Akademik İlanlarManşet Haber

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alıyor (Son Başvuru Tarihi:16.07.2014)

Son Başvuru Tarihi: 16 Temmuz 2014’tür.

 

1-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
2-Ögretim üyesi disindaki ögretim elemani kadrolarina naklen veya açiktan yapilan her türlü atamada ALES\’den en az 70.0 puan almis olmak
3-Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 50.0 puan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak
4-Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarda bu Yönetmeliğe tabi öğretim görevlisi kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak atamalarda aranacak dil puanında 4/12/2008 tarihli ve 27074 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır.
5-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir
6-Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

 

 

Fakülte Bölüm /Anabilim Dalı Özel Şartlar Kadro Sayısı İlan Detay
Mühendislik ve Mimarlık MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ > KONSTRÜKSİYON VE İMALAT ANABİLİM DALI Fakültelerin Makine Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. 1 Detay İçin Tıklayınız.
Mühendislik ve Mimarlık İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ > HİDROLİK ANABİLİM DALI İnşaat Mühendisliği anabilim dalı veya Hidrolik anabilim dalında doktora yapıyor olmak. 1 Detay İçin Tıklayınız.
Mühendislik ve Mimarlık ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ > DEVRELER VE SİSTEMLER ANABİLİM DALI Fakültelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. 1 Detay İçin Tıklayınız.
İktisadi ve İdari Bilimler KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ > HUKUK BİLİMLERİ ANABİLİM DALI Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak. 1 Detay İçin Tıklayınız.
Eğitim YABANCI DİLLER EĞİTİMİ BÖLÜMÜ > İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI Fakültelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngiliz Dili Eğitimi  lisans mezunu olmak. İngiliz Dili Eğitimi veya İngilizce öğretmenliği ana bilim dalında yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak 1 Detay İçin Tıklayınız.
VAN SAĞLIK YÜKSEKOKULU HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ Sağlık Yüksekokulu veya  Fakültelerin hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak. Hemşirelik ana bilim dalında yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak. 1 Detay İçin Tıklayınız.
Edebiyat İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ > İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI ANABİLİM DALI Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü veya İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü lisans mezun olmak. 1 Detay İçin Tıklayınız.
Tıp TEMEL TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ > TIBBİ BİYOLOJİ ANABİLİM DALI Tıp Fakültesi lisans mezunu olmak veya Fakültelerin biyoloji veya moleküler biyoloji ve genetik bölümü lisans mezunu olmak. 1 Detay İçin Tıklayınız.
Denizcilik GEMİ MAKİNALARI İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ > GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ ANABİLİM DALI Fakültelerin Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak. 1 Detay İçin Tıklayınız.
Eczacılık ECZACILIK MESLEK BİLİMLERİ BÖLÜMÜ > FARMAKOLOJİ ANABİLİM DALI Eczacılık Fakültesi  mezunu olmak. 1 Detay İçin Tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu