Bulunan 1 den 5 - Toplam 5

Lisans İstatistik - YüksekLisans İşletme Yönetimi (MBA- Tezsiz) ise İşletme alanında doktora yapılabilir mi?

Doktora Eğitimi Forumunda Lisans İstatistik - YüksekLisans İşletme Yönetimi (MBA- Tezsiz) ise İşletme alanında doktora yapılabilir mi? Konusunu İncelemektesiniz

İstatistik Lisans mezunuyum, yüksek lisansımı işletme bölümünde tezsiz olarak yapıyorum. İşletme alanında doktora yapabilme şansım ...

 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  7

  Lisans İstatistik - YüksekLisans İşletme Yönetimi (MBA- Tezsiz) ise İşletme alanında doktora yapılabilir mi?

  İstatistik Lisans mezunuyum, yüksek lisansımı işletme bölümünde tezsiz olarak yapıyorum. İşletme alanında doktora yapabilme şansım ne düzeydedir? Böyle bir durumda tezsiz yüksek lisansımı 1 yıl daha uzatarak tezliye çevirmem daha mı doğru bir karar olur?

  Teşekkürler,

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  15
  Arkadaşım eğer kendini alanına vermiş veya alanında yüksek lisans seviyesinde bilgiye sahipsen önemli olan budur.Ben de tezsiz mezunuyum ama bana mülakatta hiç hissettirmediler gebzede.ama diğer üniversitelerde başka hocalar takıntı yapar bilemem.Önemli olan doktorada isteklilik ve bu alanda motivasyonunu belli etmendir.Ayrıca alanınız tam işletme için biçilmiş kaftan.Sayısal yöntemler alanında doktora yapın parayı kırarsınız.Matematik bölümlerinde veya sayısal alanların çoğunda zaten memlekette sıkıntı var.Özellikle finans-sayısal yöntemler için siz biçilmiş adaysınız bence.Ben hoca olsaydım tercihte olumlu bir sebep olurdu.

 3. #3
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  27
  Alıntı gulhilal Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Ben de tezsiz mezunuyum ama bana mülakatta hiç hissettirmediler gebzede.a
  O nasıl olmuş ki? Programınız birleşik doktora programıysa ancak tezsiz yüksek lisanslar kabul olur. Aksi takdirde kanunen mümkün değil. Lisans mezunu olmadan yüksek lisansa kabul etmek gibi birşey olur yoksa.

 4. #4
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  15
  Kanunen tezli-tezsiz yüksek lisans mezunu diye bir ayrım yok artık.Ancak alan öğretmenliği tezsizleri bilmiyorum.Hem ne demek lisans bitirmeden falan.Arkadaşım biz de çatır çatır proje hazırladık,resmi olmasa da hocalar seminer hazırlattı,bütün çalışmalar,sınavlar vs.aynı.Zaten bir kişinin amacı sadece diplomaysa bellidir.Kırtasiyeler onlar sayesinde kırdı tezlerden parayı.Ama bizim gibi hakkıyla araştırma yapmak ayrı senin söylediğin ayrı.Kanunen sakınca yok.Olsaydı şartlardabelirtirlerdi.

 5. #5
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  27
  o saydıklarınızı zaten herkes yaptı artı 1-2 yıl da araştırma yapıldı ek olarak tezlilerde ...şartlarda belirtilmesine gerek yok zaten bu evrensel kuraldır. doktora yapabilmek için yüksek lisans yapmış olma şartı vardır. doğrudan doktora programlarında bile lisans mezunlarına fazla ders aldırıp bir de ufak çapta tez hazırlatırlar.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 13-03-2012, 18:16
 2. GAZİKENT ÜNİVERSİTESİ İşletme Yönetimi ABD Yüksek Lisans, İşletme Yönetim ve Organizasyon alanında Doktora yapmış olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-10-2011, 18:06
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 20-06-2011, 19:21
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 17-01-2011, 19:00
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-01-2011, 08:17

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git