Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

50d'li Araştırma Görevlisinin Erasmus Yapma Durumu

Araştırma Görevlisi Forumunda 50d'li Araştırma Görevlisinin Erasmus Yapma Durumu Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar, yakın zamanda bir üniversitede öncelikli alan araştırma görevlisi sınavını kazanmış atama beklemekteyim. Yüksek lisans ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2020
  Mesaj
  2

  50d'li Araştırma Görevlisinin Erasmus Yapma Durumu

  Merhabalar, yakın zamanda bir üniversitede öncelikli alan araştırma görevlisi sınavını kazanmış atama beklemekteyim. Yüksek lisans yaptığım okul ile sınavı kazandığım okul aynı şehirde. Ayrıca herhangi bir üniversiteye de görevlendirme yapmayacaklarını kazandığım okulda çalışacağımı belirttiler. Nitekim yeni açılan bir okul olduğu için de kendi yüksek lisans ve doktora programları mevcut değil. Sözün özü yüksek lisansımı a okulunda devam ederken b okulunda da araştırma görevlisi olarak görev yapacağım. Benim merak ettiğim konu yüksek lisans yaptığım okulda erasmus sınavına girdim sınavım güzel geçti ve umarım kazanırım. Nitekim daha önce eğitim alanında bir yurt dışı deneyimi yaşamadığım için de yüksek lisansa başlarken dahi hedeflerimden biri erasmus yapmaktı.

  Ancak bu durumun nasıl bir arada olacağı hakkında bir fikrim yok. Yani aynı şehir olduğu için yüksek lisans yaptığım yere zaten görevlendirme talep edemiyorum diye anladım. Ki zaten şu anlık için böyle bir talebim de yok ancak erasmus yapmak istediğim için de bunun nasıl olacağı hakkında bilgi sahibi değilim. Böyle bir durumda süreç nasıl ilerliyor acaba bilgisi olan var mı? Öğrenim görmeye gitmem durumunda ücretsiz mi ücretli izin mi alacağım? bazı forumlarda 50dli araştırma görevlisi ancak 3 ay sürelik görevlendirilebilir demekte (89 günde bir git gel oluyormuş sanırım), nitekim erasmus programı da sanırım 3 ay sürmekte ancak uzatma ihtimalim olursa uzatmak da isterim ikinci döneme. Bu konuda bilgisi olan yüksek yaptığı okul ile çalıştığı okulun farklı olması, izin alabilme durumu, süresi, özellikle 3 aydan fazla olmuyor mu?, okulun izin verme yükümlülüğü var mı reddebilirler mi ? Bu sürede maaş durumu gibi konularda bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok mutlu olurum. Göreve 1-2 haftaya başlayacağım diye konuşuluyor elbet oraya da soracağım ancak öncesinde sizlerden bilgi almak benim için çok faydalı olacaktır.

  teşekkürler.
  Son düzenleyen porthos, 08-03-2020 saat 22:39.

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2020
  Mesaj
  16
  Yeterli puan aldıktan sonra okuduğunuz okuldan yana bir sıkıntı yaşamazsınız. Onun tatlı telaşesi olur en fazla. Ancak çalıştığınız kurumda iş yükünüz olursa ve/veya idarecileriniz gitmenizi istemezlerse ise erasmus ile gidememe ihtimaliniz çok yüksek. Gitmenize izin verirlerse de ücretli ya da ücretsiz izin verme yetkisi çalıştığınız kurumdadır. Çalışırken erasmusa gitme durumunuz amirlerinizin dudakları arasında olacak maalesef.

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2020
  Mesaj
  2
  Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Göreve başlayacağım üniversite yeni açılan üniversitelerden biri nitekim görev yapacağım fakülte seneye ikinci yılına girecek. Benim alanımda genelde 4.sınıfta gösterilen bir ders. (%95 bütün fakültelerde böyle diyebilirim) Bu nedenden dolayı umarım reddetmezler diye umuyorum. Çünkü çok keyfi bir red olacaktır, seneye dahi dersi verilmeyecek bir alan için.

  Özellikle ücretli/ücretsiz izin verebildikleri hakkında takdir hakkına sahip olduklarını bilmek iyi oldu. Ben direkt ücretsiz olur diye düşünmüştüm. Açıkçası ben gitmek ve bu deneyimi yaşamak çok istiyorum. Alanıma da katkı sağlayacağını düşündüğümden anabilim dalı başkanını ikna ederim diye düşünüyorum. Ancak anladığım kadarıyla daha önemlisi dekanın kararı olacaktır.

  Son olarak ücretsiz iznin herhangi bir süre sınırı var mıdır? 3 ay veya 6 ay şeklinde bir bilginiz var mı?

Benzer Konular

 1. Araştırma Görevlisinin Eş Durumu?
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan denizzznehir
  Cevap: 59
  Son Mesaj: 11-04-2021, 21:39
 2. 33a’lı Araştırma Görevlisinin Erasmus’a Gitmesi
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan zakzak
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 09-07-2019, 11:39
 3. Araştırma Görevlisinin Erasmus İzni
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan kuramci
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 18-05-2019, 09:03
 4. Cevap: 5
  Son Mesaj: 23-06-2016, 17:29
 5. Araştırma Görevlisinin Rapor Durumu
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan aslanbjk
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 26-08-2012, 23:14

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git