Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Akademik Personel İlanı

Şevval Editör
Şevval Editör 23.08.2022
Güncellendi 23/08/2022
viski fiyatları

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi akademik personel ilanıyla öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu. Resmi gazetede 23.08.2022 tarihinde yayınlanan duyuru ile 20 akademik personel alımı yapılacaktır. Akademik personel kadro ilan başvuru şartları ve hangi bölümden kadroların alınacağı gibi birçok detayları yazımızda bulabilirsiniz.

- Reklam -

BAŞVURU VE SINAV TAKVİMİ
Duyuru Başlama/İlk Başvuru Tarihi : 23/08/2022
Son Başvuru Tarihi : 07/09/2022

Kadro Sayısı: 20
Şehir: Bilecik
Başvuru Şekli:  Şahsen

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Akademik Personel İlanı Detayları

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi yayınladığı akademik personel ilanında “2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.” ifadelerine yer vermiştir.

Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

- Reklam -

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Akademik Personel İlanı Kadroları

Bİlecik Şeyh Edebali Üniversite’nin yayınladığı akademik personel ilanına göre alım yapılacak öğretim üyelerine ilişkin bölümler, kadrolar ve şartlar aşağıdaki tablodaki gibidir.

BirimiBölümüAna Bilim, Ana Sanat Dalı / ProgramıUnvanıÖzel Şartlar
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriAnesteziyoloji ve ReanimasyonDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Anesteziyoloji ve Reanimasyon ana bilim dalında almış olmak. Gövde Alan Blokları ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriÇocuk CerrahisiDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Çocuk Cerrahisi ana bilim dalında almış olmak. Pediatrik Üroloji üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriGöz HastalıklarıDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Göz Hastalıkları ana bilim dalında almış olmak. Kornea Hastalıkları üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriKadın Hastalıkları ve DoğumDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Kadın Hastalıkları ve Doğum ana bilim dalında almış olmak. Bu alanda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriOrtopedi ve TravmatolojiDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Ortopedi ve Travmatoloji ana bilim dalında almış olmak. Eklem Cerrahisi ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriTıbbi PatolojiDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Tıbbi Patoloji ana bilim dalında almış olmak. Bu alanda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriÜrolojiDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Üroloji ana bilim dalında almış olmak. Nefrolitiazis ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriNörolojiProfesörDoçentliğini Nöroloji alanında almış olmak. Nörofizyoloji alanda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ana bilim dalında almış olmak. Bu alanda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk ve Ergen Ruh Sağlığı HastalıklarıDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları ana bilim dalında almış olmak. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite ile ilgili bilimsel
çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriHalk SağlığıDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Halk Sağlığı ana bilim dalında almış olmak. Teknolojik İletişim Cihazlarının Sağlık Üzerine Etkileri ile ilgili bilimsel çalışma yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriKardiyolojiDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Kardiyoloji ana bilim dalında almış olmak. Akut
Koroner Sendrom ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriRadyolojiDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Radyoloji ana bilim dalında almış olmak. Acil Radyoloji ile ilgili bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriRuh Sağlığı ve HastalıklarıDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ana bilim dalında almış olmak. Zihin Kuramı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriAnatomiDr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Anatomi alanında yapmış olmak. Kadavra Üzerinde
Anatomik çalışmalar ile ilgili bilimsel etkinlikler yapmış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriBiyofizikDr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Biyofizik veya Sinir Bilimleri alanında yapmış olmak. Nöral Hasar üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriBiyoistatistik ve Tıbbi BilişimDr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi alanında yapmış olmak. Diyabetik Hastalar ile ilgili istatistiksel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriFizyolojiDr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Fizyoloji alanında yapmış olmak. Miyoelektrik Aktivite
üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriHistoloji ve EmbriyolojiDr. Öğr. ÜyesiTıp Fakültesi mezunu olup Tıpta Uzmanlığını Histoloji ve Embriyoloji ana bilim dalında almış olmak. Bu alanda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriTıbbi BiyokimyaDr. Öğr. ÜyesiDoktorasını Tıbbi Biyokimya alanında yapmış olmak. İskemi- Reperfüzyon üzerine bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriTıbbi MikrobiyolojiDr. Öğr. ÜyesiTıpta Uzmanlığını Tıbbi Mikrobiyoloji ana bilim dalında almış olmak. Tıbbi Mikoloji alanında yan dal yapmış olmak.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Akademik Personel Alımı İçin Gerekli Evraklar

Şahsen başvuruların yapılacağı Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ilanında yer alan öğretim üyesi alımlarında istenilen genel evraklar şu şekildedir;

  • Müracaat Formu
  • Öğrenim Belgeleri
  • Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavlarından birisinden, ÖSYM tarafından eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan muadili bir puan almış olmak.
  • Adli sicil kaydı
  • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
  • Özgeçmiş (YÖK EK-4 formatında veya YÖKSİS Özgeçmiş)
  • Halen kamuda çalışan ya da daha önce kamuda çalışmış olan adaylardan kurumundan alınmış onaylı yada e-Devlet üzerinden alınan karekodlu (HİTAP) Hizmet Belgesi.
  • Nüfus Cüzdanı fotokopisi ( Ön yüzü)
  • Fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık.)
  • Akademik çalışmalarını gösterir yayın listesi

Akademik İlanları Nasıl Takip Ederim?

Akademik ilanları en güncel şekilde takip etmek için sitemizde Akademik İlanlar sekmesi altında yazılan ilanlara tek bir tıkla göz atabilirsiniz. Her gün resmi gazetede yayımlanan akademik personel ilanlar düzenli ve hızlı bir şekilde sitemizde yayınlanmaktadır.

Bunun yanı sıra günlük bir şekilde yayımlanan ilan haberlerini paylaştığımız  Telegram kanalına ücretsiz katılabilir ve güncel ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir