Akademik Personel | 20 Aralık 2020, Pazar

Yurtdışında Türkoloji Projesi Kapsamında Öğretim Elemanı Görevlendirecektir

Yurtdışında Türkoloji Projesi Kapsamında Öğretim Elemanı Görevlendirecektir
       

Yunus Emre Enstitüsü ile Yükseköğretim Kurulunun eşgüdüm içerisinde yürüttüğü Türkoloji Projesi kapsamında, Türkiye’de Türkçe Eğitimi, Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi, Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri, Tarih ve Türkoloji Bölümlerinde çalışan, Ek-3: Görevlendirme Yapılacak Ülke ve Üniversite Listesi ile Başvuru Şartları’nda belirtilen şartları taşıyan öğretim elemanları, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yurt dışındaki Üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı/Türkoloji Bölümlerinde görevlendirileceklerdir.

Bu kapsamda görev almak isteyenlerin eklerde yer alan Ek-1 Başvuru Dilekçesi ve Ek-2 Özgeçmiş Formunu doldurarak15 Temmuz 2015 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığına şahsen veya posta/e-posta/faks yoluyla başvurmaları gerekmektedir.

Ekler:

EK-1: Başvuru Dilekçesi

EK-2: Özgeçmiş Formu

EK-3: Görevlendirme Yapılacak Ülke ve Üniversite Listesi ile Başvuru Şartları

Başvuruların gönderileceği posta ve e-posta adresi ile faks numarası:

Yunus Emre Enstitüsü

Atatürk Bulvarı Nu:11, 06050 Ulus/Ankara

Tel: (0312) 309 11 88/1052 (dâhilî)

Faks: (0312) 309 16 15

E-posta adresi: [email protected]

Açıklamalar:

Öğretim elemanlarına ait akademik özgeçmişler, Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca oluşturulacak heyet tarafından değerlendirilecek, görevlendirilmesi uygun bulunanlara 31 Temmuz 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi verilecektir.

Heyet tarafından değerlendirmeleri olumlu sonuçlanan öğretim elemanları, bağlı oldukları Üniversitelerden izin almaları hâlinde görevlendirileceklerdir.

Öğretim elemanlarının yurt dışı görev harcırahları (hafta sonları, ilgili ülkede bulunulduğu sürece resmi ve dini bayramlar dâhil günlük 80 ABD Doları) ve bakmakla yükümlü oldukları birinci dereceden aile fertleri ile birlikte görevlendirme başı gidiş ve görevlendirme sonu dönüş ulaşım giderleri Yunus Emre Enstitüsü Başkanlığı tarafından karşılanacaktır.

Bilgi İçin İrtibat Kişisi:

Mustafa KAYIHAN

Türkoloji Birim Sorumlusu

Tel: (0312) 309 11 88 / 1052

Faks : (0312) 309 16 15

E-posta: [email protected]

       

Kolay Hobiler