+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 8 - Toplam 8
Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
 • 2 gönderen Bazinga
 • 2 gönderen pepsiadam
 • 1 gönderen nanofly

Bunlar da Var

Doktora Eğitimi Forumunda Bunlar da Var Konusunu İncelemektesiniz

Ben bursum kesildiği için doktorada sürünürken Dünyayı dolaşıyorum, bundan daha büyük okul olamaz! - Seyahat ...


 1. #1
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  268

  Bunlar da Var

  Ben bursum kesildiği için doktorada sürünürken
  Dünyayı dolaşıyorum, bundan daha büyük okul olamaz! - Seyahat Haberleri
  Lanet olsun bu ülkeye.

 2. #2
  Akademik Forum
  Misafir
  Hocam ben iki olay arasında pek bir bağ kuramadım. 400 tl lik bir burstan da biraz kenara koymuş öğrenci. Şimdiki durumu da burs üzerinden yürümüyor anladığım kadarıyla. Öğrencilik devam etmiyorsa verilen burslar geri alınır. Neyse asıl sizin durumunuza üzüldüm. Umarım tekrar bursunuz bağlanır veya alternatif maddi olanaklar sağlanır size.

 3. #3
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  03-2014
  Mesaj
  144
  Ya öğrenciliğiniz uzadı ya da başarısızsınız ondan bursunuz kesildi. Millete neden çamur atıyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam bu sizin kendi ülkenize karşı genel tavrınızdı. Ülkenizi beğenmiyor, lanet okuyorsanız vatandaşlıktan çıkın gidin çok beğendiğiniz bir ülkenin vatandaşı olun, bizi de germeyin.
  TheMachine ve finduilas bunu beğendiler.
  bir öğrenci.

 4. #4
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  268
  Bazinga, bu sefer mesajıma yzdığın için okudum. Belki üslubun düzelmiştir diye. Bir ülkenin dilinin güzel konuşulması için uyarıda bulunmak yurtseverliktir. kimseye çamur attığım yok. Haber ortada. Adamın biri, okuması gereken parayla seyahat ediyorr. Derslerini soran da yok. Bursum kesildi. Çünkü adamın birin kafasına uyum sağlayamadım. Bu durum sizi neden geriyor. Ayrıca, gitmesi geekenler, bu ülkenin dilini bile düzgün konuşmak için çabalamaktan aciz olanlardır. Dost acı söyler. Başınızı kuma gömmek size huzur verse de bana vermiyor. Bir daha benim mesajlarıma cevap yazmayın. Benle kan davanız varmış gibi cevap yazmak için kendinizi yormayın. Belki egemen görüşün tarafındayım, onlar ne yaparsa haklı diyorsunuz ama egemen görüşün insanlıkla, adaletle, hakla, hukukla bağlantısı olmadığı sürece sizin huzurunuzdan bana ne. Gidin kendinize yeni konu açıp bana istediğinizi saydırın ama lütfenn sizin gibi salla başı al maaşı ya da bana dokunmayan yılan bin yaşasın ya da ... anlayışındaki kalıplardan uzak durma hürriyetime saygı duyun.

  - - - Güncellendi - - -

  Sayın editör, bazinga adlı kişiyi yoksay listeme eklediğim halde başlıklarıma cevap yazıyor. Bu durumun kasti olduğunu düşünüyorum. Bu kişinin başlıklarıma cevap vermesinin engellenmesi ve benzeri durumlar için forumun yeniden düzenlemesini istiyorum Saygılarımla.

 5. #5
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  127
  Kaos gördüm, koştum geldim .)

  nanofly hocam, kızma ama ben de tepkinin nedenini anlayamadım. Belki atladığım bir yer vardır bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla 21 yaşındaki bu arkadaş (en iyi ihtimalle yüksek lisans öğrencisi) okulunu bir yıl dondurmuş. Eğitim süresince verilen krediyi 9 ay biriktirip üzerine para koymuş. Sonra da bir yandan eğitimine ve kredi almaya devam edip bir yandan da çalışarak para biriktirmiş. Belki de bu sürede ders dönemini bitirip tez aşamasına geçti? Anladığım kadarıyla karşılıksız değil de, herkese verilip okul bitince geri istenen kredi mevzubahis. Hal böyle olunca o para faiziyle geri ödenecek senet tarihi geldiğinde.

