Atatürk Üniversitesi Akademisyen Alım İlanı

Atatürk Üniversitesi akademisyen alım ilanı yapılacağını duyurdu. 29.07.2022 tarihli Resmi Gazete ilanına göre Atatürk Üniversitesi 11 akademik personel alımı yapacağını duyurdu. Hangi bölümlerde alımların yapılacağı ve alım şartlarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

 • İlan Tarihi : 29.07.2022
 • Son Başvuru Tarihi : 12.08.2022
 • Ön Değerlendirme Açıklama Tarihi: 19.08.2022
 • Sınava Giriş Tarihi: 26.08.2022
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 02.09.2022
 • Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi: Atatürk Üniversitesi’nin resmi web sayfası
 • Kadro Sayısı : 11
 • Şehir :Erzurum
 • Başvuru Şekli :Şahsen veya Posta ile

Atatürk Üniversitesi Akademisyen Alım İlanı Detayları

Atatürk Üniversitesi akademisyen alım ilanı yayımlandı. 11 Akademik personelin alınacağını “2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili hükümlerine göre Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alınacaktır.” ifadesiyle duyurdu. Ayrıca müracaat edecek akademik personelin devlet hizmetine girmede aranılan genel şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir.

Atatürk Üniversitesi Akademisyen Alım İlanı Kadroları

Atatürk Üniversitesi akademisyen alım ilanı açıklandı. 29.07.2022 tarihli Resmi Gazete duyurusuna göre 11 akademisyen alımı yapılacaktır. Alım yapacak olan birimlerin yayımladığı bölümleri ve unvanları aşağıdaki tabloda sizlerle paylaşıyoruz. Tabloda alım yapılacak personelden istenen özel açıklamalarda yer almaktadır.

BölümüUnvanıDetaylar
Laborant ve Veteriner SağlıkÖğr. Gör. (Ders Verecek)Veterinerlik Fakültesi veya Biyoloji Bölümü veya Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunu, yine bu alanlardan birinde yüksek lisans yapmış olmak.
Yabancı Diller (İngilizce)Öğr. Gör. (Ders Verecek)İngiliz Dili ve Edb, İngiliz Dili ve Eğt., Amerikan Kültürü ve Edb., Mütercim-Tercümanlık (İng.), Çeviri Bilim (İng.), Dil Bilimi (İng.) birinden mezun olup, bu bölümlerin birinden yüksek lisans yapmış ve yabancı dil puanı (İngilizce) en az 85 olmak
Turizm ve Otel İşletmeciliğiÖğr. Gör. (Ders Verecek)Turizm Fakültesi mezunu, Turizm İşletmeciliğinde yüksek lisans yapmış, Yükseköğretim Kurumlarında en az 4 yıl Öğretim Görevlisi olarak çalışmış olmak.
Çocuk GelişimiÖğr. Gör. (Ders Verecek)Çocuk Gelişimi veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümlerinin birinden mezun, yine bu alanlardan birinde yüksek lisans yapmış olmak.
Türk Halk MüziğiÖğr. Gör. (Ders Verecek)Türk Mûsıkîsi Devlet Konservatuvarı veya Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü mezunu, Türk Müziği alanında yüksek lisans yapmış olmak
Veri Yönetim OfisiÖğr. Gör. (Uygulamalı Birim)Bilgisayar ve Öğretim Tekn, Bilgisayar Müh, Elektrik ve Elektronik Müh, Yönetim Bilişim Sist birinden lisans mezunu, alanlardan birinde yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla ÜBS yazılım geliştirme ve veri tabanı mimarisi, tasarımı ve optimizasyonu süreçlerinde en az 1 yıl deneyimi olmak
Proje Geliştirme ve Koordinasyon OfisiÖğr. Gör. (Uygulamalı Birim)Elektrik-Elektronik Müh veya Bilgisayar Müh bölümlerinin birinden mezun, bu alanların birinde yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla Teknokentlerin Teknoloji Transfer Ofislerinde Proje kapsamında en az iki yıl çalışmış, girişimcilik ve TÜBİTAK projeleri konusunda tecrübeli olmak.
Milletlerarası Özel HukukArş. Gör.Hukuk Fakültesi mezunu, Özel Hukuk Bölümünde Lisansüstü öğrenim görüyor olmak
İnsan HaklarıArş. Gör.Hukuk Fakültesi mezunu, Kamu Hukuku Bölümünde Lisansüstü öğrenim görüyor olmak.
Genel Kamu HukukuArş. Gör.Hukuk Fakültesi mezunu, Kamu Hukuku Bölümünde Lisansüstü öğrenim görüyor olmak
Okul Öncesi EğitimiArş. Gör.Okulöncesi Eğitimi Lisans mezunu ve Okulöncesi Bilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak
Atatürk Üniversitesi Akademisyen Alım İlanı

Atatürk Üniversitesi Akademisyen Alım İlanı Başvuruları

Atatürk Üniversitesi akademisyen alım ilanı için başvurular şahsen veya posta ile yapılmaktadır. Son başvuru tarihinden sonra ulaşan başvuru ve belgeler geçersiz sayılacaktır. Akademik personel alımı ilanına başvurmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekmektedir. Başvuru sırasında istenen belgeler ise aşağıda belirtilmiştir.

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Özgeçmiş(YÖK formatında)
 • Yayın listesi
 • Öğrenim durumunu gösteren belge veya belgeler
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 • YDS sonuç belgesi
 • Hizmet belgesi
 • Adli sicil belgesi
 • 2 Adet fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş olmalı)

Başvuru dilekçe örneğini ve başvuru hakkında detaylı bilgi almak için Atatürk Üniversitesi resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Son başvuru tarihinden sonra gelen belgeler kabul edilmeyecektir. Eksik belgelerle yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Posta yolu ile başvuracak kişilerin dikkat etmesi gerekmektedir.

Akademik Personel İlanlarını Nasıl Takip Ederim?

Resmi Gazete’de yayımlanan akademik personel alımı ilanlarını her gün sitemizde yer alan Akademik İlanlar başlığımız altında sizler için paylaşıyoruz. Facebook veya Instagram sayfamızı takip ederek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Sosyal medya kullanmıyorsanız Telegram’dan grubumuza katılın ve bildirimleri açık tutun! Böylece güncel akademik personel ilanlarını anında inceleyebilirsiniz!

Yorum Bırak
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İçindekiler