 jüri imzası ve diğerleri)kabul ettim.yürütmeyi durdurma vermişti.ilk verilen yd kararı geçiciydi ve marmara üni. hukuk müşavirliği ve bu kötü olayı bana yaşatan imza atmayan ve diğerleri çok büyük inkarlar içinde olmuş ve kasıtlı olarak bilirkişilere başvurulmuştu.yine kabul edilebilir bilirkişiler raporuna da itiraz edilmiş ve yine daha önceki itiraz retti gibi bilirkişiler raporu itirazı da reddedilmişti.sonra 2019 sonunda bana bilirkişi raporuna göre diploma verilmiş ve verildikten birkaç gün sonra da üst mahkemeye itiraz edilmişti.istinaf mahkemesi bilirkişi itiraz istinaf kararındaki gibi yine marmara üniversitesi hukuk müşavirliğinin itirazını reddetmişti. ve sonra 5.12.2019 tarihli 2. kez doktora diplomamı bana vermişti.Marmara üniversitesi 12.10.2020 tarihinde ulaşan istinaf kararına hala itiraz hakkı danıştayda var. bu süre 12.11.2020 ye kadar.Ancak bana 2 kez doktora diplomam verildi.