GündemSlayt Haber

YTÜ Havuzu İçin Yapılan Duyuru Ortalığı Karıştırdı

Yıldız Teknik Üniversitesi çocuklar için açtığı yaz okulu programı kapsamında kapalı yüzme havuzunu haftada iki gün çocuklara tahsis etti. Ancak, internet sitesinde yapılan “erkek hocalar eğitim vereceği için kadın personel kullanamaz” ifadeleri sosyal medyada tepki çekti. Üniversite yetkilileri ise bu ifadelerin yanlışlıkla kullanıldığını savundu.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin (YTÜ) internet sitesinde yer alan duyuru ortalığı karıştırdı.Twitter’da da çok konuşulan duyuruda, 16 Haziran’dan itibaren kapalı yüzme havuzunda, personel çocukları için düzenlenecek yaz okulunda erkek hocalar görevli olduğu için kadın çalışanların haftada iki gün havuzu kullanamayacağı duyuruldu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“16 Haziran 2014 tarihinden itibaren üniversitemiz mensuplarının çocuklarına yaz okulu düzenlenmiştir. Yaz okulu faaliyetleri arasında her gün saat 09.30-12.00 arası kapalı yüzme havuzu kullanılacak olup, yüzme hocaları erkek olduğundan dolayı, bayan üyelerimiz salı-perşembe günleri bir ay süre ile 09.30-12.00 saatleri arası havuzu kullanamayacaklardır.”

“YANLIŞLIKLA YAPILDI”

Üniversite yetkilileri ise Hürriyet’e yaptığı açıklamada, erkek hoca nedeniyle kadınların havuzu kullanamayacağı ifadelerinin yanlışlıkla yapıldığını belirterek şunları söyledi:

“Havuz yaz okulu programı nedeniyle çocuklara tahsis edildiği için böyle bir uygulamaya gidildi. Bizim yüzme hocalarımızdan biri erkek, biri de kadın. Erkek hoca olduğu için kadın personele havuzun kapatılması mümkün değil. Bu ifadeler yanlışlıkla kullanıldı ve bu sabah web sayfasındaki duyuru da düzeltildi.”

İşte o Duyuru

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu