2022 E-YÖKDİL Sınavı Ne zaman? 2022 E-YÖKDİL Başvuru Tarihleri?

Engin Editor
Engin Editor 30.03.2022
Güncellendi 30/03/2022
e-yökdil ne zaman başvuru tarihleri

Binlerce kişinin beklediği Yüksek Öğretim Dil Sınav olanı E-YÖKDİL sınavının başvuru tarihleri açıklandı. 2022 E-YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? Ve çok daha fazlası haberimizde…

- Reklam -

E-YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? Başvuru tarihleri ne zaman?

Yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim yapmak isteyen binlerce öğrencinin beklediği sınavın tarihleri belli oldu. Akademik kariyer yapmak isteyen binlerce öğrenci üniversitelerin istediği akademik dil yeterliliği barajını geçmek için bu sınava giriyor.

Akademik kariyer hedefleyenlerin merakla beklediği E-YÖKDİL sınavının başvuru tarihleri ÖSYM tarafından duyurusu yapılarak 06.04.2022 ile 05.05.2022 arasında belirlenmiştir. Sınavın yapılacağı tarih ise 14.05.2022 günü olarak yayınlanmıştır.

E-YÖKDİL Sınavı Hakkında Daha Fazlası

E-YÖKDİL sınavı her yıl binlerce öğrencinin Lisans eğitimini tamamladıktan sonra akademik kariyer amacıyla girdiği bir sınavdır. Bununla birlikte artık bazı şirketler ve kamu kuruluşları personel alımı yapacağı zaman da bir yabancı dil puanı istemektedir.

- Reklam -

Genel itibariyle öğrencilerin kanısı üzerine ve sınav formatı göz önünde bulundurularak yabancı dil sınavları içinde E-YÖKDİL sınavının daha basit olduğu düşünülmektedir. Yabancı ülkelerde geçerliliği olmayan bu sınavın ülkemizde diğer sınavlardan bir farkı bulunmamaktadır. Alacağınız puan diğer dil sınavlarından alacağınız puanlardan farklı olarak değerlendirilmemektedir. Bu durum da sınava girecek öğrenciler için avantaj sağlamaktadır.

E-YÖKDİL İçin Tavsiyeler

E-YÖKDİL sınavı günlük konuşma İngilizcesine ek olarak daha fazla kelime bilgisi isteyen bir sınavdır. Bu sınavda kelime bilgisi soruları, cümle tamamlama soruları, paragraf tamamlama soruları, gramer bilgisi gibi alt başlıklarda sorular çıkmaktadır.

Bu sınavın kolay olduğu söylense dahi kelime bilgisi yeterli olmayan kişilerin akademik başarı için istenilen puana ulaşması pek mümkün değildir. Sınav için düzenli tekrar yapmalı, bol soru çözmeli ve oldukça çok yeni kelime öğrenmelisiniz. Ayrıca yabancı E-YÖKDİL sınavı öncesi sitemizde yer alan İngilizce Kelime Öğrenme Tavsiyeleri ve YDS Paragraf Soru Çözüm Tekniği başlıklı haberlere göz atarak bu sınav için yararlanabilirsiniz.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir