Bulunan 1 den 7 - Toplam 7

50/d yüksek lisans mezuniyeti ve doktoraya başlama süresi sorunsalı

Araştırma Görevlisi Forumunda 50/d yüksek lisans mezuniyeti ve doktoraya başlama süresi sorunsalı Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba, 24 Eylül 2018 tarihinde bir kamu üniversitesine araştırma görevlisi (50/d) olarak atandım. 20 Eylül ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2014
  Mesaj
  6

  50/d yüksek lisans mezuniyeti ve doktoraya başlama süresi sorunsalı

  Merhaba, 24 Eylül 2018 tarihinde bir kamu üniversitesine araştırma görevlisi (50/d) olarak atandım. 20 Eylül 2016'da yüksek lisansa başlamıştım ve bu son dönemim, tez savunmam Haziran ayı içerisinde olacak.

  1) Yüksek lisansı bitirme son tarihim 20 Eylül 2019 mu? (Tez jürisinin düzeltme vermesi durumunda bu tarihe kadar sorun olmayacak sanırım)

  2) Diyelim ki 20 Eylül 2019'a kadar mezun oldum ancak doktora kayıtları 20 Eylül 2019'dan sonra. 20 Eylül'e her halükarda mezun olacağımdan ötürü ilişik kesilme ihtimali nedir?

  3) Her durumda doktoraya başlama ve yüksek lisansı bitirme arasında boşluk olacak. Doktoroya kabul mü dikkate alınıyor yoksa doktoraya kayıt mı? Bu yönden ilişik kesilme ihtimali nedir?

  4) Araştırma görevliliğine başlangıç tarihi olan 24 Eylül 2018, 24 Eylül 2019'a kadar her durumda kadromu garantiliyor mu?

  Bu konularda kafalar çok karışık. Tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan bu mühim mesele hakkında bilgi almak isterim. Teşekkürler.

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2019
  Mesaj
  4
  Hocam merhabalar. Ben de benzer bir durumdayım. Bu konuda net bir yönetmelik hükmü yok malum. Üniversitemin personel dairesi ile görüştüm. Bana "hocam siz mezun olduğunuzda biz durumunuzu yök'e bildirip görüş isteyeceğiz. Onların vereceği cevaba göre hareket edeceğiz. Şuan yl mezuniyeti sonrası nasıl bir uygulama yapılacağı konusunda bir netlik yok." denildi. Umuyorum ki YÖK bir an önce bu karmaşayı netleştirecek bir düzeltme yapar. Aksi halde çok canımız yanacak gibi.

 3. #3
  Araflıkstresi
  Misafir
  Bu konuda daha net bilgileri yahut öneriler bulunan var mıdır? Yüksek lisans tezim Haziran’da bitecek ve doktora başvurularını kaçırmış olacağım. Bir dahaki dönemin başvuruları Ocak-Şubat gibi oluyor. Bu süreçte oluşan boşlukta ilişik kesilir mi! Göreve başlayalı henüz bir ay oldu.

 4. #4
  Bezguni
  Misafir
  Merhaba, bir anabilim dalına doktora programı açmak ne kadar sürer? Nasıl bir süreçtir?

 5. #5
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2016
  Nerden
  büyükşehirden küçük şehire...
  Mesaj
  66
  Alıntı Araflıkstresi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bu konuda daha net bilgileri yahut öneriler bulunan var mıdır? Yüksek lisans tezim Haziran�da bitecek ve doktora başvurularını kaçırmış olacağım. Bir dahaki dönemin başvuruları Ocak-Şubat gibi oluyor. Bu süreçte oluşan boşlukta ilişik kesilir mi! Göreve başlayalı henüz bir ay oldu.
  Aynı durumdayım.

  SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  Araşgör olma çabası içinde sıradan bir vatandaş... oldu

 6. #6
  whatwhyhow
  Misafir
  Alıntı Araflıkstresi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bu konuda daha net bilgileri yahut öneriler bulunan var mıdır? Yüksek lisans tezim Haziran’da bitecek ve doktora başvurularını kaçırmış olacağım. Bir dahaki dönemin başvuruları Ocak-Şubat gibi oluyor. Bu süreçte oluşan boşlukta ilişik kesilir mi! Göreve başlayalı henüz bir ay oldu.
  Ben de aynı durumdayım. Benim de bir ay oldu. Tez savunmamı haziranda yapmış olacağım. Bir dahaki lisansüstü program başvuruları ise ta ocakta. Arada 6-7 ay var. Bu süreçte kurumum ilişiğimi kesebilir mi? Gerçi 1 yıllık alındık, tezim bittiğinde 3-4 aylık çalışan oluyorum.

 7. #7
  Akademikmisafir
  Misafir
  Ben de benzer durumdayım. Şu an güvenlik soruşturması aşamasındayım. Yüksek Lisans tez savunmamı haziranda yapıp bitirdiğimde doktoraya başlayamazsam kadro iptal olur mu ne olur merak ediyorum. Uzatmayı düşündüm ancak özel üniversitede olduğum için ekstra masraf olacak.

Benzer Konular

 1. Yüksek Lisanstan Doktoraya Devamda İstenen Dilekçe Sorunsalı
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan caylak
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 21-08-2017, 16:29
 2. Tezsiz yüksek lisans öğrenim süresi ve askerlik tecil sorunsalı
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan Kaya25
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 29-04-2017, 15:52
 3. ÖYP Öğrenim Süresi ve Doktoraya Başlama
  ÖYP 2015- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan AHM
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 20-06-2015, 17:49
 4. Yüksek Lisans'tan Doktoraya Geçme Sorunsalı
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan imploria
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 11-06-2014, 11:34
 5. Doktoraya Başlama Süresi
  Doktora Eğitimi forum içinde, yazan gyd
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 02-06-2014, 16:07

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git