Fenerbahçe Üniversitesi Akademik Kadro İlanları

Fenerbahçe Üniversitesi Akademik Kadro İlanları

Fenerbahçe Üniversitesi akademik kadro ilanları yayımlandı. 21.07.2022 tarihinde yayımlanan resmi gazetenin akademik ilanlar başlığı altında Fenerbahçe Üniversitesi’nin 22 akademisyen alacağı açıklandı. İlan detaylarına göre 1 Profesör, 2 Doçent, 14 Dr. Öğretim Üyesi, 2 Araştırma Görevlisi ve 3 Öğretim Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Başvuru için gereken tüm bilgiler yazımızın içinde yer alıyor.

 • İlan Başlama Tarihi: 21.07.2022
 • Son Başvuru Tarihi: 04.08.2022
 • Ön Değerlendirme İlan Tarihi: 08.08.2022
 • Sınav Giriş Tarihi (Fakülte / Yüksekokul): 10.08.2022
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 12.08.2022
 • Kadro sayısı: 22
 • Şehir: İstanbul
 • Başvuru Şekli : Online

Fenerbahçe Üniversitesi Akademik Kadro İlanları Detayları

Fenerbahçe Üniversitesi 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyeleri alınacaktır. Alım yapılacak kadrolar, başvuru şartları ve istenen belgeler aşağıda teker teker detaylı bir şekilde açıklanacaktır.

Fenerbahçe Üniversitesi Akademik İlan Kadroları

Fenerbahçe Üniversitesi akademik kadro ilanları resmi gazetede yayımlandı. Bu duyuruya göre alım yapılacak kadrolar aşağıda tablo olarak eklenmiştir. Tabloda ayrıca akademisyenlerden istenen özellikler ve alım yapılacak akademisyenin unvanı yer almaktadır. Bilgi almak isteyen kişiler tabloyu inceleyebilirler.

Fenerbahçe Üniversitesi Akademik Kadro İlanları – Öğretim Üyesi Alımı İlanı

BölümUnvanDetaylar
Bilgisayar Mühendisliği (İng)ProfesörBilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak veya doçentliğini almış olmak.
Bilgisayar Mühendisliği (İng)DoçentBilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak veya doçentliğini almış olmak.
Bilgisayar Mühendisliği (İng)Dr. Öğr. ÜyesiBilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak
Bilgisayar Mühendisliği (İng)Dr. Öğr. ÜyesiBilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Müh., Elektrik Elektronik Müh., Elektronik ve Haberleşme Müh., Elektronik-Bilgisayar Müh. veya Elektrik-Bilgisayar Müh. alanında doktora derecesine sahip olmak
Endüstri Mühendisliği (İng)Dr. Öğr. Üyesiİstatistik bölümü lisans mezunu olup, Uygulamalı İstatistik ve Olasılık veya Yöneylem Araştırması alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak
Endüstri Mühendisliği (İng)DoçentEndüstri Müh., Sistem Müh., İşletme Müh. veya Mühendislik Yönetimi Ana Bilim Dallarından birinde doktora derecesine sahip olmak veya doçentliğini almış olmak.
Endüstri Mühendisliği (İng)Dr. Öğr. ÜyesiEndüstri Müh., Sistem Müh., İşletme Müh. veya Mühendislik Yönetimi Ana Bilim Dallarından birinde doktora derecesine sahip olmak
İç Mimarlık ve Çevre TasarımıDr. Öğr. ÜyesiLisans veya doktora eğitimlerinden birini İç Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinden tamamlamış olmak, yüksek lisans eğitimini Mimarlık, İç Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı alanlarından birinde tamamlamış olmak.
İç Mimarlık ve Çevre TasarımıDr. Öğr. ÜyesiMimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı/İç Mimarlık alanında lisans, Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı /İç Mimarlık alanında yüksek lisans ve doktora mezunu olmak, Yapı Elemanları, Yapı Malzemeleri ve Yapı Teknolojileri konularında bilimsel ve akademik çalışmaları olmak.
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı (İng)Dr. Öğr. ÜyesiMimarlık bölümü lisans mezunu olmak, İç Mimarlık yüksek lisans ve İç Mimarlık alanında doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olmak. Yeniden İşlevlendirme, Sürdürülebilir Mimarlık ve Konut Tasarımı alanlarında çalışmaları olmak. İlgili alanlarda ders verme deneyimine sahip olmak
Dil ve Konuşma TerapisiDr. Öğr. ÜyesiDil ve Konuşma Terapisi alanında yüksek lisans mezunu olup, Dil ve Konuşma Bozuklukları Terapisi alanında doktora derecesine sahip olmak.
Dil ve Konuşma TerapisiDr. Öğr. ÜyesiDil ve Konuşma Terapisi alanında yüksek lisans mezunu olup, Sinirbilim alanında doktora derecesine sahip olmak.
Fizyoterapi ve RehabilitasyonDr. Öğr. ÜyesiAnatomi alanında doktora/uzmanlık derecesine sahip olmak
EbelikDr. Öğr. ÜyesiEbelik lisans mezunu olup, Ebelik veya Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora derecesine sahip olmak.
HemşirelikDr. Öğr. ÜyesiHemşirelik mezunu olup, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora derecesine sahip olmak
Radyo, Televizyon ve SinemaDr. Öğr. ÜyesiRadyo, Televizyon ve Sinema alanında doktora derecesine sahip olmak, Türk Sineması ve Sinema yazarlığı alanlarında çalışmaları bulunmak.
İngiliz Dili ve EdebiyatıDr. Öğr. ÜyesiKarşılaştırmalı Edebiyat alanında doktora derecesine sahip olmak. SCI/AHCI indeksli dergilerle yayınları olmak.
Fenrbahçe Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Fenerbahçe Üniversitesi Akademik Kadro İlanları – Öğretim Üyesi Alımı İlanı

