+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 11

50-d Araştırma Görevlisinin 35. Madde ile Görevlendirilmesi (Senet)

Araştırma Görevlisi Forumunda 50-d Araştırma Görevlisinin 35. Madde ile Görevlendirilmesi (Senet) Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar, bildiğiniz üzere artık tüm araştırma görevlileri 50-d olarak alınıyor. Kafamda soru işareti oluşturan bir ...

  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    09-2018
    Nerden
    Konya
    Mesaj
    4

    50-d Araştırma Görevlisinin 35. Madde ile Görevlendirilmesi (Senet)

    Merhabalar, bildiğiniz üzere artık tüm araştırma görevlileri 50-d olarak alınıyor. Kafamda soru işareti oluşturan bir soruyu forumda aradım fakat bulamadım. Konu açmanın yararlı olacağı kanaatindeyim.

    50d olarak atandığımız üniversitede lisansüstü eğitim yok ise, 35 ile görevlendirme alırken senet imzalatılıyor mu? Sonuçta daimi bir kadro söz konusu değil ve bizim lisansüstü eğitime devam etmemiz gerekli. Süreçle alakalı bilgisi olanlar yanıtlar ise hem bana hem de araştırma görevlisi adayı arkadaşlara faydası olur. Teşekkürler.

  2. #2
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    02-2015
    Mesaj
    37
    Ben de merak ediyorum. Eğer bir üniversite araştırma görevlisi aldıktan sonra onu doktora eğitimine yollarda, doktora bitince de ilişiği kesilirse, üniversitenin bu araştırma görevlisini almakta ki amacı ne?

  3. #3
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    10-2015
    Mesaj
    383
    Usul olarak aslında enstitü programlarında yüksek lisans/doktora programı olmayan bölüme 50/D araştırma görevlisi alınmaz. Ama iş artık çığırından çıktığı için ve tüm alımlar 50/D olduğu için garabet uygulamalarla karşı karşıyayız. Çoğu üniversite, ders günleri için 39. madde vs ile izin vermeyi tercih edip diğer günler sizden faydalanmayı istiyor zaten. He yine de üniversiteler alım yapıp, 35 imzalatıp gönderir mi derseniz gönderir. Durumlar bu derece komik

  4. #4
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    02-2019
    Mesaj
    1
    50/D li araştırma görevlilerine imzalatılan senetlerin yüksek lisans veya doktora bitiminde geçerliliği yok. tam bir çelişkiler yumağı, senet imzalatılıyor ama geçerliliği yok, diğer taraftan 33a lı olanlar imzaladıkları senetlerden sorumlu.

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2019
    Mesaj
    26
    Merhaba hocam, bilgi alabildiniz mi?

    - - - Güncellendi - - -

    Alıntı Mr.Gold Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar, bildiğiniz üzere artık tüm araştırma görevlileri 50-d olarak alınıyor. Kafamda soru işareti oluşturan bir soruyu forumda aradım fakat bulamadım. Konu açmanın yararlı olacağı kanaatindeyim.

    50d olarak atandığımız üniversitede lisansüstü eğitim yok ise, 35 ile görevlendirme alırken senet imzalatılıyor mu? Sonuçta daimi bir kadro söz konusu değil ve bizim lisansüstü eğitime devam etmemiz gerekli. Süreçle alakalı bilgisi olanlar yanıtlar ise hem bana hem de araştırma görevlisi adayı arkadaşlara faydası olur. Teşekkürler.
    Merhaba hocam, bilgi alabildiniz mi?

  6. #6
    Ar. Gör. 1
    Misafir

    Hami Üniversite ve Lisansüstü Eğitim

    Merhabalar,
    Bilen arkadaşlar olacaktır, 2017 aralık ayında yapılan alımlarda üniversitesinde yüksek lisans doktora programları olmayanlar "hami üniversite" olarak kabul edilen üniversitelerde yüksek lisans veya doktora için zorunlu olarak yatay geçiş yaptırılıp bu üniversitelere 35.madde kapsamında görevlendirildiler.
    Merak ettiğim konu şöyle ki, hami üniversitede doktorayı tamamlamak ne kadar zorunlu, örneğin ben başka bir üniversitede doktora yapmak istiyorum, oraya başvurup kazanırsam orada görevlendirme isteyerek doktorama devam edemez miyim? İlla hami üniversitede mi bütün lisansüstü hayatımı tamamlamak zorundayım?
    Bu konuda bir bilgisi yorumu olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

  7. #7
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2019
    Mesaj
    26
    Ben de merak ediyorum. Bilgi alabildiniz mii?

    - - - Güncellendi - - -

    Alıntı Ar. Gör. 1 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar,
    Bilen arkadaşlar olacaktır, 2017 aralık ayında yapılan alımlarda üniversitesinde yüksek lisans doktora programları olmayanlar "hami üniversite" olarak kabul edilen üniversitelerde yüksek lisans veya doktora için zorunlu olarak yatay geçiş yaptırılıp bu üniversitelere 35.madde kapsamında görevlendirildiler.
    Merak ettiğim konu şöyle ki, hami üniversitede doktorayı tamamlamak ne kadar zorunlu, örneğin ben başka bir üniversitede doktora yapmak istiyorum, oraya başvurup kazanırsam orada görevlendirme isteyerek doktorama devam edemez miyim? İlla hami üniversitede mi bütün lisansüstü hayatımı tamamlamak zorundayım?
    Bu konuda bir bilgisi yorumu olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

  8. #8
    Ar gör 1
    Misafir

    Hami üniversite

    Hayır alamadım malesef konu ile ilgili YÖK'e ulaşmak gerekiyor sanırım

  9. #9
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2019
    Mesaj
    26
    Alıntı Ar gör 1 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hayır alamadım malesef konu ile ilgili YÖK'e ulaşmak gerekiyor sanırım
    Hami üniversiteye zorunlu yatay geçişler nasıl gerçekleşti? Yalnızca dilekçe vermek yetiyor muydu?

  10. #10
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2019
    Mesaj
    1
    50/d enstitü kadrosunda olup, doktora için görevlendirme alınabiliyor mu?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

  1. tez aşamasında 39. madde görevlendirilmesi
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan zcan
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 20-12-2015, 17:08
  2. Öğretim Görevlisinin Başka Üniversitede Görevlendirilmesi
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan enginboztepe
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 28-08-2015, 13:17
  3. Cevap: 2
    Son Mesaj: 03-12-2014, 22:33
  4. 35. Madde Görevlendirilmesi Hakkında
    ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan dergas
    Cevap: 17
    Son Mesaj: 12-09-2013, 14:05

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git