Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 16
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

35 madde ile görevlendirilen 50d lilerin senetleri hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

Araştırma Görevlisi Forumunda 35 madde ile görevlendirilen 50d lilerin senetleri hakkında yardımcı olabilir misiniz ? Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar, İnternette aramama rağmen net bir bilgi bulamadım maalesef. Olanların hepsinde de "50d ye geçirilen ...

  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    02-2019
    Mesaj
    7

    Unhappy 35 madde ile görevlendirilen 50d lilerin senetleri hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

    Merhabalar,

    İnternette aramama rağmen net bir bilgi bulamadım maalesef. Olanların hepsinde de "50d ye geçirilen ÖYP liler hakkında" haberler var. Ben bir üniversitede 50d maddesi ile atandım. ÖYP li değilim. Şu an başka bir üniversitede 35.madde ile görevliyim. Bizi üniversitemiz 33a' ya geçirmedi 50d de kaldık. Bu konuda, bizimde doktora eğitiminde başarısızlık veya istifa durumunda senetlerimiz iptal midir acaba? Bu senet olayını düşünmekten atamaları düşünmekten tezimize odaklanamaz olduk. Doktora bitse ortadayız. Bitmese yada istifa etsek senet var mı yok mu belli değil. Bu konuda lütfen bana yardımcı olun.
    Teşekkürler

  2. #2
    Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    01-2016
    Mesaj
    1.507
    Sizin basta 33/A'li olup sonradan 50/D'ye gecirilme gibi bir durumunuz yok. Dolayisiyla "50/Dli kaldiginiz icin gecersiz olan senetler" diye bir durumunuz da yok. Senetleriniz gecerli.

    Sent from my SM-N950U using Tapatalk
    ~~ 2013 YLSY Bursiyeri

    Bilgisayar/Biyomedikal Mühendisliği Doktora Öğrencisi ~~

  3. #3
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    10-2015
    Mesaj
    383
    Hocamin dedigi gibi sizin program zaten 50d olarak baslamisti. 33/a sözü verilmis olsa yada verilip alinmis olsa bi hak kaybi olurdu. İlginc olan bu sartlarda senet imzalamaniz/imzalatilmaniz.

  4. #4
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    02-2019
    Mesaj
    7
    Evet benim de kafamı kurcalayan konu buydu, teşekkürler

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    02-2019
    Mesaj
    7
    Hocam aradığım bir yazı vardı sonunda buldum. Burada sadece ÖYP lilerden değil 50d lilerden bahsediyor. Bu karara göre biz normal 50d li olup 35.madde ile görevlendirilenlerin ve 2018den önce 33a ya ataması yapılmayanların da senetleri iptal olmuş olmuyor mu ?

    4 ve 5inci maddeler bilhassa

    https://www.akademikpersonel.org/oyp...11-2017-a.html

    - - - Güncellendi - - -

    Alıntı finduilas Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sizin basta 33/A'li olup sonradan 50/D'ye gecirilme gibi bir durumunuz yok. Dolayisiyla "50/Dli kaldiginiz icin gecersiz olan senetler" diye bir durumunuz da yok. Senetleriniz gecerli.

    Sent from my SM-N950U using Tapatalk
    Hocam aradığım bir yazı vardı sonunda buldum. Burada sadece ÖYP lilerden değil 50d lilerden bahsediyor. Bu karara göre biz normal 50d li olup 35.madde ile görevlendirilenlerin ve 2018den önce 33a ya ataması yapılmayanların da senetleri iptal olmuş olmuyor mu ?

    4 ve 5inci maddeler bilhassa

    https://www.akademikpersonel.org/oyp...11-2017-a.html

  6. #6
    Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    01-2016
    Mesaj
    1.507
    "01.01.2018 tarihi itibarıyla 2547 sayılı Kanunun 50 nci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında olup" diyor. Itibariyla, -den baslayarak demek (bknz: https://www.google.com/search?q=itib...hrome&ie=UTF-8), yani 01.01.2018 tarihinde 50/D'ye donusturulenlerden, yani OYPlilerden bahsediliyor. Sizin kadronuz 50/D'ye donusturulmedi, zaten 50/D ile atandiniz. Dolayisi ile bu maddeler sizi baglamiyor.
    Son düzenleyen finduilas, 11-02-2019 saat 05:41.
    ~~ 2013 YLSY Bursiyeri

    Bilgisayar/Biyomedikal Mühendisliği Doktora Öğrencisi ~~

  7. #7
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    01-2016
    Mesaj
    55

    2547 sayılı Kanunun Ek 38. Maddesi

    2547 sayılı Kanunun Ek 38 inci maddesinde “Yükseköğretim kurumları araştırma görevlisi kadrolarına atamalar, 33 üncü maddede belirtilen usule uygun olarak 50 nci maddenin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında yapılır. Bu kapsamda atananlardan doktora veya sanatta yeterlik eğitimlerini tamamlayanların en fazla %20’si doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamladıkları kurumların senatolarınca belirlenen ve Yükseköğretim Kurulunca onaylanan performansa dayalı kriterler çerçevesinde yardımcı doçent kadrolarına atanabilir. Bu kapsamda atanamayanların, doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamladıkları kurumların öğretim üyesi kadrolarına atanabilmeleri için en az bir eğitim-öğretim yılı yurt içinde veya yurt dışında farklı bir yükseköğretim kurumunda çalışması gerekir. Bu madde kapsamında atananlara 35 inci maddeye göre yurt içinde başka bir yükseköğretim kurumlarındaki doktora veya sanatta yeterlik eğitim süreleri için mecburi hizmet yüklenemez.”
    Son cümle özellikle sizi ilgilendiriyor gibi duruyor, ama kurumlar nasıl yorumlar bilmiyorum.