  Geçen hafta Helsinki seyahatinde sadece uçağa 700 küsür lira vermek zorunda kalmış birisi olarak, haberi okuyunca bu arkadaşın o faizli geri ödemeyi de bu girişkenlikle rahatça halledebileceğini düşündüm. Helal olsun demekten başka bir şey gelmedi dilimden..

  Hepimiz öğrenci olduk, çoğumuz o krediyi aldık ve çatır çatır yedik. Kimimizde ev kirasına, kimimizde mutfak masrafına, kimimizde de ıvır zıvıra gitti o para. Günü geldiğinde de fazlasıyla geri aldılar. Sen şimdi "Okuması gereken parayla seyahat ediyor" deyince kendi üstüme aldım yıllar evvelden. "Okumam gereken" parayla çok pepsi içmişliğim var zira .)
  TheMachine ve finduilas bunu beğendiler.
  Kim kimi koparıyor?

 6. #6
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  268
  pepsiadam, düzgün üslubun ve samimiyetin için teşekkür ederim. Aslında yurtdışında bir öğrenci, aldığı bursla çalışmaya ihtiyaç duymadan dünyayı dolaşabilir hatta aile geçindirebilir. Keşke bizim ülkemiz de böyle olsa. Ben öğrencilerin gezmesine karşı değilim, bilim üreten birinin bursunun sudan sebeplerle kesilmesine karşıyım. Gene sistem eleştirisi oldu. Ama beğenilmeyen eski sistemdeki aksaklıkları, yeni denilen sistemde de görmek bazıları için hayal kırıcı olabiliyor.
  pepsiadam bunu beğendi.

 7. #7
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  03-2014
  Mesaj
  144
  Ya ben bu nanofly a çok gülüyorum Kafasında ne yaşıyor anlamak mümkün değil.

  Bak hocam, bu site sizin babanızın sitesi değil, yorum yapma iznim varsa istediğim kişinin başlığına yorum yaparım, siz ister cevap verin ister vermeyin, bu beni zerre ilgilendirmez. Öte yandan sizin ne kadar yurtsever (!) biri olduğunuz sitede yazdıklarınızla ortada. Sanırım size "tamam sensin" deyip geçmek gerekiyor.
  bir öğrenci.

 8. #8
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  268
  Sinirlendim gene. Etrafım bazingalarla dolu. Bari bazinganın şahsında onlara karşılık vereyim. Seçim sonuçlarından başlayayım. Çünkü bir örnek orada. Oy oranlarının toplamı %100.1 olarak ekranlara yansımış, adam hala oyların dışarıdan geldiğini ispat edin diyor. Matematik bilmeyince böyle oluyor. Televzyonda üniversite mezunu birileri, onlar basamağı yerine ikiler basamağını uydurmuş. Ülkemiz, uluslararsı matematik sınavlarında, Ortadoğu ülkelerinden geride. Ali Nesin siyaset yapıyor ki birilerinin huzuru bozulmasın. Hayatı boyunca oy verme dışında siyasetle uğraşmamış insamlar işlerinden çıkarılıyor. İnsanlar iğrenç iftiralara maruz kalıyor. Aileler yanıyor. Aman bazingaların ağzının tadı kaçmasın. Üniversitelerde araştırmaya para yok. Bana ülkemden git derken, bu ortamda huzurlu olabşliyorken asıl siz neyin kafasını yaşıyorsunuz bazingalar. Huzurunuz, lobotomi geçirmişlerin huzurundan farksız. Komşunun evi yanarken huzur aranmaz.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 31-12-2010, 12:10

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git