1 Nisan 2018 YDS İlkbahar Sınavınız Nasıl Geçti? (Soru Tartışmaları)

S

Serayyy

Guest
conjuction’ lı cümlede perfect tense kullanıldığında; bir işin durumun tamamlanması söz konusudur, süreç belirtir diyebiliriz. Burda da yavrularının gelişim süreci tamamlanana kadar anlamı var. Yani hatırladığım kadarıyla; bazı kuşlar yavruları gelişene kadar ( cümleyi tam hatırlayamıyorum) onları korumak için yuva yapar.

D

Dizzy livin’

Guest
O soruda benim de beynim yandı ama zaman kalınca geri dönüp 5 dk daha düşünmek için zaman kalınca çözdüm. Anladığım kadarıyla bu kuşların “young” bebeleri büyüyüp kendi başlarının çaresine bakacak duruma geldiğine kadar yuva inşa ediyorlar. Sıkıntı özne ve yüklem olan “they” ve “them” ler birbirine karışıyor. Ben ondan zorlandım yani...

kurtgisi

Öğrenci
Arkadaslar Kadir Has Yüksek Lisans için 52 doğru yapmam lazım ama ılk 6 soruda sadece 1 doğrum cıktı sansa. Üstteki sorulara baktığımda 37-38 doğrum var. kalan sorulardan ins 15 tane doğrum çıkar. :(

rainbow6

Öğrenci
irrevelant sentence kısmındaki "Smell, nose ve molecules ile ilgili paragraf: Molecules are made up of atoms that are held together by chemical bonds." cevabının diğer şıklarını bilen var mıdır acaba?