Bulunan 1 den 6 - Toplam 6
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
 • 1 gönderen cebhe
 • 1 gönderen Klimatolog

Araştırma görevliliği USULSÜZLÜK

Atama Sorunları Forumunda Araştırma görevliliği USULSÜZLÜK Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar hepinize öncelikle kolay gelsin başıma gelen bir olayla ilgili yazmak istedim yardımcı olursunuz belki ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2013
  Mesaj
  2

  Araştırma görevliliği USULSÜZLÜK

  Arkadaşlar hepinize öncelikle kolay gelsin başıma gelen bir olayla ilgili yazmak istedim yardımcı olursunuz belki geçen hafta Bingöl üniversitesinde Beden eğitiminde, araştırma görevliliği sınavına girdim ve sınavım çok iyi geçti bütün soruları net bir cevap ile cevapladım ve Cuma günü açıklanması gereken sınav açıklanmayıp nedeni ise bir itirazdan dolayı olmasıdır bana tebligat yoluyla adresinize gönderilecektir diye sitede yayınladılar. her zaman ki gibi kadronun sahibi olduğundan dolayı üniversitenin en yüksek yetkilileri bir tanıdıklarını daha doğrusu bir akrabalarını almak istediler ve benim kağıdımı gören dışarıdan başka üniversiteden gelen juri üyeleri benim kağıdımın kazandığını ve hak hukuk çerçevesinde benim kazanmam gerektiğini dile getirmişlerdir. kazanmamam içinde en üst düzey yetkililer illa da bu bizim dediğimizi alacaksınız diye juri üyelerine baskı yapmış ve bunu kabul etmeyen juri üyelerinin yaptığı ve okuduğu sınavı açıklamayıp o çocuğa sınava itiraz ettirip ve itirazın kabul gördükten sonra başka bir juri tarafından yeniden sınav yapmaya karar almışlardır. ve işin garip bir yanıda benimle beraber diğer bir beden eğitimi kadrosu için sınav yapan aynı jurinin sınavının kabul görüp diğer kadroda ki çocuk kazanıp ve bizim kadronun juriden dolayı iptal olması gibi bir durum var. ve beni bugün üniversiteden memurlar mesai saatleri dışında arayıp (18.03) bana 2 gün sonrasına sınavınız tekrarlanacaktır başka juri tarafından diyip kapattılar ben BİMER ,CİMER gibi yerlere yazdım ve yarın da idari mahkemede dava açacağım. bu arada bu kadar usulsüzlükten sonra juri deki bir hoca beni arayıp bunları anlattı her türlü süreçte arkanda duracağız diye. bu konuda ne yapmam gerekiyor ve yapmam gereken şeyler konusunda yardımcı olmanızı istiyorum.

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2014
  Mesaj
  7
  Usulsüzlük diyip yaptıkları işi yumuşatıyorsunuz bence. Ne gerek var. süreç gerçekten böyle işlediyse yaptıkları adilik ya da şerefsizlik diye isimlendirilmeli bence.
  Behnaz bunu beğendi.

 3. #3
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  94
  Hocam elinde yapılan sınav sonucunda senin asil çıktığına dair bir belge varsa kozun güçlü olur yoksada korkma bu kadro senin, yapman gereken şey üniversitenin bulunduğu ilde bir avukat tutmak işi ona bırakmak yürütme duracak böylece dava sonuçlana kadar o kadroya hiç kimseyi atayamazlar. Size bilgi veren ve jüride yer alan hoca yanınızdaymış zaten. Mahkeme 7-8 ay bile sürebilir ama bunun sonucunda kadronuzu alırsınız. Diğer türlü bu kadroya o adayı alırlar ve o aday alındıktan sonra idare mahkemesine giderseniz yürütme duracağı için o aday size alamadığı maaşları doğrultusunda tazminat davası açar ama şu durumda muhatabınız üniversitenin ilgili birimi kişi değil. Bence bunun peşini bırakmayın. inş hakkınızı alırsınız.
  Behnaz bunu beğendi.

 4. #4
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  9
  Jüriden dolayı iptal olması kadroya kimseyi almamaları anlamına mı geliyor? Yani üniversitenin hakkı varmıy mış?
  Atama yapılmış çalışılmış kadroyuda iptal edebilirler mi sizce?

 5. #5
  Akademik Forum
  Misafir
  Allah yardımcınız olsun hocam öğr.gör. sınavlarında da benim başıma geldi girecek kişi benim bilim sınavını iyi yapabileceğimi bildiği için ''kadro bana açıldı gelme'' bile dedi eğer maddi imkanınız varsa dedikleri gibi o ilde avukat tutup hakkınızı arayın derim maddi durumum müsait olmadığı için ben yapamadım inşaallah hakkınıza hayırlısı olsun zor bir süreç torpille kadroya girenler (layık ve gerçekten hak etmedikleri şekilde) Allahın huzurunda ne yapacaklar bilmiyorum ama beni şu da düşündürüyo siz bu şekilde yani zorla kadroyu alsanız bile size o üniversitede o birimde rahat verirler mi eee tabi artık kendi kafalarına göre hareket edemediklerini görmek onları çok rahatsız edecektir

 6. #6
  Akademik Forum
  Misafir
  Arkadaşım hakkını sonuna kadar ara. Atamanız yapıldıktan sonra rahat bırakmazlar gibi laflara itibar etme yani hiç korkma zaten bu davayı kazanınca ne kadar dişli olduğunuzu görecekler ve emin olun size hiç kimse dokun(a)mayacak (bu kısım tecrübeyle sabit) ha ola ki egosu tavan yapmış kişiliği aynı ölçüde yerin fersah fersah altında olan dangalak (hoca diyemeyeceğim) bir kişi çıkar ve size çalışma hayatınızda zorluk çıkaranı mobbing uyguladığı gerekçesiyle tekrar mahkemeye verirsin elindeki en büyük kozda kazanacağın bu dava olacaktır. Hakkını ara dostum korkma Allah yardımcın olsun.

Benzer Konular

 1. Araştırma Görevlisi Alımında Usulsüzlük
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan _tarihci
  Cevap: 78
  Son Mesaj: 01-09-2016, 23:44
 2. Atatürk Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımında Usulsüzlük
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan ersato
  Cevap: 39
  Son Mesaj: 18-02-2016, 10:45
 3. Öğretim görevliliği ön değerlendirmesinde usulsüzlük mü var?..
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan osman33
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 21-01-2014, 11:03
 4. öyp, araştırma görevliliği veya öğretim görevliliği
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan haytav
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-05-2012, 15:43
 5. Cevap: 17
  Son Mesaj: 19-03-2012, 12:58

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git