BölümUnvanAçıklama
Bilgisayar Mühendisliği (İng)Arş. Gör.Bilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans derecesi sahibi olmak
Radyo, Televozyon ve SinemaArş Gör.Radyo, Televizyon ve Sinema lisans mezunu olup, aynı alanda yüksek lisans yapıyor/yapmış olmak.
Radyo, Televozyon ve SinemaÖğr. Gör.Sinema Televizyon lisans mezunu olup, bu alanda yüksek lisans yapmış olmak
ErgoterapiÖğr. Gör.Ergoterapi alanında lisans ve yüksek lisans mezunu olmak
RadyoterapiÖğr. Gör.Fizik veya Fizik Mühendisliği lisans mezunu olup, Sağlık Fiziği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Fenerbahçe Üniversitesi Akademik Kadro İlanları – Öğretim Elemanı Alımı İlanı

Fenerbahçe Üniversitesi Akademik Kadro İlanları Başvuruları

Fenerbahçe Üniversitesi akademik personel alımı için online başvuru yapılacaktır. Posta yolu ile ve şahsen başvurular kabul edilmeyecektir. İngilizce programlara başvuru yapacak bireylerin YDS veya YÖK’ün denk gördüğü bir sınavdan 80 puan ve üstü alması gerekmektedir. Online başvuru sırasında sisteme yüklemeniz gereken belgeler ise şu şekildedir;

 • Başvuru dilekçesi
 • Yayın listesi
 • Özgeçmiş (YÖK formatında)
 • Öğrenim durumunu gösteren belge
 • YDS veya Yükseköğretim Kurulu tarafından eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil (İngilizce) belgesi
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 • Adli sicil kaydı

Yukarıda yer alan dilekçe örneklerini Fenerbahçe Üniversitesi İnsan Kaynakları sitesinde bulabilirsiniz. Başvurmak için ise İnsan Kaynaklarına mail atmanız gerekmektedir. Mailinizde yukarıda yer alan belgeleri pdf formatında yüklemeniz gerekmektedir. Başvuru sonuçları ise internet sitesinde yayımlanacaktır. Bu yayım tebligat yerine geçecektir. Ekstradan tebligat yapılmayacaktır.

Güncel Akademik Kadro İlanları Nasıl Takip Ederim?

Güncel akademik kadro ilanları sitemizde bulabilirsiniz. Biz sizler için resmi gazetede yayımlanır yayımlanmaz sitemizde İlanlar başlığı altında paylaşıyoruz. Ayrıca Facebook ve Telegram kanallarımızdan da anında paylaşımda bulunuyoruz. İlk öğrenen olmak için lütfen takip edip bildirimleri açmayı unutmayın.

Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İçindekiler