Yeni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı adına Twitter’da oluşturulan fake (sahte) hasaba tebrik mesajları yağıyor.

@MEBNAbiAvci adıyla oluşturulan hesabın şimdiden 5 bin 812 takipçisi oldu bile. Hesabın açıklama kısmında fake olduğu belirtilmesine rağmen Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Ak Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Cihan Bıyıkoğlu, Prof.Dr. Ümit Yazıcığlu (Berlin), Prof. Dr. Edibe Sözen (Hasan Kalyoncu Üniversitesi - AK Parti MKYK) gibi isimler twitter üzerinden tebrik etti.

Fake hesaptan velilere, esprili karne uyarısı

Nabi Avcı adına açılan fake hesaptan velilere de karne uyarısı yapıldı. Yayınlanan mesajda velilere, “Bugün karne günü çocukların üzerine gitmeyin. Sizin de ne olduğunuzu biliyoruz. Hepsinin kaydı bakanlıkta var. 2. Dönemden itibaren öğrencilere karne verirken yanında velilerinin eski karnelerinin fotokopisini de vereceğiz. Karne baskısı son bulacak” denildi.

Ancak işin asıl ilginç yanı, hesabın sahte olduğunun bilgi kısmında açık açık ifade ediliyor olması. Kullanıcının sayfasında, “Fake Milli Eğitim Bakanı, Eskişehir MV, Enformatik Cehalet yazarı, Bu hesap sahte bir hesaptır. Nabi Avcı tarafından açılmamış ve kullanılmamaktadır” yazıyor.
Şimdiden 40 tweet’le yaklaşık 6 bin takipçi sayısına ulaşan @MEBNabiAvci hesabını yöneten kişi ise son olarak “birkaç gün sonra” hesabı kapatacağını yazdı.
Avcı’nın Milli Eğitim Bakanlığı’na getirilmesinin ardından şu mesaj yayınlandı:

“Sabah tarhana alıyordum pazardan akşamına bakan oldum. Türkiye’miz fırsatlar ülkesi, umutsuz olmayın.”

Nabi Avcı’nın resmi hesabının ise (@ProfDrNabiAvci ) 31.254 takipçisi bulunuyor ve henüz hiç tweet atılmamış.

Sahte hesabın oluşturulma tarihi : 24 Ocak Perşembe 16:59