  8. #8
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.182
    Alıntı mdphantom Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    2547 sayılı Kanunun Ek 38 inci maddesinde “Yükseköğretim kurumları araştırma görevlisi kadrolarına atamalar, 33 üncü maddede belirtilen usule uygun olarak 50 nci maddenin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında yapılır. Bu kapsamda atananlardan doktora veya sanatta yeterlik eğitimlerini tamamlayanların en fazla %20’si doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamladıkları kurumların senatolarınca belirlenen ve Yükseköğretim Kurulunca onaylanan performansa dayalı kriterler çerçevesinde yardımcı doçent kadrolarına atanabilir. Bu kapsamda atanamayanların, doktora veya sanatta yeterlik eğitimini tamamladıkları kurumların öğretim üyesi kadrolarına atanabilmeleri için en az bir eğitim-öğretim yılı yurt içinde veya yurt dışında farklı bir yükseköğretim kurumunda çalışması gerekir. Bu madde kapsamında atananlara 35 inci maddeye göre yurt içinde başka bir yükseköğretim kurumlarındaki doktora veya sanatta yeterlik eğitim süreleri için mecburi hizmet yüklenemez.”
    Son cümle özellikle sizi ilgilendiriyor gibi duruyor, ama kurumlar nasıl yorumlar bilmiyorum.
    Bitirdikten sonra onları ilgilendirebilir ama süreçte imzaladıkları senetler geçerli. Kökten bir çözüm gerekiyor, senet korkusundan insanlar hayatlarını yaşayamıyor artık.
    --------------------------------------
    #akademikzam

  9. #9
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2012
    Mesaj
    20
    T.C.

    YÜKSEKÖGRETİM KURULU BAŞKANLIGI

    Personel Dairesi Başkanlığı


    Sayı :82444403-200-E.78513

    Konu : 2547 sayılı Kanunun Ek 38.Maddesi Kadro Kullanım İzinleri
    15.11.2017

    5-2547 sayılı Kanunun 50 nci maddesinin birinci fıkrasının(d) bendi kapsamında olup bu kanunun 35 inci maddesi kapsamında geçici kadro tahsisi yapılanlara mecburi hizmet yüklenmeyecek olup 01.01.2018 tarihinden önce geçici kadro tahsisi yapılanlardan bu tarihten önce 2547sayılı Kanunun 33 üncü maddesi kapsamında yeniden ataması yapılmayanların mecburi hizmet yükümlülükleri de kaldınlmış sayılmasına
    ,


    Hocam Ek 38. madde 5. bölümden, benim anladığım 50/D maddesi ile atanan (öyp hariç) bütün araştırma görevlileri için zorunlu hizmet yüklenemez.

    Ve eğer ki Ek 38. maddenin yürürlüğe girdiği tarihten (01.01.2018) önce 35. madde ile atan arş. gör. varsa onlara da ilgili kanunun 33/a maddesi gereği daimi kadro verilmezse bu arş. gör.lerinin de zorunlu hizmetlerinin ( ve senetlerinin) kaldırılmış sayılmasıdır.
    Son düzenleyen asiyee, 11-02-2019 saat 10:24.

  10. #10
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    02-2019
    Mesaj
    7
    Hocam 5.maddede

    5- 2547 sayılı Kanunun 50 nci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında olup bu kanunun 35 inci maddesi kapsamında geçici kadro tahsisi yapılanlara mecburi hizmet yüklenmeyecek olup 01.01.2018 tarihinden önce geçici kadro tahsisi yapılanlardan bu tarihten önce 2547 sayılı Kanunun 33 üncü maddesi kapsamında yeniden ataması yapılmayanların mecburi hizmet yükümlülükleri de kaldırılmış sayılmasına,

    diyor. Buna göre ben zaten önceden beri 50d liydim ve 2015 yılında 35.madde ile başka bir üniversiteye doktora bitene kadar görevlendirildim. 01.01.2018 tarihine kadar da beni 33a ya almadılar 50d olarak kaldım. Bu durumda senet kalkmış olmuyor mu ?

Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

  1. Yüksek lisans anket çalışmam için yardımcı olabilir misiniz?
    Tez İçin Anket Çalışmaları forum içinde, yazan _begg
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 30-04-2018, 13:50
  2. Tez çalışmam için anketi doldurarak yardımcı olabilir misiniz?
    Tez İçin Anket Çalışmaları forum içinde, yazan cerzdmr
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 10-04-2018, 18:08
  3. Bu belirsizlikler beni çok yoruyor yardımcı olabilir misiniz?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Efsun.
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 06-06-2017, 15:15
  4. yeni mezun oldum, birkaç sorum var, yardımcı olabilir misiniz?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Furkan Kaya
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 14-06-2015, 11:19
  5. 35. Madde ile ilgili durumum hakkında yardımcı olabilir misiniz?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan sametweb
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 31-08-2012, 01:09

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git