Bulunan 1 den 9 - Toplam 9

Yüksek lisans yapılan üniversite dışında başka bir üniversitede araştırma görevlisi olmak.

Araştırma Görevlisi Forumunda Yüksek lisans yapılan üniversite dışında başka bir üniversitede araştırma görevlisi olmak. Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar bu konuda çok bilgi karmaşası var. Bu başlık altında soruları yazıyorum net bilgisi olan ...

  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2017
    Mesaj
    2

    Yüksek lisans yapılan üniversite dışında başka bir üniversitede araştırma görevlisi olmak.

    Arkadaşlar bu konuda çok bilgi karmaşası var. Bu başlık altında soruları yazıyorum net bilgisi olan birisi kısaca yanıtlarsa herkes için faydalı olacaktır.
    1- Yüksek lisans yapılan üniversite (izmir-ege) dışında farklı bir üniversitede misal ankara gazi üniversitesinde arş görevlisi kadrosuna başvururken tereddüte düşüyoruz. Bilindiği kadarıyla farklı bir ünide kadro kazanıldığında ya yüksek lisansın yapıldığı üniversiteye görevlendirme yapılıyor ya da haftada 2-3 gün izin veriliyor ama bu riski alıp nasıl kadroya başvuracağız? Çünkü ankara değilde karsta üniversiteye başvursak ve orayı kazansak üniversiteler anlaşamadığı takdirde haftanın 3 günü nasıl karstan izmire gidelim. Bu konudaki endişeyi nasıl aşıyoruz yanlışım varsa lütfen düzeltin.
    2- Sırf görevlendirme yapılacağına inanarak yüksek lisans sırasında yaşamayı istemediğimiz bir şehre başvurduğumuz zaman yüksek lisans bitiminde o şehirde zorunlu hizmet vermek zorunda mıyız?
    3- Akademik kadro ilanlarında belirtilen kadro derecesi ne anlama gelir? Başvururken dikkate almamız gereken bir kısım mıdır?-ars.jpg

  2. #2
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    02-2018
    Mesaj
    8
    Tebrikler öncelikle. Konuyu önce bölüm/enstitü başkanıyla sonra dekanla konuştuğunda karara bağlarlar.

  3. #3
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    01-2016
    Mesaj
    1.467
    Alıntı Grant Altay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar bu konuda çok bilgi karmaşası var. Bu başlık altında soruları yazıyorum net bilgisi olan birisi kısaca yanıtlarsa herkes için faydalı olacaktır.
    1- Yüksek lisans yapılan üniversite (izmir-ege) dışında farklı bir üniversitede misal ankara gazi üniversitesinde arş görevlisi kadrosuna başvururken tereddüte düşüyoruz. Bilindiği kadarıyla farklı bir ünide kadro kazanıldığında ya yüksek lisansın yapıldığı üniversiteye görevlendirme yapılıyor ya da haftada 2-3 gün izin veriliyor ama bu riski alıp nasıl kadroya başvuracağız? Çünkü ankara değilde karsta üniversiteye başvursak ve orayı kazansak üniversiteler anlaşamadığı takdirde haftanın 3 günü nasıl karstan izmire gidelim. Bu konudaki endişeyi nasıl aşıyoruz yanlışım varsa lütfen düzeltin.
    2- Sırf görevlendirme yapılacağına inanarak yüksek lisans sırasında yaşamayı istemediğimiz bir şehre başvurduğumuz zaman yüksek lisans bitiminde o şehirde zorunlu hizmet vermek zorunda mıyız?
    3- Akademik kadro ilanlarında belirtilen kadro derecesi ne anlama gelir? Başvururken dikkate almamız gereken bir kısım mıdır?Resmin gerçek boyutunu görmek için tıklayın. 

Resmin Adı:	arş.jpg 
Görüntülenme:	20 
Büyüklüğü:	169,2 KB 
ID:	5968
    Bu konuda herhangi bir bilgi karmasasi yok, siz kendi kafanizi karistirmissiniz. Universitelerin anlasamayacagi bir durum yok ortada cunku universitelerin anlasmasi gerekmiyor. Uc secenek var.

    - Atandiginiz universite sizi 39. madde ile gorevlendirir, sadece ders doneminde gidersiniz, gittiginiz yerde sadece ogrenci olursunuz.
    - Atandiginiz universite sizi 35. madde ile gorevlendirir, okul bitene kadar gittiginiz yerde kalirsiniz, orada arastirma gorevlisi olursunuz. Senet imzalarsiniz, zorunlu goreviniz olur.
    - Atandiginiz universite sizi gorevlendirmez, git-gel yaparsiniz.

    Bu konu sadece atandiginiz universitenin karar verecegi bir konudur, yuksek/doktora yaptiginiz universitenin bir etkisi olmaz.
    ~~ 2013 YLSY Bursiyeri

    Bilgisayar/Biyomedikal Mühendisliği Doktora Öğrencisi ~~

  4. #4
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    04-2017
    Mesaj
    690
    Bir diğer seçenek de eğer kadro kazandığınız üniversitede devam ettiğiniz lisansüstü program varsa ona nakil yaptırabilir ki kadroların 50 d olması nedeniyle kayda değer bir olasılıktır.
    Yine kadroların 50d olması dolayısıyla mecburi hizmet kalktı.

  5. #5
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    01-2016
    Mesaj
    1.467
    Mecburi hizmet kalkmadi, hala gorevlendirme yapilip senet imzalatilabiliyor 50/D de olsa.

    Sent from my SM-N950U using Tapatalk
    ~~ 2013 YLSY Bursiyeri

    Bilgisayar/Biyomedikal Mühendisliği Doktora Öğrencisi ~~

  6. #6
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    04-2017
    Mesaj
    690
    Senet imzalatılması mecburi hizmet olduğu anlamına gelmez. 50d kadrosunda öğrencilik bitince ilişik kesilir.

  7. #7
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2017
    Mesaj
    2
    Kadro derecesini kimse açıklamadı o nedir?

  8. #8
    Shutdown
    Misafir
    Arkadaslar merhaba bende bu konuda bisey sormak istiyorum yuksek lisansim baska bir universitede devam ediyor fakat 50d ile baska universiteye arastirma gorevlisi olarak atandim.yuksek lisansa sifirdan tekrar atandigim yerde baslamak istiyorum bu durum 50d kadrosu icin sikinti olusturur mu ?bilgi verirseniz cok sevinirim.

  9. #9
    Wildlion
    Misafir
    Merhaba arkadaşlar shutdown bir soru sormuşsun üzerinden epey zaman geçmiş sıfırdan mı başladın yoksa farklı bir prosedür mü işledi bilgilendirirsen sevinirim

Benzer Konular

  1. Cevap: 3
    Son Mesaj: 16-11-2017, 11:32
  2. Cevap: 1
    Son Mesaj: 08-08-2016, 13:54
  3. Cevap: 5
    Son Mesaj: 14-02-2016, 00:55
  4. Araştırma Görevlisi başka bir üniversitede burslu lisans okuyabilir mi?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Kerim Özalay
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 15-07-2015, 15:02
  5. Cevap: 11
    Son Mesaj: 25-12-2012, 02:12

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git