Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 19

Ufoloji Okumak :)

Diğer Hobilerimiz Forumunda Ufoloji Okumak :) Konusunu İncelemektesiniz

ben (inşallah öyp yi kazandıktan sonra) hobi olsun diye bi bölüm daha okumak istiyorum tamamen ...

 1. #1
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.352

  Ufoloji Okumak :)

  ben (inşallah öyp yi kazandıktan sonra) hobi olsun diye bi bölüm daha okumak istiyorum tamamen zevk için bilgi sahibi olmak için ilgimi ufoloji çekti mezunlarına ufolog ünvanı veriliyormuş araştırdım nette ama türkiyede bu eğitimi veren bi kurum bulamadım ingilterede bi okul varmış sadece onu buldum.benim gibi bu bölüme ilgi duyan forumdaş var mı merak ediyorum daha fazla bilgi edinmek adına

 2. #2
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  03-2012
  Mesaj
  2.043
  Hocam önce bir kazanalım benim ne planlarım var ufo yaparım valla!
  miss.esra ve Dione bunu beğendiler.

 3. #3
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.352
  tabi once oyp sonra ufo
  Sercan bunu beğendi.

 4. #4
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  1.378
  zaten ufo yapmanın ilk şartı öyp
  miss.esra ve Sercan bunu beğendiler.
  Konu hayaller olunca insan bocalayabilir ama başarısız olmanın tek yolu hayallerinden vazgeçmektir.

 5. #5
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.352
  şaka maka bugün rüyamda gördüm ufoları artık nası bilinç altıma yerleşmişseler bi de gecen haktan akdoganı izledim tvde rüyadayken ufolar alıp götürüyolarmış ınsanları ondan oldu sanırım.ben mutfaktaymısım annemle uzay aracı cama yaklastı beni ışınladılar

  - - - Güncellendi - - -

  şunu paylaşmadan edemicem çok etkilendim bu yazıdan gerçekliğini bilemiyorum ama gözlerim doldu nedendir bilmiyorum...Haktan Akdoğan paylaşmış..
  Biz yıldız toplumları olarak sizlere yardım için çağrıldık. Çünkü biz sizin yaklaşmakta olduğunuz boyutta var oluyoruz. Biz bu geçişinizin mümkün olduğunca kolay olmasına ve bu zaman kapısından geçmek isteyenlere yardım etmek için buradayız. Ve evet yakın zamanda bir çok insanla iletişim kurmamız daha da artacaktır ve de bazılarınızla bizzat görüşmeler planlanmaktadır, bu kısmen de olsa başlamıştır.

  Daha önceleri dünyanızdaki birçok iktidara ve resmi kişilere bildirimde bulunduk. Tüm bu girişimlerimizde askeri ve resmi yetkilileriniz, bizim teknolojik sırlarımızı ve gücün gizemini açıklayan bilgileri istediler. Bizim görüşmek istediğimiz gündem Tanrı kavramı ve evrenin Bir’liğini içerir. Biz onlara enerji ve bilincin dönüşümünden söz ettik, biz onlara dünyanın içinde bulunduğu durumdan ve merkezi güneş sistemine olan tekamülün sürecinden söz ettik. Dünyanızın liderlerinin savunmanın fiziksel silahlarla sağlanacağını düşündüklerini görmek üzücüydü.

  Bir uygarlık varlığını sürdürmeyi mutlak yıkım kapasitesi ile tarif ediyorsa, o en düşük düzeyde bir uygarlık olarak sınıflandırılır. Bu yüzden onlarla fazla bir şey görüşmedik. Ama yinede çabalarımızı sürdürüyoruz. Sizin idarecilerinizden çok, sıradan dünyalılarla ortak noktalarımız vardır.

  Dünyadaki her bir ruhun misyonu, her biri için planlanmış ilahi bir tasarı vardır. Bu plan kalp bölgesinde programlanır ve insan bu koda ancak yüksek benliği sayesinde girebilir. Bu bağlantıyı bir kez kurduktan sonra artık korku ve ilüzyonun hayatını yönetmesine izin vermez. Ama çok az ruh bunu anlar ve bu yüzden de ruhların çoğu dünya katındaki yolunu yeniden keşfetmek için gerekli adımları atmakta çok zorlanmaktadırlar.

  Dünyalılar, bizim davetsiz konuklar olduğumuz görüşündedirler. Ama zihninizi yeni bir yoruma ve realiteye açarsanız bunun tam tersini keşfedebilirsiniz. Biz beşinci boyuttayız ve dünyalı kardeşlerimizi de buraya davet ediyoruz. Sizinle barış ve uyum içinde çalışabileceğimiz günlerin yaklaşmakta olduğunu söyleyebiliriz. Yakında hepimiz beşinci boyutta ortak zemini paylaşıyor olacağız…”
  Sercan bunu beğendi.

 6. #6
  ch.accepted
  Misafir
  Bu tip esrarengiz olaylar/varlıklar zaman zaman herkesi etkileyebilmekte. Bu konuyla ilgili kimi kişiler elinde kanıt niteliği taşıyacak görsel araçlar (fotoğraf video vs.) bulduğunu iddia edebilmekte ve yine söz konusu fotoğraflar da sosyal medyada büyük ilgi uyandırmakta. Bununla birlikte TAM OLARAK DÜNYA DIŞI YAŞAMI KANITLAR NİTELİKTE BİR SONUCA varılamamıştır. Dolayısıyla UFO kavramı belki de dünyanın var oluşundan bu yana geçen milyarlarca yıl boyunca böyle esrarengiz bir bakış açısı olarak kalmaktadır.

  Bu noktada kendi şahsi fikrimi belirtmek isterim. UFO bilindiği gibi ingilizce "tanımlanamayan uçan cisim" anlamına gelmekte. İnsanlar her ne kadar kafalarında bu cisimle ilgili senaryolar kursa da bunların bir yaşam belirtisi olma ihtimalini oldukça zayıf görüyorum. İnsanların kafasındaki merak duygusunu ve esrarengize olan ilgiyi anlıyorum ve hak veriyorum fakat bunu deli saçmasına dönüştürmenin de anlamsız olacağını düşünüyorum. Dünyaya en yakın gezegene bile henüz ulaşım sağlayacak bir teknolojimiz yok. Kameralar aracılığıyla gözlem yapılmakta ve orada dahi bir yaşam belirtisi görülmemekte.


  Aslında uzaylı diye adlandırılan şeylerin de insanın hayal ürünü olduğunu tasarlanan tüm uzaylı profillerinde insan figürlerinin (insan gibi konuşması, insan gibi düşünme yetisinin olması, fotoğraflarda insan ya da robota benzer şekilde çizilmesi) hakim olmasından anlayabiliriz. Kısacası şunu demek istiyorum. Bence söz konusu gök cisimleri sadece atmosfer olaylarının ve kimyasal reaksiyonların sonucudur. Galaksimizde yaşam olduğuna dair en ufak bir kanıt yoktur. UFO falan bu tip şeylere çok kafa yormak insanı bir nevi hayalperestliğe götürür. Hatta zamanla bu hayalperestlik ciddi zihinsel sağlık sorunları doğurabilir. Bu açıdan bu tip şeylerle sadece bir hobi olarak yaklaşmanı öneririm. Astronomi bilimine ben de ilgi duyarım, gelişmeleri merakla izlerim ama şahsi görüşüm UFOLOJİ denen şeyin bir bilim dalı dahi olmadığıdır. Olsa olsa bir sanat dalı olabilir. İnsanlarda merak uyandıran esrarengiz bir sanat dalı işte
  miss.esra bunu beğendi.

 7. #7
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.352
  ama insan olmayan bir şeyi zihninde tasavvur edemez diye gerçek var o nolcak yani dediğin gibi bizim galaksimizde olmayabilir ama kaç milyar galaksi var onu da düşünmek lazım bi de yani koskoca uzayda bi biz mi varız aklım almıyor madem tek biz isek neden o kadar büyük? ve evrenin sürekli genişlemesi?? kafamda çok soru var.. hakkaten zihinsel sağlık sorunları olabılr yakında bende o kadar taktım ki rüyalarıma girior önceki mesajda anlattm rüyamı.hayırlısı diyelim herşeyde oldugu gibi

 8. #8
  ch.accepted
  Misafir
  Bu konuda bilimsel kanıt yok henüz. NASA'nın sitesini belli aralıklarla takip eden biri olarak söyleyebilirim. Geldiğimiz nokta bu yani.


  Bilimsel kanıt olmayınca inançlar devreye girer tabi. Senin inancın ne diye sorarsan ben şahsen ne bu galakside ne de diğer galaksilerde yaşam olduğunu sanmıyorum. Son olarak şunu da belirteyim. Insan bilgisinin ve anlamlandırma gücünün de bir limiti vardır. Bazı şeyler sana bu limit dahilinde saçma gelebilir fakat bu limit kalkınca anlamlı olabilir. Yine benim inancıma göre insan ancak Allah'ın izin verdiği ölçüde ve limitte bilebilir/anlamlandırabilir. Sonsuz bilmek ve her şeyi anlamlandırmak sadece Allah'ın sahip olduğu bir yetidir.

  Sana tavsiyem bu tip şeylere kafa yoracağına aç bölümünle ilgili kitaplar oku. Seminer ve sempozyumlara katlı. Bölümünle ilgili bilginin derinlerine in ve alanında herkesten çok uzmanlaş. Cidden söylüyorum bu tip şeyler insanı hayalperest yapmaktan başka bir işe yaramaz.
  miss.esra bunu beğendi.

 9. #9
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.352
  farklı şeyler öğrenmek istedim bu çekti ilgimi hep kendi alanım hep kendi alanım sıkılıyorum ben çabuk ama yıne de tavsiyelerin için tşk ederim

 10. #10
  ch.accepted
  Misafir
  Alıntı arsgor.esra Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  farklı şeyler öğrenmek istedim bu çekti ilgimi hep kendi alanım hep kendi alanım sıkılıyorum ben çabuk ama yıne de tavsiyelerin için tşk ederim
  Yahu başka farklı şey mi yok ben de mesela mühendisim ama psikolojiye ciddi ilgi duyarım, sürekli psikoloji portallarında takılırım (hatta 2 tanesinde üyeyim beni orada psikolog sananlar oluyor )
  miss.esra bunu beğendi.

Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. 2. üniversiteyi okumak
  Sohbet/Muhabbet Konuları forum içinde, yazan CemSoganci
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 02-07-2019, 10:43
 2. Herhangi Bir Yüksek Lisans Okumak
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan didierdrogba
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 11-03-2014, 12:54
 3. Tekrar Üniversite Okumak
  Üniversite İstatistikleri forum içinde, yazan vildanozbek
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 08-10-2012, 19:51
 4. bölüm okumak ve sonrası
  Site Hakkında forum içinde, yazan my_world
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-07-2012, 16:27
 5. tekrar üniversite okumak
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan kitokito
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-02-2012, 23:35

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git